تحلیل اقتصادیاخبار عمومی

شباهت آمار ورشکستگی شرکت‌های آمریکایی با بحران ۲۰۰۸؛ آیا سقوط بازارهای مالی در راه است؟

در میان هشدارهای مستمر تحلیلگران و سرمایه‌گذاران مشهور در رابطه با وضعیت تیره اقتصاد آمریکا و پیش‌بینی‌های منفی در رابطه با آینده آن، تعداد درخواست‌های ثبت ورشکستگی شرکت‌های آمریکایی به سطوح خطرناکی افزایش یافته است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از فین بولد، در حال حاضر، تعداد پرونده‌های مربوط به ورشکستگی شرکت‌های آمریکایی به سطوحی مشابه با رکود سال ۲۰۰۸ و آغاز شیوع کرونا در سال ۲۰۲۰ رسیده است؛ اتفاقی که می‌تواند زمینه را برای وقوع بحرانی دیگر فراهم کند.

میانگین متحرک ۴ هفته‌ای درخواست‌های ثبت ورشکستگی شرکت‌های آمریکایی
میانگین متحرک ۴ هفته‌ای درخواست‌های ثبت ورشکستگی شرکت‌های آمریکایی – منبع: WhaleWire

به گفته حساب توییتری ویل وایر (WhaleWire)، این حجم از ورشکستگی در اقتصاد آمریکا معمولا از نزدیک شدن بحرانی بزرگ خبر می‌دهد و ممکن است مشابه با سال ۲۰۰۸ و ۲۰۲۰، به ریزش سنگین بازار سهام آمریکا منجر شود:

این شاخص اغلب نشان‌دهنده عملکرد بد اقتصاد است و از نظر تاریخی همیشه سقوط گسترده بازار سهام را به همراه داشته است.

همزمان با افزایش ورشکستگی‌ شرکت‌های آمریکایی، رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki)، نویسنده کتاب «پدر پولدار، پدر بی‌پول» معتقد است زنگ خطر برای اقتصاد آمریکا به صدا در آمده است. بر اساس پیش‌بینی کیوساکی، دلار آمریکا به زودی جایگاه خود به عنوان ارز ذخیره جهانی را از دست خواهد داد؛ اتفاقی که پایان امپراتوری آمریکا را رقم خواهد زد.

بخوانید: آیا اقتصاد آمریکا سرانجام وارد رکود خواهد شد؟ ۸ زنگ خطر از اقتصاد کلان برای بازار بیت کوین

کیوساکی مدت‌هاست پیشنهاد می‌کند مردم برای محافظت از سقوط قریب‌الوقوع اقتصاد آمریکا، به سراغ دارایی‌هایی مثل ارزهای دیجیتال و به ویژه بیت کوین بروند. به عقیده وی، کریپتو آینده صنعت مالی است و جایگزین پول فیات خواهد شد.

علاوه بر این، کیوساکی معتقد است قیمت بیت کوین، طلا و نقره در زمان فعلی نسبت به بهای واقعی آنها پایین‌تر است و به همین خاطر به دنبال‌کنندگان خود پیشنهاد کرده است در این دارایی‌ها سرمایه‌گذاری کنند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا