پروژه‌های کلاهبرداری

ایران کوین ماین؛ استخراج ابری دوج کوین یا کلاهبرداری؟!

در این زیر ذره بین قصد داریم وبسایت ایران کوین ماین را مورد بررسی قرار دهیم و در انتهای این زیر ذره بین قضاوت و تصمیم گیری را به عهده کاربر می سپاریم. سعی می شود ضمن بررسی این سایت، مستندات و حقایق موجود را به نمایش بگذاریم تا بتوانید با در نظر گرفتن تمامی زوایا و همچنین با دیدی باز تصمیم گیری نمایید. این احتمال می رود که در پی انتشار این مقاله بسیاری از کاربران، ما را به کوبیدن و یا الفاظی اینچنینی در رابطه با این سایت متهم کنند که این افراد اغلب جز دو دسته اند:

    • دسته ای که به این وبسایت اعتماد کرده و در آن سرمایه گذاری کرده اند و از مطالعه حقایق و اضطراب از دست دادن دارایی هایشان سعی در نفی مطالب منتشر شده می کنند.
    • دسته دوم ادمین ها و مدیران سایت ایران کوین ماین که ممکن است این نوشته را مانعی برای پیشبرد اهداف خود بدانند.

 

پیش از هر چیز اعلام می کنیم که در این مقاله صرفا این وبسایت مورد بررسی قرار می گیرد و تشخیص کلاهبرداری بودن و یا نبودن آن را به عهده کاربر می سپاریم!

اصلی مهم در هر پروژه:  صداقت و شفافیت

قبل از هر چیز مثالی ذکر می کنیم و از شما می خواهیم بعد از مطالعه مثال خودتان را جای علی بگذارید و سپس تصمیم گیری کنید:

فرض کنید فردی به تلفن همراه علی تماس می گیرد و فرض کنید شماره آن فرد روی تلفن همراه علی ظاهر نمی شود. فرد ناشناس پیشنهاداتی به علی می دهد که ممکن است خیلی وسوسه انگیز باشد.

فرد ناشناس به علی می گوید: اگر به من صد هزار تومان بدهی من ماهانه به تو بیست هزار تومان می دهم یعنی ۲۰ درصد سود ماهانه، به غیر از این پیشنهادات دیگری نیز برای تو دارم!

قطعا پیش از هر چیز علی می پرسد: شما چه کسی هستید؟ آدرستان کجاست؟

فرد ناشناس: اینکه من چه کسی هستم و آدرسم کجاست مهم نیست، آیا می خواهی در طرح من شرکت کنی؟

علی: سودی که به من پرداخت می کنی از چه طریق به دست می آید؟

فرد ناشناس: من یکی از بهترین و خبره ترین افراد در زمینه سرمایه گذاری در تمامی بازارهای جهانی هستم از جمله بازار نیویورک، بورس لندن و ارزهای دیجیتال!

علی: از کجا معلوم راست بگویی؟ آیا مستندی دارید تا حرفت را باور کنم؟

فرد ناشناس: خیر مستندی موجود نیست، تنها به گفته ام اعتماد کن!

علی: اگر زیر حرفتان زدید چه می شود؟ چه تضمینی وجود دارد که پولم را به جیب نزنید؟ آیا شرایط و ضوابط خاصی دارید؟

فرد ناشناس: بله، من هر زمان که بخواهم هر تغییری را می توانم اعمال کنم، حتی می توانم سود ها را به هر طریقی که می خواهم تغییر دهم. تضمین خاصی هم برای پولتان ندارم، هیچ آدرس و شماره تماسی هم موجود نیست و تنها یک سایتی دارم که از آن طریق باید برای من پول ارسال کنی. سوالی هم داشتی از طریق فضای مجازی تلگرام و اینستاگرام و ایمیل با من در ارتباط باش.

حالا خودتان را به جای علی بگذارید، آیا به این فرد اعتماد می کنید؟ آیا این فرد تلاشی در جهت شفاف سازی و ارائه مستندات انجام داد؟ پاسخ این سوالات و تصمیم گیری به جای علی را به عهده خودتان می سپاریم.

کاربران ایرانی، طعمه ی پروژه های کلاهبرداری!

به دلیل وضع اقتصادی فعلی کشور و عدم توازن در مخارج و درآمد مردم، باعث شده تا بسیاری از سودجویان از این فضا سوءاستفاده کنند و کاربران ایرانی را با وعده های دروغین و پروژه های پانزی فریب دهند. پروژه های پانزی بسیاری باعث شد تا بسیاری از کاربران، دارایی های خود را از دست بدهند که برخی از آنها مانند E2C و مستر دیجی کوین در وبسایت میهن بلاکچین مورد بررسی قرار گرفت. معمولا اکثر این پروژه ها با وعده های سود قطعی ماهانه، کاربران را وسوسه می کنند و با ایجاد یک طرح پانزی، پس از اینکه مقدار زیادی از دارایی کاربران را به دست بیاورند؛ به فعالیت خود خاتمه داده و از صحنه محو می شوند. اخیرا در قالب استخراج ابری ارزهای دیجیتال بسیاری از سایت ها به دنبال کلاهبرداری هستند که نظر شما را به برخی از پروژه ها و وبسایت های کلاهبرداری در این زمینه جلب می کنیم :

ایران کوین ماین

ایران کوین ماین

ایران کوین ماین

ایران کوین ماین

و بسیاری دیگر از وبسایت های اینچنینی که وضعیتی مانند وضعیت مکالمه علی و فرد نشناس را تداعی می کنند. نکته جالب توجه این است که تمامی این وبسایت های کلاهبرداری تقریبا از یک قالب خاص برای معرفی طرح های خود استفاده می کنند و تقریبا همگی با اختلاف اندکی شبیه به هم هستند. حال تصویری از طرح ها و سایت ایران کوین ماین را در زیر مشاهده کنید:

ایران کوین ماین

باز هم مقایسه و تصمیم گیری را به عهده کاربر می سپاریم.

هر کجا که بحث و حرفی از سودهای قطعی فلان درصدی به میان آمد حتما شاخک هایتان تیز شود و به پروژه موجود با دقت فراوان و ریزبینانه نگاه کنید. ممکن است برخی از کاربرانی که در این پروژه ها سرمایه گذاری کرده اند بگویند: تا به حال که سود ما را پرداخت کرده و هیچ مشکلی نبوده. اما معمولا در پروژه های پانزی تا یک مدتی برای جلب اعتماد کاربران، سود ها را پرداخت می کنند و این سودها را از طریق دارایی کاربرانی که تازه ثبت نام کرده اند؛ انجام می دهند (سود کاربران قدیمی را با پول کاربران جدید می دهند). پس از اینکه میزان پول جمع شده به حد مورد انتظارشان رسید -از آنجا که هیچ آدرس و نشانی هم از خود ندارند- به راحتی از صحنه محو می شوند.

ادعای بدون سند؛ طبل تو خالی!

هر کسی می تواند هر ادعایی در هر زمینه ای بکند اما اثبات آن ادعا مهم تر از بیان آن ادعاست. به این متن از وبسایت ایران کوین ماین توجه کنید:

((ما قویترین دستگاهها و همچنین بزرگترین استخر استخراج را در اختیار شما قرار داده ایم.

صندوق سرمایه گذاری ما با نام تجاری IranCoinMine فعالیت خودش را با هدف پرداخت سود ماهیانه در ازای سرمایه گذاری شما(حداقل ۱۰,۰۰۰ تومان)، آغاز کرده است.
مبتنی بودن این صندوق بر ارز دیجیتال ، داشتن تیم فنی بسیار قوی و در نهایت پشتوانه مالی و علمی ، موجب شده تا این مجموعه بتواند در بورس بین المللی نیویورک ، ترید ارزهای دیجیتال و همچنین استخراج ارزهای دیجیتال،با پیشرفته ترین تجهیزات،فعالیت نماید.))

شما و هر شخص دیگری به راحتی می توانید با راه اندازی یک وبسایت، هر ادعایی را که می خواهید؛ منتشر کنید. اما آیا شما این نوشته ها و این ادعاهایی که بدون هیچ سند و مدرکی در وبسایت ایران کوین ماین نوشته شده است را باور می کنید؟!

باز هم مقایسه و تصمیم گیری را به عهده کاربر می سپاریم.

در فضای بی قانونی، ترس از پیگیری قانونی!

اینکه هیچ آدرس و شماره تماسی در سایت ایران کوین ماین وجود ندارد شک برانگیز است. به علت اینکه در ایران فضای ارزهای دیجیتال و بلاک چین شامل قانون گذاری مدونی نیست بنابراین، بسیاری از افراد از این خلاء موجود سوءاستفاده کرده و با پروژه هایی در زمینه ارزهای دیجیتال سعی در اغفال کاربران دارند. اگر کاربرانی متوجه کلاهبرداری سایت موجود شوند قاعدتا ممکن است شکایت کنند؛ به همین جهت بسیاری از این وبسایت ها هیچ رد پا و اطلاعات تماسی از خود باقی نمی گذارند و از طریق فضای مجازی مانند تلگرام و اینستاگرام، ارتباطات خود را با کاربر برقرار می کنند:

ایران کوین ماین

و همچنان مقایسه و تصمیم گیری را به عهده کاربر می سپاریم.

دوج کوین، الماس نیست!

همانطور که از ظاهر سایت ایران کوین ماین مشخص است مانور اصلی این سایت بر روی استخراج ابری دوج کوین است. به راحتی می توانید از طریق ماشین حساب های ماینینگ، میزان به صرفه بودن استخراج دوج کوین را محاسبه کنید. با بررسی این مورد متوجه می شوید که استخراج دوج کوین نه تنها سود زیادی ندارد بلکه در برخی مواقع حتی با ضرر نیز همراه است. با یک حساب ساده متوجه خواهید شد، ایران کوین ماین برای پرداخت سود کاربران می بایست چیزی بیش از چند برابر وضعیت موجود سود کند (هزینه های ثابت، هزینه های دستگاه های استخراج(اگر وجود داشته باشند) و غیره را در نظر بگیرید) که چنین چیزی در بازار فعلی دور از دسترس است مگر اینکه دوج کوین را الماس در نظر بگیریم! بنابراین باز هم مقایسه و تصمیم گیری را به عهده کاربر می سپاریم.

نتیجه گیری

تنها توصیه ای که می توانیم به شما کنیم این است که در هر پروژه ای سعی کنید با وعده های دروغین و سودهای قطعی وسوسه نشوید. برای سرمایه خود ارزش قائل شوید و آن را به راحتی در اختیار کلاهبرداران قرار ندهید. تمامی جوانب یک سرمایه گذاری را بسنجید و به مسائل مربوط به شفافیت و صداقت توجه ویژه ای کنید. پروژه ای که قصد سرمایه گذاری در آن را دارید با پروژه های مشابه مقایسه کرده و فرجام آن ها را در نظر داشته باشید. در تمام طول این زیر ذره بین سعی شد بر اساس واقعیت ها و شواهد موجود بررسی و تحلیل صورت گیرد. اما در نهایت تصمیم گیری به عهده خود شما است.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

155 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا