اخبار بیت کویناخبار عمومی

جی‌پی‌مورگان: سرمایه‌گذاران سازمانی طلا را به بیت کوین ترجیح داده‌اند

جی. پی. مورگان (JPMorgan) یکی از بزرگترین بانک‌های آمریکایی، در گزارش اخیر خود اظهار داشت که سخت‌گیری‌های نهادهای تنظیم مقررات آمریکا بر فضای کریپتو، باعث شده است که سرمایه‌ سازمانی از ورود به بازار بیت کوین به عنوان پناهگاه سرمایه منصرف شود و به جای بیت کوین طلا را انتخاب کند. این گزارش رشد چشمگیر قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۳ را نتیجه ورود سرمایه‌گذاران خرد و پروتکل اردینالز می‌داند.

به نقل از کوین دسک، بانک جی. پی. مورگان پنجشنبه در گزارشی پژوهشی اعلام کرد که سخت‌گیری علیه شرکت‌های رمزارزی از سوی نهادهای نظارتی در آمریکا، باعث شده است که این شرکت‌ها به دنبال پیدا کردن جای پایی خارج از آمریکا باشند. در این گزارش آمده است:

بازوی آمریکایی صرافی بایننس معامله خود با وویجر را لغو کرد. همچنین صرافی کوین‌بیس بازوی بین المللی خود را به عنوان اقدامی پیشگیرانه در پاسخ به افزایش فشارهای نظارتی ایالات متحده راه اندازی کرد.

جی. پی. مورگان تاکید کرد که این افزایش فشار بر شرکت‌های رمزارزی در حال انجام می‌شود که هنوز هیچ شفافیت قانونی در مورد مسائل مهمی از جمله وضعیت اتریوم وجود ندارد. اخیرا صحبت‌ها در مورد اینکه SEC اتر را نوعی اوراق بهادار ثبت نشده تلقی می‌کند افزایش یافته است.

این گزارش اشاره می‌کند که سرکوب فضای کریپتو از سوی نهادهای نظارتی، سرمایه‌گذاران سازمانی را از تعامل با ارزهای دیجیتال منصرف کرده است و به همین دلیل سرمایه‌گذاران سازمانی به جای بیت کوین، طلا را به عنوان بیمه‌ای در برابر سناریو‌های فاجعه بار انتخاب کرده‌اند. قیمت اونس طلا اخیرا ATH جدیدی ثبت کرد و به ۲۱۰۰ دلار نزدیک شد.

این گزارش معتقد است در زمان فروپاشی بانک سیلیکون ولی هم بیشتر سرمایه‌ سازمانی به سمت خرید طلا رفت. این گزارش معتقد است که رشد ۷۶ درصدی قیمت بیت کوین در سال جاری ناشی از ورود سرمایه‌های خرد بوده است و ربط چندانی به سرمایه‌گذاران سازمانی نداشته است.

این گزارش همچنین معتقد است که یکی از دلایل عملکرد خوب قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۳ پروتکل اردینالز بوده است که به کمک آن پای NFTها به شبکه بیت کوین باز شد و این موضوع باعث شد تعداد تراکنش‌ها در این شبکه و کارمزد تراکنش و به تبع آن درآمد ماینرهای بیت کوین رشد چشمگیری داشته باشد.

کوشیار حیدری

علاقه‌مند به ریاضیات، موسیقی و بیت کوین. میتونم در قالب یه بیت کوین مکسی فشار خون هواداران اتریوم رو بالا ببرم اما در عین حال به برنامه نویسی اتریوم هم شدیدا علاقه‌ دارم. مهندسی برق خوندم و دکترای نفت رو بعد از آشنایی با کریپتو ول کردم. روز و شبم رو با زیر و رو کردن داده‌های مختلف و تلاش برای بیشتر کردن آگاهیم در مورد اقتصاد کلان، برنامه‌نویسی و تحلیل آنچین می‌گذرونم.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا