اخبار خارجی

همکاری خودرو لوکس BMW با وی چین؛ دستکاری اطلاعات خودرو غیرممکن می شود

وی چین با خودروساز آلمانی BMW همکاری می‌کند تا پلتفرم امنیت خودرویی توسعه دهد که در آن دستکاری اطلاعات خودرو غیرممکن است.

این دو شرکت قصد دارند که یک برنامه غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین با نام وریفای‌کار (VerifyCar) را راه اندازی کنند. این اپلیکیشن داده‌های مربوط به مسافت طی شده، تعمیرات و سرویس‌های اضافی را جمع آوری می‌کند. وریفاری‌کار روی بلاک چین VeChainThor راه اندازی می‌شود که داده‌ها را امن و به دور از دستکاری دیگران نگه می‌دارد.

شرکت BMW تاکید کرد که کاربران وریفای‌کار کنترل بیشتری روی داده‌های جمع آوری شده خواهند داشت:

با دستیابی به این اپلیکیشن، کاربر تصمیم می‌گیرد که چه داده‌ای به چه کسی (مثلا تعمیرگاه یا خریدار بالقوه)‌ برسد. گیرندگان داده می‌توانند آن را با اثر انگشت‌های دیجیتال یا برچسب‌های مرجع روی بلاک چین وی چین مقایسه کنند. اگر داده دریافتی و داده مرجع روی بلاک چین تطابق داشتند، گیرنده می‌داند که داده دریافتی معتبر است.

این شرکت تولید خودرو همچنین اعلام کرده که داده‌هایی مثل مسافت پیموده شده را به صورت بلادرنگ جمع آوری کرده و با دستیار سخت افزاری فراهم شده توسط شرکت BMW روی بلاک چین وی چین ذخیره می‌کند. این شرکت توضیح داد که مالک خودرویی که سعی می‌کند مسافت پیموده شده خودرو را تغییر بدهد، خواهد دید که داده جدید با آن چه روی بلاک چین ذخیره شده تطابق ندارد.

طبق گفته‌های شرکت BMW، وریفای‌کار حامی مصرف کنندگان در برابر خریدارانی است که داده‌های خودرو مثل مسافت طی شده را به منظور فروش خودرو با قیمت بهتر دستکاری می‌کنند. این غول دنیای تولید خودرو تخمین می‌زند که دستکاری داده‌های هر خودرو قبل از فروش،‌ قیمت آن را تا میزان ۳۰۰۰ یورو بیشتر می‌کند.

منبع
dailyhodl

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا