اخبار عمومی

وایبر، اولین پیام رسان با ارز دیجیتال!

پس از بررسی‌ها و تحقیقات گوناگون بالاخره دیوان عالی روسیه، تجارت ارز دیجیتال را به رسمیت شناخت. پیام رسان وایبر یکی از پر طرفدارترین اپلیکیشنها در کشور روسیه است به گونه ای که چهل و پنج ملیون از کاربران این اپلیکیشن را به خود اختصاص می دهد. از همین رو وایبر تصمیم دارد تا  امکان خرید و فروش و همچنین سرمایه گذاری های دیجیتالی تحت عنوان ارز راکوتن (Rakuten) را در اختیار کاربران خود در اروپای شرقی و مخصوصا کشور روسیه قرار دهد.

مدیر شرکت وایبر Djamel Agoua اظهار داشت که کاربران می توانند ارز راکوتن (Rakuten) را همچون دیگر ارزهای رایج همچون دلار، یورو، روبل و… خرید و فروش کنند و همچنین کاربران روسی می توانند پس از انجام معاملات دیجیتالی در وایبر، وجه مورد نظر را از طریق این اپلیکیشن به حساب بانکی خود انتقال دهند.

زمین لاسکر مدیر بخش تجارت و سرمایه گذاری این شرکت اعلام کرد:

شرکت وایبر در حال طراحی پلتفرمی است جهت تجارت الکترونیک در این اپلیکیشن. این خود گامی مهم در راستای تقویت و پذیرش ارز Rakuten در بازار جهانی است. او همچنین اشاره کرد که زمان پیش بینی شده برای بهره برداردی از این پلتفرم زمستان سال جاری در کشور روسیه خواهد بود.

به گزارش CryptoGlobe، نهادهای مالی و تجاری در روسیه در گذشته هیچ گونه علاقه‌ای به داد و ستد های ارزی به صورت دیجیتال و مجازی نداشته است. به گونه ای که بازار فروش ارز دیجیتالی و هرگونه بازار مجازی و سرمایه گذاری بدین شیوه در کشور روسیه ممنوع و غیرقانونی قلمداد می‌شد. اما براساس تحقیقات انجام گرفته بر روی قدرت، گسترش و سوددهی بالای چنین شیوه ی معاملاتی در کشور روسیه، دیوان عالی این کشور حکم بر عدم ممنوعیت را صادر کرد. در همین راستا شرکت تجاری QiWi افتتاح اولین بانک برای داد و ستد ارز Rakuten در روسیه را اعلام کرد.

منبع
cryptoglobe

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا