اخبار خارجی

قیمت وی چین با چه مقاومت‌هایی روبه‌رو است؟ تحلیل تکنیکال VET ،THETA ،RUNE و AAVE

در ۳ هفته اخیر و همزمان با افزایش قیمت بیت کوین، آلت کوین‌ها توانستند عملکرد خوبی از خود نشان دهند و در مورد برخی از آن‌ها این عملکرد حتی به شکسته شدن سطوح و مقاومت‌های چندین ماهه انجامید. در این مطلب به تحلیل قیمت ۴ آلت کوین شامل وی چین، تتا، آوه و رمز ارز RUNE که در نقاط حساسی به سر می‌برند و می‌توان در این هفته زیر نظر داشت می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، بیت کوین توانسته است خود را در نزدیکی قیمتی که با آن سال ۲۰۲۲ را آغاز کرد، قرار دهد. این در حالی است که معمولا ماه آپریل (فروردین) همراه با افزایش شاخص S&P همراه بوده است. قیمت بیت کوین در ماه‌های اخیر همبستگی زیادی با این شاخص داشته است و این می‌تواند اتفاق خوبی برای بازار رمزارزها تلقی شود. در ادامه به تحلیل ۴ آلتکوین بازار به نام‌های وی‌چین (VET)، تتا (THETA)، تورچین (RUNE) و آوه (AAVE) که باید در این هفته زیر نظر داشت خواهیم پرداخت. تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین را می‌توانید در اینجا بررسی کنید.

تحلیل قیمت وی چین (VET)

قیمت وی چین توانست در تاریخ ۲۷ مارس (۷ فروردین) مقاومت ۰.۰۷ دلاری خود را بشکند و ۴ روز بعد تا نزدیک میانگین متحرک ۲۰۰ روزه در حوالی قیمت ۰.۰۹ دلار پیشروی کرد. در این مقاومت خرس‌ها وارد عمل شدند و سعی در پایین کشیدن قیمت داشتند. نکته امیدوارکننده این است که در این اصلاح قیمتی، سطح ۰.۰۷ دلاری حفظ شد و الان می‌توان گفت این سطح تبدیل به حمایت مستحکم برای وی‌چین شده است.

نمودار قیمتی VET تایم فریم روزانه
نمودار قیمتی VET تایم فریم روزانه

در حال حاضر قیمت ارز دیجیتال VET در نزدیکی ۰.۰۸ دلار به سر می‌برد. در صورت افزایش قیمت از این سطح، گاوها بار دیگر تلاش خواهند کرد تا مقاومت ۰.۰۹ دلار (میانگین متحرک ۲۰۰ روزه) را بشکنند. در صورت تحقق این مهم، افزایش قیمت تا ۰.۱ دلار و سپس ۰.۱۳ دلار محتمل خواهد بود.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه که شاخص کوتاه مدت محسوب می‌شود، اکنون در نزدیکی ۰.۰۶۸ دلار قرار دارد. بالاتر بودن قیمت وی چین نسبت به این شاخص و قرار گرفتن اندیکاتور RSI در ناحیه مثبت (بالای سطح ۵۰) نشان از برتری خریداران دارد. در صورتی که خرس‌ها موفق شوند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بکشند، حمایت بعدی در نزدیکی میانگین متحرک ۵۰ روزه در ۰.۰۵۵ دلار خواهد بود.

در تایم فریم ۴ ساعته نمودار وی چین، EMA20 به حالت تقریبا صاف درآمده است و اندیکاتور RSI نیز در نقطه میانی قرار دارد. این شرایط از تعادل میان عرضه و تقاضا و خنثی بودن بازار در کوتاه مدت حکایت دارد. همان‌طور که در بالا گفته شد هدف گاوها رسیدن به بالاتر از سطح ۰.۰۹ دلار است. در طرف مقابل اولین حمایت VET در حوالی میانگین متحرک ۵۰ دوره‌ای در تایم فریم ۴ ساعته در حوالی ۰.۰۷۶ دلار خواهد بود و در ادامه ۰.۰۷ دلار نقش حمایت کلیدی را خواهد داشت. در صورت شکست این حمایت خرس‌ها بازار را در اختیار خواهند گرفت.

نمودار قیمت VET تایم فریم ۴ ساعته
نمودار قیمت VET تایم فریم ۴ ساعته

تحلیل قیمت تتا (THETA)

قیمت تتا برای چندمین هفته متوالی در حال نوسان بین ۲ سطح ۲.۵۰ و ۴.۴۰ دلار است. در روزهای اخیر گاوها برای شکستن سطح بالایی این محدوده اقداماتی را انجام دادند که با ناکامی رو به رو شدند. این بدان معنی است که خرس‌ها با قدرت در حال دفاع از سطح مقاومتی ۴.۴۰ دلار هستند.

نمودار قیمت THETA تای فریم روزانه
نمودار قیمت THETA تای فریم روزانه

اگر قیمت تتا در بالاتر از ۳.۸۰ دلار حفظ شود، به این معنی خواهد بود که معامله‌گران حاضر به بستن پوزیشن‌های معاملاتی خود نیستند و انتظار قیمت‌های بالاتری را دارند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در نزدیکی ۳.۵۸ دلار قرار دارد و شاخص RSI در ناحیه اشباع خرید قرار دارد که حکایت از برتری خریداران دارد. اگر خریداران بتوانند بر سطح ۴.۴۰ دلار غلبه کنند، مقاومت بعدی در نزدیکی میانگین متحرک ۲۰۰ روزه در ۴.۷۷ دلار خواهد بود. ناحیه بین ۲ مقاومت گفته شده یعنی ۴.۴۰ دلار و ۴.۷۷ دلار ناحیه‌ای مقاومتی تلقی می‌شود و عبور قیمت از این ناحیه به منزله سیگنال خرید برای معامله‌گران با هدف ۶.۰۰ دلار خواهد بود.

در طرف مقابل اگر قیمت زیر EMA20 نزول کند، حمایت بعدی در حوالی میانگین متحرک ۵۰ روزه در ۳.۱۷ دلار خواهد بود. این اتفاق احتمال اینکه قیمت این دارایی برای روزهای بیشتری در این ناحیه نوسان کند را تقویت می‌کند.

تایم فریم ۴ ساعته نمودار THETA نشان‌دهنده این موضوع است که خرس‌ها چندین تلاش خریداران را برای غلبه بر سطح ۴.۴۰ دلار، خنثی کرده‌اند. میانگین متحرک ۲۰ دوره‌ای در این تایم فریم به حالت تقریبا صاف درآمده است و شاخص RSI در نزدیکی نقطه میانی قرار دارد که از تعادل میان عرضه و تقاضا و خنثی بودن بازار در کوتاه مدت حکایت دارد. اگر قیمت از SMA50 در ۳.۹۳ دلار پایین‌تر کشیده شود، اوضاع کمی به نفع خرس‌ها تغییر خواهد کرد و افت قیمت تا ۳.۵۰ دلار محتمل خواهد بود.

نمودار قیمت THETA تایم فریم ۴ ساعته
نمودار قیمت THETA تایم فریم ۴ ساعته

تحلیل قیمت تورچین (RUNE)

قیمت RUNE برای چندین ماه است که درون الگوی مثلث کاهشی قرار گرفته است. شتاب صعودی به وجود آمده در روزهای اخیر موجب شد تا بار دیگر RUNE به ضلع بالایی این مثلث نزدیک شود. خرس‌ها بار دیگر از این سطح داینامیک با قدرت دفاع کردند.

نمودار قیمت RUNE تایم فریم روزانه
نمودار قیمت RUNE تایم فریم روزانه

اگر قیمت تورچین از سطوح فعلی به پایین حرکت کند، اولین حمایت مربوط به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در حوالی ۹.۸۷ دلار خواهد بود. این ناحیه حیاتی برای RUNE خواهد بود زیرا اگر در این منطقه قیمت به سمت بالا برگشت بخورد، احساسات معامله‌گران خوشبینانه باقی خواهد ماند و دست به خرید در این کف قیمتی خواهند زد که همین موضوع احتمال شکستن ضلع بالایی مثلث را در ادامه تقویت خواهد کرد. این اتفاق به منزله سیگنال خرید برای معامله‌گران خواهد بود و می‌تواند قیمت را تا ۱۷ دلار افزایش دهد. دیدگاه صعودی در صورت تثبیت قیمت زیر EMA20 منتفی خواهد بود. حمایت بعدی تورچین در حوالی میانگین متحرک ۲۰۰ روزه در ۷.۸۸ دلار واقع شده است.

در تایم فریم ۴ ساعته مقاومت ۱۳ دلاری را سد راه تورچین می‌بینیم. نکته مثبت این است که گاوها اجازه نداده‌اند که قیمت پایین‌تر از سطح ۱۱ دلار سقوط کند. در صورت شکسته شدن این ناحیه حمایت بعدی در ۱۰ دلار واقع شده است. در طرف مقابل در صورتی که قیمت RUNE از ناحیه ۱۱ دلار به سمت بالا برگشت بخورد، گاوها مجددا برای شکست مقاومت بالایی دست به کار خواهند شد.

نمودار قیمت RUNE تایم فریم ۴ ساعته
نمودار قیمت RUNE تایم فریم ۴ ساعته

تحلیل قیمت آوه (AAVE)

قیمت آوه در تاریخ ۲۹ مارس (۹ فروردین) توانست خط روند نزولی خود را با موفقیت بشکند که می‌تواند نشان از تغییر روند حرکتی این رمزارز داشته باشد. خرس‌ها سعی کردند در ادامه از مقاومت نزدیک به میانگین متحرک ۲۰۰ روزه در ۲۲۶ دلار دفاع کنند اما شتاب حرکت صعودی به حدی بود که گاوها با اقتدار در این نبرد به پیروزی رسیدند. اگر قیمت AAVE بتواند بالای این سطح باقی بماند، سیگنالی برای شروع حرکت صعودی جدید خواهد بود.

نمودار قیمت آوه تایم فریم روزانه
نمودار قیمت آوه تایم فریم روزانه

در صورتی که گاوها بتوانند قیمت را با بالای ۲۶۲ دلار هدایت کنند، هدف بعدی مقاومت روانی ۳۰۰ دلار خواهد بود. در این منطقه خرس‌ها وارد عمل خواهند شد اما اگر این سطح نیز شکسته شود، افزایش قیمت تا ۳۵۰ دلار دور از انتظار نخواهد بود. دیدگاه صعودی در صورتی که قیمت آوه به زیر ۲۲۶ دلار (SMA200) کشیده شود، در کوتاه مدت فاقد اعتبار خواهد بود. در این صورت ادامه ریزش قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱۸۷ دلار محتمل خواهد بود.

در تایم فریم ۴ ساعته خریداران در نزدیکی EMA20 در ۲۳۷ دلار مشغول انباشت دارایی‌های خود هستند. در صورت افزایش قیمت از ۲۶۱.۲۰ دلار، روند صعودی می‌تواند ادامه پیدا کند. ناحیه مقاومتی بین ۲۸۳ دلار تا ۳۰۰ دلار در این بین سد راه گاوها خواهد بود. اندیکاتور RSI نشان‌دهنده وقوع واگرایی منفی در قیمت این دارایی است که این احتمال را تقویت می‌کند که در ادامه روند صعودی ضعیف شود. در صورت ریزش قیمت از EMA20 معامله‌گران کوتاه مدت به ذخیره سود خود روی خواهند آورد و این امر می‌تواند قیمت AAVE را تا میانگین متحرک ۵۰ دوره‌ای در حوالی ۲۱۵ دلار پایین آورد.

نمودار قیمت آوه تایم فریم ۴ ساعته
نمودار قیمت آوه تایم فریم ۴ ساعته
این مطلب تنها ترجمه خبر منبع است و به هیچ عنوان توصیه خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها نیست.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا