اخبار بلاکچین

با قیمت کنونی تنها دو دستگاه ماینینگ سودآور هستند!

بر اساس گزارش سایت ASICMinerValue.com یا به اختصار AMV در ۱۱ دسامبر، حتی جدیدترین دستگاه های ماینینگ کریپتو نیز در تلاشند تا بتوانند سودهای قابل توجهی به اپراتورهای خود بدهند.

AMV سایتی برای محاسبه نرخ سوددهی ماینرهای اسیک (ASIC) می باشد که در هر دقیقه بازدهی سود را براساس مصرف انرژِی، سختی شبکه، جایزه بلاک و قیمت ارز دیجیتال برای هر ماینر حساب می کند. اسیک ها سخت افزارهایی هستند که از چیپ های مدارهای مجتمع با کاربرد خاص استفاده می کنند که به اختصار به آنها ASIC می گویند.

در حال حاضر، این سایت نشان می دهد تنها دو اسیک هستند که قابلیت سوددهی را دارند و این اسیک ها کوین هایی با تابع هش گراف SHA-۲۵۶ را استخراج می کنند. بیت کوین و بیت کوین کش بر اساس این الگوریتم می باشند. این دو دستگاه در ماه اکتبر ۲۰۱۸ عرضه شدند و سود روزانه ۰.۵۸ و ۰.۲۱ دلار می دهند.

دستگاه های ماینینگ

Ebit ۱۱++، در حال حاضر سودآورترین دستگاه ماینینگ است که توسط کارخانه سخت افزارهای ماینینگ چینی با نام Ebang Communication عرضه شده است و قیمت فعلی آن ۲,۰۲۴ دلار است.

براساس خبری که این هفته گزارش داده شد، بیت مین (Bitmain) بزرگترین سازنده سخت افزارهای ماینینگ اعلام کرد به دلیل شرایط نامساعد بازار کریپتو یکی از مراکز توسعه خود را در خاورمیانه تعطیل کرده و کارمندان آن را اخراج کرده است.

در ماه اکتبر پیش از رکود اخیر بازار، گزارشی از خبرگزاری حوزه کریپتو دیار (Diar) نشان می داد که ماینینگ یا همان استخراج به زودی فقط برای افرادی که توانایی کافی برای پرداخت هزینه های برق را دارند امکان پذیر خواهد بود.

همچنین کوین تلگراف در ماه نوامبر طی گزارشی تاثیر بلند مدت بازار نزولی بر حوزه ماینینگ به خصوص تاثیر آن بر فروش جهانی GPUها را ارزیابی کرد.

به نظر شما ماینینگ در ایران همچنان سودآور است؟

منبع
cointelegraph

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
8 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا