اخبار خارجی

وضعیت بیت کوین و بازار رمزارزها در این هفته چگونه خواهد بود؟

درحالیکه ممکن است فروش بیت کوین و آلتکوین‌ها ادامه داشته باشد، یکی از نکات مثبتی که در بازار کنونی دیده می‌شود این است که تریدرها به جای خروج کامل از بازار رمزارزها، به استیبل کوین‌ها روی آورده‌اند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، در حال حاضر، ارزش بازار رمزارزها به ۸۹۹ میلیارد دلار رسیده است که این مقدار، نسبت به ۲۰ خرداد ماه، حدود ۲۵٪ کاهش یافته است. با اینکه ممکن است سطوح حمایتی برای ارزش کل بازار کریپتو متصور شد اما باید در نظر داشت که جذب اتفاقات رخ داده در بازارهای مالی توسط تریدرها زمان‌بر خواهد بود.

قیمت لحظه‌ای ارزهای دیجیتال
قیمت لحظه‌ای ارزهای دیجیتال، منبع: coin360

برای مثال افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو که بیشترین میزان افزایش این شاخص در ۲۸ سال اخیر بوده است و همچنین کاهش حجم ترازنامه مالی خود، که از ابتدای ژوئن (خرداد ۱۴۰۱) آغاز شده است. همچنین تاثیر اتفاقات پیش آمده برای سلسیوس و شرکت تری اروز کپیتال، که منجر به لیکویید شدن‌های بسیاری شده است. در گزارشات دیگر میهن بلاکچین به این موضوعات و تاثیر آنها بر بازار رمزارزها خواهیم پرداخت.

شاخص ترس و طمع در بازار رمزارزها امروز به عدد ۶ رسیده است. قیمت بیت کوین با ۳۱٪ کاهش در ۷ روز اخیر، در حال سقوط به سطوح زیر ۲۰٬۰۰۰ دلار است. البته تحلیل‌های مختلفی برای پیش بینی کف قیمت بیت کوین، و ادامه دار بودن ریزش آن یا بازیابی قیمت به سطوح بالاتر وجود دارد.

قیمت اتریوم بزرگ‌ترین آلتکوین بازار رمزارزها نیز وضعیت مشابهی دارد. رمز ارز اتر در حال حاضر به قیمت ۱٬۰۸۷ دلار خرید و فروش می‌شود؛ در حالیکه حفظ حمایت ۱۰۰۰ دلاری آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

اقدامات ترون دائو برای ثابت نگه داشتن ارزش ۱ دلاری استیبل کوین USDD نیز منجر به نوسان قیمتی برای ترون شده است. ارزش USDD برای ششمین روز متوالی است که ۱ دلار فاصله دارد. با این حال اقدامات ترون دائو باعث شد تا پنجشنبه گذشته، قیمت ترون از کانال ۰.۰۴ دلاری تا ۰.۰۶ دلار بازیابی شود.

به نظر شما، کندل هفتگی قیمت بیت کوین، در چه ناحیه‌ای بسته می‌شود؟

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا