اخبار آلتکویناخبار بیت کوین

کاهش حجم معاملات ارزهای دیجیتال؛ آیا قیمت بیت کوین به زیر ۳۰۰۰ دلار خواهد رسید؟!

طی ۴۸ ساعت گذشته با توجه به اینکه قیمت بیت کوین به زیر ۳,۶۰۰ دلار رسید، حجم بازار ارز دیجیتال از ۱۵ میلیارد به ۱۳ میلیارد دلار کاهش یافت. تحلیلگران نگرانی هایی را درخصوص کاهش حجم دارایی های دیجیتال و افت قیمت ارز دیجیتال بدون حتی فشاری از طرف خرس ها دارند.

حجم بیت کوین

آیا قیمت بیت کوین به ۳ هزار دلار می‌رسد؟

معامله کنندگان کریپتو در انتظار سالی کم نوسان هستند تا بازار ارز دیجیتال از دوره ۱۲ ماهه نزولی و خرسی عبور کند. هرچند بسیاری از معامله کنندگان پیش بینی می‌کنند که در کوتاه مدت قیمت بیت کوین به کمترین سطح حمایتی برسد.

جاش راجر یکی از تریدرها یا معامله کنندگان ارز دیجیتال گفت:

با ادامه یافتن کاهش در حجم معاملات می‌توان انتظار داشت که قیمت بیت کوین بیش از پیش کاهش یابد. این شرایط می‌تواند روزها و ماه ها ادامه یابد تا خریدارانی که بازار را در این سطح نگه داشته اند کم شوند. بسیاری از خریداران منتظر رسیدن سطح حمایتی به کمتر از ۳ هزار دلار می‌باشند.

در حال حاضر ارزش بازار کریپتو بین ۱۲۲ الی ۱۲۴ میلیارد دلار ثابت مانده است. اما مجموع ارزش تمام ارزهای دیجیتال بازار از نوامبر ۲۰۱۷ حدود ۱۰۰ میلیارد دلار کاهش یافته است.

با در نظر گرفتن عدم رشد ارزهای دیجیتال و ناتوانی دارایی های دیجیتال برتر نظیر بیت کوین و اتریوم در خصوص عبور از سطوح مقاومتی، یکی از تحلیلگران با نام DonAlt بیان کرد سال ۲۰۱۹ سالی کسل کننده و کم نوسان است. وی گفت:

سال گذشته به دلیل نبود ارز دیجیتال کافی برای معامله، فعال نبودم. احتمالا سال ۲۰۱۹ نیز همانقدر خسته کننده خواهد بود. بدترین کاری که می‌توانید انجام دهید مجبور کردن افراد به انجام معامله است در حالی که سیستم چیزی به شما ارائه نمی‌دهد.

با نزدیک شدن قیمت بیت کوین به ۳ هزار دلار، همانند روند اصلاحی آن در اواسط ماه دسامبر، احتمالا اقدامات و بازیابی شدیدی توسط صرافی های کریپتو نظیر کوین بیس (Coinbase) و بیت استامپ (Bitstamp) انجام شود.

دیگر ارزهای دیجیتال چطور؟

اگر بیت کوین به زیر قیمت ۳,۵۰۰ یا حتی ۳,۱۲۲ دلار کاهش یابد، انتظار می رود ارزهای دیجیتال با ارزش بازار و حجم روزانه کم کاهش قیمت شدیدی را تجربه کنند.

دارایی های دیجیتالی نظیر ترون و اتریوم که به دلیل عرضه محصول یا آپدیت جدید افزایش قیمت زیادی را در هفته های گذشته تجربه کردند، تحت تاثیر نگرش منفی به بازار ارز دیجیتال با کاهش قیمت مواجه شده اند.

قیمت بیت کوین تا ۱۱ ژانویه روند مثبت کوتاه مدتی تا بالای ۴ هزار دلار را تجربه کرد. اما به دلیل شدت فروش بیش از حد در هفته گذشته، تاثیر کوچکی بر عملکرد این دارایی در هفته های آتی خواهد گذاشت.

منبع
ccn

زهرا فرامرزی

علاقه‌ام به نویسندگی باعث شد وارد حوزه تولید محتوا بشم. تو سال ۲۰۱۷ با بیت کوین آشنا شدم و حریم خصوصی و غیرمتمرکز بودن بیت کوین، علاقه من رو به این کریپتوکارنسی بیشتر کرد. دوست دارم دوره‌ای رو ببینم که سازمان‌های متمرکز دیگه کنترلی روی زندگی ما نداشته باشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا