اخبار بلاکچیناخبار عمومی

استفاده ۲۰ شرکت و ۵ بانک بزرگ از بلاکچین IBM

پلتفرم مبادلات (تریدینگ) بلاک چین اروپایی به اسم وی.ترید (we.trade) امروز رسما کار خود را آغاز کرد و اعلام کرد که شروع پروژه شامل ۲۰ شرکت و ۵ بانک بزرگ می‌باشد. این پلتفرم بلاک چینی مدعی است روشی مقرون به صرفه تر برای مبادلات جهانی بانک ها و کسب و‌ کارها ارائه می‌دهد و از هایپرلجر فابریک (Hyperledger Fabric) کمپانی IBM استفاده می‌کند.

تکنولوژی بلاک چین در حال حاضر تحت ارزیابی بانک ها و موسسات بزرگ اروپا می‌باشد. براساس گرازش بانک آلمانی رابوبانک، وی.ترید  باعث پررنگ شدن همکاری بانک ها می‌شود.  بارت لورس، مسئول ارشد انتقالات دیجیتالی این بانک اذعان کرد:

این پروژه نمونه بسیار مناسبی برای بانک های سنتی است تا به نیازهای مشتریان خود به وسیله we.trade پاسخگو باشند.

این برنامه در حال حاضر در ۱۱ کشور اروپایی در دسترس می‌باشد و گسترش آن به سرمایه گذاری های بیشتر بستگی دارد.

اخیرا، پلتفرم های بلاک چینی که حامی مالی و اسپانسر بانکی دارند، رشد خیلی زیادی داشتند. بانک سانتاندر (Santander) اسپانیا اولین بانکی است که در ماه آوریل بلاک چینی را در اختیار مشتریان خود قرار داد که کاربران می‌توانند از ریپل استفاده کنند. این در حالی است که پرداخت های نقدی همچنان اساس کار پروژه های کلان بانک های آسیایی می‌باشد.

البته همچنان بسیاری از بزرگان صنعت مالی اعتقاد دارند به تقاضاهای بانکی با خدمات بلاک چین بیش از حد بها داده شده است و این تکنولوژی آنقدرها هم که به نظر می رسد چیزی برای عرضه ندارد.

نظر شما چیست؟ آیا بلاک چین جایگزین سیستم‌های سنتی بانک‌ها خواهد شد؟

منبع
cointelegraph

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا