اخبار خارجی

ویتالیک بوترین به کمک دوج کوین می‌آید؛ انتقال Doge به گواه اثبات سهام

ویتالیک بوترین اخیرا در مصاحبه‌ای نسبت به نقشه راه دوج کوین که در ایام کریسمس منتشر شد، واکنش نشان داده است. بوترین در طراحی این مکانیسم مشارکت داشته است و قرار است فرآیند انتقال به POS توسط سهام‌گذاری از جانب جامعه پیرامون دوج کوین (کامیونیتی استیکینگ) صورت پذیرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از Finbold، ویتالیک بوترین خالق اتریوم در مصاحبه اخیر خود با UpOnly گفته است که بیشتر رمزارزهای برتر در صدد انتقال به گواه اثبات سهام (PoS) هستند و دوج کوین نیز به دنبال انجام این کار با سهام‌گذاری (Staking) از جانب جامعه پیرامون خود است.

بوترین در این خصوص گفت:

تمام رمزارزهای برتر به غیر از یک مورد، برنامه‌های فعال و مشخصی برای انتقال به گواه اثبات سهام دارند. به نظرم اگر بدانیم که اتریوم یک شبکه گواه اثبا‌ت سهام است و دوج کوین و زیکش نیز در صدد انتقال به گواه اثبات سهام هستند، این موضوع روشن‌تر می‌شود.

بوترین به پروپوزالی که کریسمس منتشر شد، اشاره کرده است. در این پروپوزال به یک استراتژی اشاره شده است که در آن نحوه اجرای این پروپوزال برای نسخه‌ای از POS با نام «سهام‌گذاری از جانب جامعه دوج کوین» توضیح داده شده است که مشارکت افراد بیشتری را در مدیریت شبکه دوج کوین امکان‌پذیر می‌سازد.

پروپوزالی برای PoS

علاوه بر این، بنیاد دوج کوین در توضیح این پروپوزال افزوده است:

به عموم افراد و نه فقط کاربران برتر و بازیگران مهم این حوزه، این امکان داده می‌شود تا در اجرای شبکه مشارکت داشته باشند و به ازای مشارکت خود پاداش دریافت کنند و این پاداش از طریق اهداف خیرخواهانه به کل جامعه برگردد.

بوترین همراه با بیلی مارکوس (Billy Markus) هم‌بنیانگذار دوج کوین و جارد برچال (Jared Birchall) نقش مشاور را در بنیاد دوج کوین ایفا می‌کند. برچال فردی است که منافع مالی و حقوقی شرکت تسلا را عنوان و مشخص می‌کند. نکته قابل ذکر این است که شرکت تسلا اخیرا خرید بعضی از محصولات خود با دوج کوین را امکان‌پذیر ساخته است.

بر اساس گزارش پیشین میهن بلاکچین، ویتالیک بوترین امیدوار است تا دوج کوین با کمک فناوری اتریوم، هرچه زودتر به اجماع گواه اثبات سهام انتقال یابد.

وی هم‌چنین پل بین زنجیره‌ای ETH-DOGE را پیشنهاد داده است که به نظر او، سرعت انجام تراکنش‌های بلاک چین دوج کوین را افزایش خواهد داد.

منبع
finbold

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا