اخبار خارجی

تعلیق یکی از بزرگ‌ترین استخرهای ماینینگ بیت کوین در آمریکا به علت کرونا!

اگرچه بازار ارزهای دیجیتال پس از ریزش شدید در اواسط ماه مارس، اندکی بازیابی شده است، اما نوسان قیمت بیت کوین (Bitcoin) باعث شد که ماینرها احساس بی ثباتی کنند و از ماینینگ بیت‌کوین دست بکشند.

پس از کاهش قیمت بیت کوین به کانال ۴۰۰۰ دلار در تاریخ ۱۳ مارس، DPW Holdings که یکی از شرکت‌های هلدینگ ثبت شده در نزدک (Nasdaq) است، اعلام کرد که موقتا کسب و کار ماینینگ ارز دیجیتال خود به اسم Digital Farms را تعطیل می‌کند.

چندین تغییر در کسب و کار DPW به دلیل شیوع ویروس کرونا

طبق به روزرسانی تجاری ارائه شده به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در تاریخ ۱۸ مارس، تعلیق فعالیت Digital Farms همراه با چندین تعطیلی و تغییر در DPW و به دلیل شیوع ویروس کرونا بوده است.

با این حال، اگرچه تغییرات سایر بخش‌های تجاری DPW مستقیما مرتبط با شیوع ویروس کرونا است، اما گفته می‌شود که Digital Farms به دلیل سقوط قیمت بیت کوین به حالت تعلیق در آمده است. در درخواست DPW آمده است:

فعالیت ماینینگ ارز دیجیتال Digital Farms موقتا به حالت تعلیق درآمده است. دلیل اصلی این امر، کاهش شدید قیمت بیت کوین است.

بخش Digital Farms که قبلاً به اسم Super Crypto Mining شناخته میشد، کاملا به تصاحب DPW درآمده است.

Digital Farms از سخت افزار ماینینگ DPW به اسم AntEater استفاده می‌کند. این سخت افزار با همکاری سامسونگ توسعه یافته است.

در ماه می ۲۰۱۹، Digital Farms تاسیساتی به مساحت تقریبی ۶۰,۰۰۰ متر مربع در آمریکا خریداری کرد تا با دسترسی به ۲۸ مگاوات برق و زیرساختی که مناسب پشتیبانی از ۳۰۰ مگاوات است، سودآوری ماینینگ خود را افزایش دهد.

تعلیق فعالیت ۶۰ روزه Digital Farms تا هاوینگ بیت کوین

خبر تعلیق فعالیت Digital Farms تقریبا ۶۰ روز قبل از هاوینگ ماه می بیت‌کوین اعلام شد. این هاوینگ، یکی از مورد انتظارترین رویدادها در جامعه ارز دیجیتال است.

تجربه نشان داده است هاوینگ بیت کوین که تقریبا هر ۴ سال یکبار رخ می‌دهد، منجر به افزایش چشمگیر قیمت بیت‌کوین می‌شود. هرچند بعضی از افراد شناخته شده در عرصه ارز دیجیتال معتقدند که هاوینگ آتی بیت کوین تاثیر ناچیزی بر قیمت بیت‌کوین خواهد گذاشت.

اگرچه بعضی از گروه‌های موجود در جامعه ارز دیجیتال منتظر افزایش قیمت بیت کوین در بحبوحه هاوینگ آتی هستند، اما خود بیت‌کوین روندی مخالف با این موضوع را در ماه مارس ۲۰۲۰ پشت سر گذاشته است.

در تاریخ ۱۳ مارس، قیمت بیت کوین تقریبا نصف شد و حتی به ۳۶۰۰ دلار نیز رسید. در این بین، بیشترین کاهش قیمت روزانه این ارز دیجیتال بیش از ۵۰ درصد بوده است.

تعطیلی ماینینگ به دلیل سودآور نبودن آن پس از سقوط قیمت بیت کوین

کاهش شدید قیمت بیت کوین متعاقبا منجر به بی ثباتی ماینرها شد؛ زیرا ماینینگ دیگر سودآور نبود. این موضوع، بعضی از ماینرها را مجبور کرد تا توان هشینگ خود را از شبکه خارج کنند.

همچنین استخر ماینینگ چینی F2Pool نیز در تاریخ ۱۲ مارس گزارش داد که درآمد روزانه ماینینگ بیت کوین با ضرر بیشتری نسبت به کف قیمت ماه‌های نوامبر و دسامبر ۲۰۱۸ مواجه بوده است.

هنگامی که بعضی از ماینرها به دلیل سودآور نبودن، دست از ماینینگ کشیدند، بیت کوین با دومین کاهش بزرگ خود در سختی ماینینگ مواجه شد.

سختی ماینینگ که سنجشی برای نشان دادن زمان مورد نیاز برای افزودن تراکنش به شبکه بیت کوین توسط ماینر است، در تاریخ ۲۵ مارس تقریبا ۱۶ درصد کاهش یافت.

اگرچه بعضی از افراد حاضر در این صنعت معتقدند که کاهش سختی ماینینگ “چرخه تسلیم شدن ماینرها” را کامل می‌کند، اما سایر افراد مطمئن هستند که چنین مواردی نشان‌دهنده کف بازار هستند.

در حال حاضر قیمت بیت کوین با ۰.۲ درصد افزایش به ۶۶۵۲ دلار رسیده است.

منبع
cointelegraphf2pool

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا