اخبار عمومی

پامپ قیمت USTC استیبل کوین ترا کلاسیک؛ ماجرا چیست؟

استیبل کوین الگوریتمی ترا کلاسیک (USTC) در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۲۵۰٪ رشد کرده و به محدوده ۰.۰۶ دلار نزدیک شده است. این اتفاق تعجب سرمایه‌گذاران زیادی را برانگیخته و این سوال را به وجود آورده که علت رشد قیمت USTC چه بوده است.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن
توجه کنید که این استیبل کوین ریسک فراوانی دارد و برای سرمایه‌گذاری به‌هیچ وجه گزینه مناسبی نیست. هدف از انتشار این مطلب، صرفا اطلاع‌رسانی در مورد وقایع این رمزارز است و فقط قصد داریم تغییرات موجود را پوشش دهیم.

به نقل از کوین گیپ، قیمت USTC امروز با بیش از ۵۵٪ رشد در ساعات گذشته به محدوده ۰.۰۶ دلار رسیده است. این استیبل کوین که روند آن در اکثر هفته گذشته راکد بوده، اکنون ضررهای خود را جبران کرده و رشد هفتگی آن هم به بیش از ۲۸۰٪ رسیده است.

نمودار روزانه قیمت USTC
نمودار روزانه قیمت USTC- منبع: تریدینگ ویو

چرا قیمت USTC رشد کرده است؟

این رشد چشمگیر به خاطر توییت جدید کاربری به اسم «Trader QT» است که یکی از شرکای رسمی لونا کلاسیک لبز (Luna Classic Labs) هم هست. طبق توییت او، لونا کلاسیک لبز حدود ۲۵.۶ میلیون USTC به ارزش ۵۰۰,۰۰۰ دلار را به عنوان بخشی از سیاست‌های خزانه‌داری خود خریداری کرده است. در نتیجه، میانگین قیمت خرید USTC توسط سازمان مذکور به ۰.۰۲۱ دلار می‌رسد.

استیبل کوین USTC در مه ۲۰۲۲ (اردیبهشت ۱۴۰۱) دی‌پگ شد و قیمت آن به زیر ۱ دلار رسید. حال به نظر می‌رسد توسعه‌دهندگان این توکن با استفاده از یک مدل بازیابی جدید می‌خواهند دوباره آن را احیا کنند. جدیدترین خرید ترا کلاسیک لبز هم این هدف را تقویت کرده و پشتوانه محکمی برای رشد USTC به وجود آورده است.

انگیزه و هدف ترا کلاسیک لبز این است که شهرت از دست رفته برند ترا را دوباره احیا کند. چنین سیاست‌هایی نه تنها به تثبیت نقدینگی USTC کمک می‌کند، بلکه سود زیادی را هم برای سازمان مذکور به ارمغان می‌آورد. با توجه به اینکه قیمت USTC دی‌پگ شده، این توکن در حال حاضر به عنوان یک دارایی دیجیتال عمل می‌کند و معامله‌گران با سرمایه‌گذاری در آن می‌توانند سود کسب کنند.

گفتنی است با رشد اخیر USTC و با توجه به میانگین قیمت خرید ۰.۰۲۱ دلاری، ترا کلاسیک لبز در حال حاضر حدود ۸۰٪ سود کرده است.

آیا قیمت ترا افزایش می‌یابد؟

از آنجا که سرنوشت USTC به سرنوشت توکن ترا یا لونا کلاسیک (LUNC) گره خورده، به نظر می‌رسد روند صعودی آن می‌تواند تاثیر مثبتی روی قیمت LUNC بگذارد.

در زمان نگارش این مطلب، روند صعودی LUNC نیز آغاز شده و این رمزارز با ۲۸٪ رشد قیمت خود را به محدوده ۰.۰۰۰۱۰ رسانده است.

نمودار روزانه قیمت LUNC
نمودار روزانه قیمت LUNC – منبع: TradingView

به طور کلی، به نظر می‌رسد روند صعودی قیمت USTC و LUNC به خاطر تلاش‌های اعضای جامعه این توکن‌ها به وجود آمده است؛ چراکه آن‌ها تلاش کرده‌اند با به‌روزرسانی‌ها و توکن‌سوزی‌های مختلف ارزش افزوده رمزارزهای خود را افزایش دهند. این مسئله نشان می‌دهد قدرت و تلاش‌های کامیونیتی‌ کریپتو می‌تواند روی قیمت رمزارزها تاثیر بگذارد.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا