اخبار عمومی

استیبل کوین TUSD دوباره دی‌پگ شد

با افزایش فشار فروش استیبل کوین ترو یو‌اس‌دی (TUSD) قیمت آن به زیر ۱ دلار سقوط کرد و دی‌پگ شده است. قیمت TUSD در صرافی پولونیکس هم ۰.۹۲ دلار است.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از دبلاک و کوین تلگراف، قیمت TUSD در حال حاضر ۰.۹۹ دلار است و در روز گذشته به کف ۰.۹۸۷۳ دلار رسیده بود.

نمودار روزانه TUSD
نمودار روزانه TUSD – منبع: TradingView

حجم فروش جفت ارز معاملاتی TUSD/USDT در بایننس طی ۲۴ ساعت گذشته، به ۴۳۵.۴ میلیون دلار رسیده و حجم خرید آن حدود ۳۶۹.۳ میلیون دلار بوده است. در نتیجه، می‌توان گفت خالص جریان خروجی TUSD به ۶۶.۱ میلیون دلار رسیده است.

به نظر می‌رسد فشار فروش TUSD به خاطر وحشت هولدرهای آن به وجود آمده است؛ چرا که عدم اطمینان سرمایه‌گذاران این استیبل کوین اخیرا به خاطر عدم قطعیت ذخایر و بی‌ثباتی‌های صرافی پولونیکس افزایش یافته است. همان طور که پیش از این گزارش دادیم، این استیبل کوین در ماه قبل هم دی‌پگ شده بود. نیک راک (Nick Ruck)، مدیر عامل کانتنت‌فای لبز (ContentFi Labs)، اظهار داشته است:

پس از حوادث مربوط به صرافی پولونیکس، هولدرهای TUSD نمی‌توانند ثبات پیوند دلاری آن را باور کنند.

جاستین دآنتان (Justin d’Anethan)، رییس توسعه تجاری APAC مارکت میکر «Keyrock» هم اعلام کرده است:

این عامل ممکن است خیلی مهم نباشد، اما ورود MANTA به برنامه لانچ‌پول بایننس و نیاز به استیکینگ BNB یا FDUSD در اصل به ضرر استیبل‌کوین‌هایی مثل TUSD است که در گذشته برای لانچ‌پول استفاده می‌شدند. به نظر می‌رسد تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران می‌خواهند TUSD را به FDUSD تبدیل کنند.

علاوه بر این، گزارش‌های منتشر شده در ۱۰ ژانویه (۲۰ دی) نشان دادند TUSD در ارسال گواهی‌های آنی ذخایر خود با مشکلاتی مواجه شده و ممکن است ذخایر کافی نداشته باشد. API سیستم TUSD در این روز به مشکل خورد و نتوانست ارزش دلاری دارایی‌های وثیقه خود را ارائه کند.

کاربری به اسم رو رایدر (Rho Rider) هم تاکید کرد قیمت TUSD در صرافی پولونیکس ۰.۹۲ دلار است. او با تاکید بر فرصت آربیتراژ این استیبل کوین ادامه داد:

حرکت نزولی TUSD در پولونیکس ادامه دارد و مارکت کپ آن کاهش یافته است. حجم معاملات TUSD به ۳ میلیون دلار رسیده که احتمالا همان هم تجارت شستشو است. در همین حال، قیمت آن در بایننس نسبتا ثابت است. مهم این است که چرا کسی از آربیتراژ تقریبا ۱۰٪ آن استفاده نمی‌کند؟

 قیمت TUSD در بایننس
قیمت TUSD در بایننس – منبع: توییت رو رایدر
قیمت TUSD در پولونیکس
قیمت TUSD در پولونیکس – منبع: توییت رو رایدر

رو راید در نهایت به این نتیجه رسید که کاربران پولونیکس نمی‌توانند TUSD را برداشت یا واریز کنند و به آربیتراژ آن بپردازند. پیام‌های ارسال‌شده در گروه تلگرامی صرافی پولونیکس هم این مسئله را تایید می‌کند. شایان ذکر است توسعه‌دهندگان TrueUSD تاکنون واکنشی به این مسئله نشان نداده‌اند.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا