مبتدی کیف پول

آموزش کیف پول Electrum برای بیت کوین!

در این آموزش قصد داریم یکی دیگر از کیف پول های بیت کوین به نام Electrum که از محبوبیت زیادی برخوردار است را آموزش دهیم. کیف پول Electrum از امنیت بالایی برخوردار است و تا به حال گزارش منفی از کاربرانی که از این کیف پول استفاده می کنند مطرح نشده است بنابراین تصمیم گرفتیم این کیف پول را برای همراهان عزیز میهن بلاکچین آموزش دهیم.

کیف پول Electrum در نسخه های لینوکس، ویندوز و مک  و همچنین برای نسخه موبایل اندروید و ios موجود است که ما در این آموزش نسخه اندروید این کیف پول را انتخاب کردیم. ابتدا برای دانلود این کیف پول به پلی استور گوگل رفتیم و مطابق با شکل زیر، کیف پول Electrum را دانلود می کینم:

electrum

پس از اجرای این کیف پول با چهار گزینه مواجه می شوید که اولین گزینه به معنی ساخت کیف پول جدید و به صورت استاندارد است، گزینه دوم به معنی ساخت کیف پول ایمن شده از طریق رمز دو عاملی گوگل است، گزینه سوم به معنی ساخت کیف پول چند امضایی است و گزینه آخر ایمپورت کردن آدرس های دیگر بیت کوین در این کیف پول است:

electrum

برای ساخت کیف پول در حالت معمولی گزینه اول را انتخاب می کنیم:

electrum

در این قسمت سوالی می پرسد مبنی بر اینکه: آیا قصد ساخت واژگان بازایابی(seed) جدیدی دارید یا می خواهید کیف پولتان را با واژگان بازیابی موجود از قبل، بازیابی کنید؟ برای ساخت واژگان بازیابی جدید گزینه اول را انتخاب می کنیم.

در مرحله بعد می بایست نوع شبکه ای که قصد انجام تراکنش از طریق آن را دارید را انتخاب کنید که دو گزینه موجود است به نام Segwit و  legacy:

electrum

سپس لازم است در مرحله بعد کلمات بازیابی خود را یادداشت کنید و در مرحله بعدی آن ها را وارد نمایید:

electrum

در مرحله بعدی لازم است تا یک رمز شش رقمی برای کیف پول خود انتخاب کنید:

electrum

پس از انجام این کار وارد فضای کیف پول electrum می شوید که ظاهری ساده و نه چندان جذاب دارد اما از جمله مزایای آن راحتی استفاده از electrum است. برای ارسال بیت کوین ها می بایست به نوار send رفته و میزان بیت کوین ارسالی و آدرس مقصد را وارد کنید. در قسمتی که mihanblockchain نوشته شده می توانید برای تراکنش های خود توضیحاتی را یادداشت کنید:

electrum

نوار balance نیز میزان بیت کوین های شما و ورودی و خروجی بیت کوین به کیف پول electrum را نشان می دهد:

electrum

در قسمت receive می توانید آدرس های عمومی خود را مشاهده کنید. به علت پشتیبانی electrum از HD Wallet ها می توانید تعداد زیادی آدرس عمومی بیت کوین داشته باشید:

electrum

همچنین اگر بر روی آدرس نمایش داده شده در صفحه ی بالا بزنید می توانید سایر آدرس های بیت کوین خود را مشاهده کنید:

electrum

اگر بر روی لوگوی electrum بزنید وارد صفحه ای می شوید که اطلاعاتی در رابطه با کیف پولتان نمایش می دهد و همچنین کلید اصلی خود را می توانید از این طریق مشاهده کنید:

electrum

برای مشاهده سایر آموزش های مربوط به کیف پول بیت کوین می توانید کلید واژه بولد شده را در قسمت جستجو وارد کنید و تمامی آموزش های مربوط به کیف پول های بیت کوین را مشاهده کنید.

میهن بلاکچین توصیه‌ای برای ساخت هیچ کیف پول خاصی ندارد و این مطالب صرفا معرفی و آموزش کار با کیف پول‌های رمز ارزهاست.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا