بررسی کیف پول نرم افزاری Trinity آیوتا؛ انتشار نسخه های iOS، اندروید، ویندوز، Mac و لینوکس!

بنیاد آیوتا (IOTA) تکمیل کیف پول Trinity برای موبایل و دسکتاپ را اعلام کرد. این کیف پول فرآیند ذخیره سید ها و ارسال و دریافت توکن را ساده می کند. با خواندن کامل این مقاله با ما همراه باشید.

بنیاد آیوتا بیرون دادن کامل Trinity را به دنبال تکمیل بازرسی این کیف پول توسط SIXGEN که یک سازمان امنیت سایبری واقع در Maryland است، اعلام کرد. این کیف پول جدید جایگزینی مستحکم برای Nostalgia، Nelium و IOTA GUI Light می باشد.

Dominik Schiener یکی از بنیان گذاران بنیاد آیوتا اظهار داشت:

کیف پول Trinity که در صنعت ما پیشگام است، هدف آیوتا برای فراهم آوردن یک نوع انبارش توکن ایمن، قابل دسترس و بر محور جامعه را برای بازار بین المللی ارز دیجیتال فراهم می آورد.

CryptoSlate پیشقدم شد و این کیف پول را تست کرد تا ادعا های بنیاد آیوتا مبنی بر کاربرد این کیف پول را ارزیابی کند.

Trinity

تنظیم اکانت 

Trinity

فرآیند تنظیم اکانت در اینجا به نسبت کیف پول های اتریوم و بیت کوین کمی زحمت بیشتری دارد. یک ویژگی که Trinity به آن افتخار می کند پشتیبان گیری دیجیتال SeedVault است. این پشتیبان گیری ها از همان استاندارد ها مانند Keepass برای پشتیبان گیری های سید رمزگذاری شده استفاده می کنند.

با این حال، در خلال تست های ما برای وارد کردن سید پشتیبان گیری شده بیش از شش تلاش مورد نیاز بود و تنها بعد از تنظیم حساس تنظیمات ابزار آزمایشی کار کرد. اگر کاربری قادر به وارد کردن فایل سید نباشد، پس باید به طور دستی سید ۸۱ کارکتری را وارد نماید.

وارد کردن این سید به موبایل می تواند آسان تر باشد. اگرچه با استفاده از دوربین می توان OR سید را اسکن کرد، ما قادر به پیدا کردن یک کد QR سید روی کیف پول نبودیم، این بدین معنی است که ورودی دستی یک بار دیگر مورد نیاز است.

فعال کردن احراز هویت بیومتریک ساده بود و اجازه دسترسی سریعتر به کیف پول را در موبایل می دهد. متاسفانه این ویژگی در ابزار های دسکتاپ پشتیبانی نمی شود.

ارسال و دریافت تراکنش ها 

Trinity

ارسال و دریافت تراکنش ها راحت بود. کیف پول Trinity از اسکن QR و همچنین از قبل پر کردن آدرس مانند دیگر کیف پول های با کیفیت ارز دیجیتال پشتیبانی می کند.

یک ویژگی غیر عادی این کیف پول که ریشه در معماری غیر بلاک چینی آیوتا دارد این است که آدرس ها قابل استفاده مجدد نیستند. هر زمان که کاربری تراکنشی را ارسال کند، اپلیکیشن باید یک آدرس جدید ایجاد کند تا موجودی باقیمانده را ارسال کند. در کیف پول های قبلی آیوتا، کاربران مجبور به انجام دادن دستی این کار بودند و این کار وجوه کاربران را در معرض ریسک قرار می داد.

گزارش شده که کاربران ده ها هزار دلار را به دلیل این ویژگی عملکردی دشوار در کیف پول های قدیمی از دست داده اند. بنابراین باید گفت که کیف پول هایی مانند Trinity با اتوماتیک کردن این فرآیند به تسهیل و کنار زدن پیچیدگی می پردازند و به کاربران اجازه می دهند که بر خرج کردن و ذخیره کوین ها متمرکز باشند.

پشتیبانی از کیف پول سخت افزاری و دیگر ویژگی ها 

Trinity

Trinity از کیف پول های سخت افزاری Ledger Nano S، X و Blue پشتیبانی می کند. این کیف پول ها با انبارش سید اکانت در ابزار سخت افزاری به جای ذخیره در خود Trinity به عنوان یک لایه اضافی امنیتی عمل می کنند.

البته این کیف پول های سخت افزاری یک لایه اضافی از پیچیدگی را در هنگام استفاده از کیف پول اضافه می نمایند. اگرچه این کیف پول ها ایمن تر هستند اما ارسال و دریافت تراکنش ها و دسترسی به کیف پول با زحمت بیشتری همراه می باشد. توصیه ما این است تنها وقتی از کیف پول سخت افزاری استفاده کنید که می خواهید مقادیر عظیمی آیوتا را ذخیره کنید.

از ویژگی های منفعل دیگر می توان مدیریت نود و حد نصاب را نام برد. کاربران با پرس و جوی اتوماتیک از نود های متعدد می توانند به تایید صحت اطلاعات شبکه بپردازند و به طور ایمن به Tangle متصل باقی بمانند.

افرادی که علاقه دارند که این کیف پول را خودشان آزمایش کنند، می توانند این کیف پول را برای iOS، اندروید، ویندوز، Mac و لینوکس از طریق این لینک دانلود کنند.


54321
امتیاز 5 از 1 رای

منبع cryptoslate
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر