پروژه‌های کلاهبرداری

بررسی وبسایت وی کاپیتال (Way Capital)؛ کلاهبرداری ها تمامی ندارند!

اخیرا در بسیاری از محافل در رابطه با سرمایه گذاری در یک کمپانی به نام وی کاپیتال (Way Capital) صحبت های فراوانی می شود؛ بنابراین تصمیم گرفتیم این شرکت و وبسایت را مورد بررسی قرار دهیم. شاید از خودتان بپرسید که چرا این وبسایت ها و پروژه های اینچنینی را زیر ذره بین قرار می دهیم! میهن بلاکچین از آغاز فعالیت خود تا کنون همواره سعی بر آگاه رسانی و عدم متضرر شدن هموطنان عزیز داشته و دارد. در این زیر ذره بین، این اصطلاحا کمپانی را مورد بررسی قرار می دهیم و در نهایت تصمیم گیری را به عهده کاربر می سپاریم.

نه همین لباس زیباست نشان آدمیت!

ابتدا وقتی وارد این وبسایت می شوید احساس می کنید چیزی شبیه به سایر سایت های کلاهبرداری مشاهده می کنید که سعی دارند با نمایی جذاب، به کاربر حس خوبی بدهند و با خود فکر کنید که با این ظاهر، پس حتما چه تیم خبره ای پشت این سایت و پروژه است اما رجوع می کنیم به این ضرب المثل که : نه همین لباس زیباست نشان آدمیت! در اینجا می شود نه همین وبسایت زیباست نشان صداقت…

وی کاپیتال (Way Capital)

صفحه اصلی وبسایت وی کپیتال (Way Capital) به صورت پیش فرض به زبان انگلیسی است اما وقتی موستان روی پرچمی که در بالا سمت راست مشاهده می کنید، نگه دارید متوجه می شوید که پرچم کشور ایران نیز در بین سایر پرچم ها به چشم می خورد که به نوع خودش جالب توجه است. وقتی روی پرچم ایران کلیک کنید، سایت فارسی می شود اما بعد از فارسی شدن سایت با خودتان می گویید همان انگلیسی بود بهتر بود، زیرا تمامی متن ها به صورت به هم ریخته و بعضا غیر قابل فهم کنار یکدیگر قرار گرفته اند و این قضیه را با گشت و گذار در سایت بیشتر متوجه خواهید شد:

وی کاپیتال (Way Capital)

اما آیا با خود فکر کرده اید که چرا می بایست سایت را به زبان فارسی ترجمه کنند(هر چند ضعیف)؟! زیرا هدف اکثر این پروژه ها و سایت ها به دام انداختن مردم کشورهایی است که از نظر اقتصادی ضعیفند و به راحتی با وعده های سود های فلان درصدی (فلان در اینجا = بسیار بسیار زیاد) وسوسه می شوند؛ کاربران ایرانی همیشه یکی از اهداف بزرگ این شرکت ها هستند بنابراین با فارسی کردن زبان سایت درصد افرادی که ممکن است زبان انگلیسی خوبی نداشته باشند و وسوسه نشوند و از سایت خارج شوند را کاهش داده اند. حالا نظرتان را به مراجعین این سایت در سراسر دنیا جلب می کنیم:

وی کاپیتال (Way Capital)

از طریق وبسایت الکسا متوجه خواهیم شد که ۲۶.۷٪ مراجعین این وبسایت، کاربران ایرانی هستند و بعد از آن آمریکا است که آن هم ممکن است کاربران ایرانی باشند که از vpn استفاده می کنند! و نکته جالب دیگر رتبه این وبسایت در ایران است که ۱۳۲۵ می باشد که برای مدت زمانی که این شرکت شروع به فعالیت کرده است، رتبه بسیار قابل قبولی است.(alexa وبسایتی معتبری است که در رابطه سایر وبسایت ها اطلاعات جامعی از جمله رتبه و مراجعین و… در اختیار کاربر قرار می دهد) اینکه کاربران ایرانی بیشترین مراجعه به این وبسایت را داشته اند بسیار قابل تامل است. شاید این را تیزبینی و زرنگی کاربران ایرانی بدانید که سریعا پروژه هایی با سود بالا را پیدا می کنند اما باید بگوییم کاملا برعکس است و این شرکت ها با استفاده از وعده های دروغین و سوءاستفاده از عدم آگاهی کابران، سیبل هدف خود را کاربران کشورهایی مانند ایران قرار می دهند.

سودهای نجومی، وعده هایی دروغین

حالا شما را با طرح های وی کپیتال آشنا می کنیم، طرح هایی که در وبسایت آن موجود است و ممکن است با دیدن آنها ذوق زده شوید و با خود بگویید مگر چنین چیزی امکان پذیر است؟! صراحتا خیر، امکان پذیر نیست. چرا؟ به عکس زیر دقت کنید:

وی کاپیتال (Way Capital)

عکسی که در بالا مشاهده می کنید طرح های دلاری این پروژه است و اما طرح های مربوط به بیت کوین آن :

وی کاپیتال (Way Capital)

خب بیایید کمی با هم حساب و کتاب کنیم، مثلا در طرح های بیت کوینی که در تصویر بالا مشاهده می کنید، طرح وسطی را در نظر بگیرید. حداقل میزان سرمایه گذاری ۱.۵ بیت کوین ناقابل است که روزانه ۲.۸٪ سود می دهد. این طرح ۷۰ روزه است، یعنی حدود ۲ ماه و ۱۰ روز، حالا اگر ۷۰ را در ۲.۸ ضرب کنیم، کل سود این دوره به دست می آید که چیزی حدود ۱۹۶ درصد می شود. ۱۹۶ درصد تنها در ۲ ماه و ۱۰ روز!!! یعنی ۱۱۷۶ درصد سود در یک سال، باور می کنید؟! از ما می شنوید باور نکنید. چرا؟

وی کاپیتال (Way Capital) منجی عالم بشریت!

اگر چنین چیزی امکان پذیر بود که تا الان تمام مردم دنیا در این طرح و پروژه سرمایه گذاری می کردند و مشکل مالی تمام مردم جهان حل می شد! تصویری جالب را در زیر مشاهده می کنید که میزان سود بانک های  معتبر و معروف جهان را نوشته است:

وی کاپیتال (Way Capital)

همانطور که مشاهده می کنید، سود این بانک ها به یک درصد هم نمی رسد، تازه در برخی از همین بانک ها می بایست تا ۱ سال پول خود را در آن بانک بلوکه کنید تا سود به شما تعلق بگیرد. به نظر شما چرا مردم سراسر دنیا با این سود کم بانک هایشان به سمت پروژه هایی مثل وی کاپیتال (Way Capital) روی نمی آورند؟! چرا اکثر تبلیغات این نوع سایت ها را در کشورهایی مثل ایران مشاهده می کنیم؟ پاسخ این سوال ها واضح است اما به عهده خودتان می گذاریم.

وی کاپیتال (Way Capital) چه کار می کند؟!

معمولا در صفحه اول وبسایت پروژه هایی که درست کار می کنند و کلاهبرداری نیستند، فعالیت آن پروژه و کاری که انجام می دهند ذکر شده است اما در وبسایت وی کاپیتال (Way Capital) پس از گشت و گذار فراوان در قسمت FAQ فعالیت این شرکت را از زبان خودشان پیدا کردیم. که با ما مطالعه آن ممکن است لبخند ملیحی روی صورتتان نقش ببندد:

وی کاپیتال (Way Capital)

سایر سوالات و پاسخ های وی کپیتال (Way Capital) در عکس بالا مشخص است که به پاسخ کاملا کلی و نا مشخص در یک خط بسنده کرده اند. همانطور که مشاهده می کنید فعالیت این کمپانی خیلی مشخص نیست که این باعث شک بیشتری در کاربر می شود که پس این سودها از کجا و توسط انجام چه فعالیتی به دست می آیند؟! پاسخ به این سوال نیز مشخص است اما باز هم به عهده خودتان می گذاریم.

ویدیویی را در این وبسایت مشاهده کردیم که ممکن است پس از مشاهده آن، لبخند ملیحی که ذکر کردیم، کاملا به خنده تبدیل شود اما قضاوت و تصمیم گیری پس از مشاهده این ویدیو را به عهده خودتان می سپاریم زیرا ویدیو خودش کاملا گویای مطلب است: (این ویدیو را می توانید از طریق لینک زیر مشاهده کنید)

ویدیو معرفی کمپانی وی کاپیتال (Way Capital)

ظاهرسازی در حد اعلا!

در این سایت تصاویری از دو مدرکی که این کمپانی کسب کرده است مشاهده می شود. صحت و سقم آن مشخص نیست اما معمولا این وبسایت ها حتی اگر مدرک نقاشی کودکان هم کسب کنند آن را در سایت خود قرار می دهند تا اعتماد مردم را جلب کنند. اما یکی از کارهای قشنگی که این سایت انجام داده، دریافت certificate برای https است که معمولا با هزینه همراه است و این حرکت به نوبه خود قابل تحسین است زیرا اعتماد کاربران زیادی با این موارد جلب می شود (نکته ذکر شده با هایلایت و خط قرمز در عکس زیر مشخص شده است):

وی کاپیتال (Way Capital)

احتمالا علاوه بر مشاهده هایلایت، نظرتان به تصویر دو فردی که در عکس وجود دارند جلب شده است. این دو مدیر عاملین کمپانی هستند که تمامی لینک هایی که قرار دارند به تلگرام آقای John Walters متصل می شود و خبری از لینکداین و تلگرام دیگر مدیر عامل یعنی آقای Mark Wells نیست که همگی این ها شک بر انگیز اند. جالب اینجاست این کمپانی هیچ تصویر دیگری از سایر کارکنان خود منتشر نکرده اند. (شاید نیازی ندیده اند!)

مشترک مورد نظر در حال مکالمه است لطفا…

شماره تماسی در وبسایت وی کاپیتال (Way Capital) موجود است که کنجکاو شدیم با آن تماسی حاصل کنید که فایل صوتی این تماس را می توانید گوش کنید(پیشاپیش بابت نویزی که روی صدا در هنگام تماس افتاده است پوزش میطلبیم) :

طی چندین بار مکررا با شماره ای که در سایت وی کاپیتال قرار گرفته بود تماس گرفتیم و هر بار به یک تلفن گویا وصل می شد که بیان می کرد تمامی پشتیبان های ما در حال مکالمه اند، بنابراین اگر شماره یا آدرسی داخل سایت مشاهده می کنید سریعا به آن اعتماد نکنید. آدرسی هم که در سایت قرار گرفته است یکی از خیابان های یکی از شهرهای کاناداست که نمی دانیم آیا واقعا شرکتی در آن شهر و خیابان قرار دارد یا خیر. تصویر لوکیشنی از شرکت نیز در سایت قرار گرفته است که تنها چندین خیابان و کوچه را در یکی از شهرهای کانادا نشان می دهد و محل دقیق کمپانی مشخص نیست.

زود ثبت نام کن، زودتر واریز کن!

برایمان جالب شد در این وبسایت ثبت نام کنیم و رابط کاربری آن را مورد بررسی قرار دهیم. گمان می کردیم در زمان ثبت نام به احراز هویت نیاز باشد و یا در هنگام ثبت نام مشخصات غیر واقعی را نپذیرد، گویا چنین چیزی برایشان اهمیتی ندارد. نباید هم داشته باشد، زیرا هدفشان چیز دیگری است؛ نه احراز هویت و اطلاعات فردی شما!

وی کاپیتال (Way Capital)

همانطور که مشاهده می کنید تمامی فیلدها را غیر واقعی پر کردیم و به راحتی هر چه تمام تر ثبت نام انجام شد تا سریعتر سرمایه گذاری و پرداخت صورت بگیرد! اما پس از ورود به سایت رابط کاربری که در عکس زیر مشاهده می کنید یک داشبورد مدیریت حساب به همراه چندین ویژگی است که قالب های آماده ی این صفحات به وفور موجود است. (از گوگل کمک بگیرید!):

وی کاپیتال (Way Capital)

نکته ی جالب دیگر درگاه پرداخت این وبسایت است که شامل پرفکت مانی، بیت کوین، لایت کوین و اتر است. معمولا پروژه هایی که ریگی به کفششان باشد درگاه بانکی قرار نمی دهند تا قابل پیگیری نباشند:

وی کاپیتال (Way Capital)

اشاره به جذب زیرمجموعه توسط کاربر ها و حالت هرمی این شرکت، حجت را تمام کرد بنابراین بدون هیچ توضیح اضافه ای نظرتان را به عکس زیر از این وبسایت جلب می کنیم:

وی کاپیتال (Way Capital)

ممکن است برخی از کاربران بگویند این سایت تا به حال واریزی داشته و مشکلی تا کنون نبوده، خب این خاصیت طرح پانزی است اما تداوم پرداخت آن را تا همیشه تصمین می کنید؟ برای پاسخ به این سوال پیشنهاد می کنیم مقاله طرح پانزی را مطالعه بفرمایید.

نتیجه گیری

تمامی موارد ذکر شده موارد بسیار مهمی است که می بایست در هر پروژه و هر سرمایه گذاری به آن توجه کنید. بارها در طی مقالات مختلف و بررسی پروژه های کلاهبرداری متذکر شدیم که سود قطعی وجود ندارد (آن هم در این مقیاس!!)، حتی کریپطنزی در این رابطه منتشر کردیم که شما را دعوت به مشاهده آن می کنیم:

پینوکیو؛ سود قطعی و درخت پانزی کوین!

همواره مراقب سودجویان و کلاهبرداران باشید تا شما را با وعده های دروغین و سودهای نجومی وسوسه نکنند. پروژه های مختلفی در قالب های متفاوتی مانند E2C، FOIN COIN، مستر دیجی کوین، ایران کوین ماین و… برای شما دام پهن می کنند اما همواره تحقیق و بررسی فراوان را در راس تصمیم خود قرار دهید تا مبادا سرمایه تان از دست برود. در نهایت با تمام این تفاسیر، تصمیم گیری به عهده خود شماست.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

285 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا