اخبار عمومی

سود استیکینگ رمز ارزها در آمریکا مشمول مالیات می‌شود

اداره مالیات آمریکا (IRS) گفته است پاداش‌هایی که از طریق فعالیت‌های اعتبارسنجی در شبکه اثبات سهام (استیکینگ) به دست می‌آیند، باید به عنوان بخشی از درآمد ناخالص، مشمول مالیات شوند.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به نقل از دبلاک، اداره مالیات آمریکا (IRS) روز دوشنبه اعلام کرد سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال در ایالات متحده که از خدمات استیکینگ پاداش دریافت می‌کنند، باید ارزش آن پاداش‌ها را به عنوان بخشی از درآمد ناخالص خود لحاظ کنند.

IRS در حکمی گفته است:

اگر فرد مالیات‌دهنده رمز ارز بومی یک بلاکچین اثبات سهام را استیک کرده و پاداش دریافت کند، ارزش بازار منصفانه پاداش اعتبارسنجی دریافتی در درآمد ناخالص مالیات‌دهنده در سال مالیاتی که به آن پاداش تسلط و کنترل دارد، لحاظ می‌شود.

بر اساس این حکم، ارزش بازار منصفانه از تاریخ و زمانی تعیین می‌شود که سرمایه‌گذار به پاداش‌ها تسلط و دسترسی پیدا کرده و می‌تواند آن‌ها را به هر نحوی که بخواهد کنترل کند.

نگاهی دقیق‌تر به حکم اداره مالیات امریکا

به‌روزرسانی این حکم در حالی از سوی اداره مالیات آمریکا ارائه شده که نهادهای قانون‌گذار، برخی از خدمات استیکینگ ارائه شده توسط صرافی‌های کریپتو در ایالات متحده را نشانه گرفته‌اند.

همان طور که پیش از این گزارش دادیم، در ماه فوریه (بهمن ۱۴۰۱)، صرافی کراکن با اتهاماتی از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) به دلیل عدم ثبت پیشنهاد و فروش برنامه‌های استیکینگ مواجه شد که با پرداخت ۳۰ میلیون دلار جریمه با این نهاد رگولاتوری به توافق رسید و خدمات استیکینگ خود را متوقف کرد.

یک دادگاه فدرال نیز در ماه جولای (تیر ۱۴۰۲) حکم داد که کراکن باید اطلاعات حساب و تراکنش‌های خود را به اداره مالیات آمریکا ارائه دهد.

همچنین، استیکینگ یکی از محوری‌ترین موضوعات شکایت SEC علیه کوین بیس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در ایالات متحده است. SEC ادعا کرده است محصولات استیکینگ این شرکت طبق قوانین آمریکا معادل یک قرارداد سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود و این صرافی برنامه‌های استیکینگ خود را به عنوان خدمات ثبت نکرده است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا