مبتدی سیستم‌های کسب درآمد

الماس کوین مارکت کپ چیست؟ آشنایی با CMC Diamonds

کوین مارکت کپ (Coin Market Cap) که به اختصار آن را CMC می‌نامند، مشهورترین وبسایت دنبال‌کننده قیمت یا تجمیع‌کننده قیمت ارزهای دیجیتال است، که در سال ۲۰۱۳ راه اندازی شده است. در این سایت شما می‌توانید قیمت هزاران رمز ارز را به همراه اطلاعاتی از قبیل حجم معاملات، حجم مبادلات ۲۴ ساعته، عرضه کل رمز ارزها، عرضه در گردش و بسیاری از اطلاعات مفید درباره کریپتوها را دنبال کنید. CMC چندی پیش از برنامه جدید خود به نام الماس‌ها یا Diamonds پرده‌برداری کرد، که در این مقاله به معرفی الماس کوین مارکت کپ، نحوه به دست آوردن آنها، نحوه خرج کردن آنها و مقایسه آن با کندی‌های کوین گکو (CoinGecko Candies) می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

الماس کوین مارکت کپ چیست؟

الماس کوین مارکت کپ چیست؟

Coinmarketcap Diamonds یک برنامه وفاداری است که توسط این وبسایت معروف معرفی شده است. در این برنامه، شما می‌توانید این الماس‌ها را جمع‌آوری کنید، که حکم امتیاز را برای شما دارند. این برنامه تشویقی در ابتدا تنها بر روی نسخه وب این سایت ارائه می‌شد اما هم‌اکنون از طریق اپلیکیشن‌های تلفن همراه نیز قابل دسترس است.

اگر می‌خواهید امتیازهای بیشتری به دست بیاورید، باید هر روز به صفحه Diamonds کوین مارکت کپ مراجعه کنید و بر روی علامت الماس کلیک کنید. اشاره کردیم که این یک برنامه وفاداری است؛ پس افرادی که به این سایت وفادار باشند و هر روز به آن سر بزنند، امتیاز بیشتری تعلق می‌گیرد و به علاوه، بازدیدهای این وبسایت نیز افزایش می‌یابد.

با این الماس‌ها (امتیازها) شما می‌توانید آیتم‌های مختلفی را از Coinmarketcap به دست بیاورید، که در ادامه مقاله به این موضوع نیز خواهیم پرداخت.

CMC Diamonds را چگونه به دست بیاوریم؟

تنها چیزی که نیاز دارید، ایجاد یک اکانت یا حساب کاربری در کوین مارکت کپ است، که برای این کار، تنها کافی است بر روی دکمه Sign Up در بالای صفحه Coinmarketcap کلیک کنید.

ثبت نام در کوین مارکت کپ -
ثبت نام در کوین مارکت کپ

ایمیل خود را وارد کنید و یک پسورد برای حساب خود انتخاب کنید و بر روی Create an Account کلیک کنید. در ایمیلی که CMC برای شما می‌فرستد، بر روی لینک تاییدیه کلیک کنید تا حساب شما ساخته شود. اکنون می‌توانید این الماس‌ها را جمع‌آوری کنید.

ثبت نام در کوین مارکت کپ -
ثبت نام در کوین مارکت کپ

این Diamondها در ۷ چرخه یا Cycle به دست می‌آیند، که به شرح زیر هستند:

 • روز اول: ۱۰ الماس
 • روز دوم: ۱۰ الماس
 • روز سوم: ۱۰ الماس
 • روز چهارم: ۲۰ الماس
 • روز پنجم: ۲۰ الماس
 • روز ششم: ۲۰ الماس
 • روز هفتم: ۵۰ الماس

در نظر داشته باشید که باید هر روز به طور متوالی به صفحه الماس کوین مارکت کپ سر بزنید و بر روی علامت الماس کلیک کنید، تا امتیازهای بالاتر به شما تعلق بگیرد و اگر یک روز بر روی آن کلیک نکنید، کل پروسه از ابتدا شروع می‌شود. پس از پایان ۷ روز نیز دوباره سیستم ریست می‌شود و از روز اول باید امتیازها را جمع کنید.

هر روز که وارد سایت CMC می‌شوید، باید بر روی علامت الماس در بالای صفحه کلیک کنید تا وارد این صفحه شوید.

بخش Diamonds کوین مارکت کپ -
بخش Diamonds کوین مارکت کپ

اگر هر روز این الماس‌ها را به دست بیاورید، هفته‌ای ۱۴۰ Diamond خواهید داشت. این امتیازها را می‌توانید با توکن‌های بی‌همتا (NFT)، آواتارها و تخفیف‌های مختلف مبادله کنید. همچنین می‌توانید لینک دعوت صفحه CMC Diamonds را برای دوستان خود نیز ارسال کنید و در ازای هر کدام از دوستانتان که در این برنامه ثبت نام کنند، ۲۰ الماس دریافت کنید.

الماس کوین مارکت کپ را چگونه خرج کنیم؟

این امتیازها را می‌توانید در بخش Rewards خرج کنید. در این صفحه، آیتم‌های مختلف را می‌بینید که میزان الماس مورد نیاز هر کدام از آنها نوشته شده است.

جوایز بخش الماس کوین مارکت کپ
جوایز بخش الماس کوین مارکت کپ

آیتم‌هایی که در بالای آن Sold Out نوشته شده، یعنی کل آنها فروخته شده و قادر به خرید آنها نیستید. برخی از آنها نیز مانند آیتم Fright Night که در سمت چپ تصویر بالا قرار دارد، Coming in 1 Day است؛ یعنی از زمان نگارش مقاله، ۱ روز بعد امکان خرید آن با الماس کوین مارکت کپ وجود خواهد داشت.

مابقی آیتم‌ها را در تصویر زیر می‌توانید ببینید. برخی از این آیتم‌ها NFTهای درون بازی‌های مختلف هستند و برخی دیگر را نیز می‌توانید بخرید و به عنوان عکس پروفایل اکانت CMC خود قرار دهید.

جوایز بخش الماس کوین مارکت کپ
جوایز بخش الماس کوین مارکت کپ

چند نمونه از این جوایز یا Rewards را در ادامه معرفی می‌کنیم:

NFTهای پروتکل MOBOX

افرادی که امتیاز یا الماس کافی داشتند، شانس این را داشتند که بتوانند برخی از توکن‌های بی‌همتای پروژه موباکس را به دست بیاورند؛ برای مثال، کلید موباکس (MOBOX Key) که یک NFT را برای کاربر باز می‌کند (برای ۱۰۰۰ نفر). قیمت Mobox Key برابر بود با ۱۵۰۰ الماس.

کلید موباکس (MOBOX Key) -
کلید موباکس (MOBOX Key)

این کلیدها برای باز کردن صندوق‌هایی که هر کدام شامل یک توکن غیرمثلی MOMO منحصر به فرد است، به کار می‌روند و برای استخراج توکن‌های حاکمیتی MBOX و بازی‌های مختلف در پلتفرم موباکس نیز کاربرد دارند.

همچنین یک آیتم موباکس افسانه‌ای (Legendary) به ارزش ۲۱۰۰۰ الماس وجود داشت، که تنها مخصوص برنامه CMC Diamonds ساخته شده بود؛ یعنی در داخل پلتفرم و بازی‌های موباکس، شما نمی‌توانید این NFT را به دست آورید و آن را تنها باید از این برنامه کوین مارکت کپ به دست بیاورید. تصویر آن را در زیر می‌بینید.

توکن بی‌همتای افسانه‌ای موباکس -
توکن بی‌همتای افسانه‌ای موباکس

توکن‌های غیرمثلی ENJIN

۱۰۰۰۰ کاربر، می‌توانند با پرداخت ۱۰۰ الماس، یکی از NFTهای پلتفرم انجین را به دست بیاورند؛ البته تمام این ۱۰ هزار توکن به اتمام رسیده‌اند.

NFTهای انجین -
NFTهای انجین
NFTهای انجین -
NFTهای انجین

البته برای دریافت این توکن‌های بی‌همتا، شما باید کیف پول انجین را نصب می‌کردید.

کوپن تخفیف برای خرید کیف پول سخت افزاری SafePal

کاربران کوین مارکت کپ با پرداخت ۱۰۰۰ الماس، می‌توانستند در خرید ولت سخت افزاری سیف پال، کوپن تخفیف ۱۰ درصدی دریافت کنند.

کوپن تخفیف برای خرید کیف پول سخت افزاری SafePal -
کیف پول سیف پل

جعبه‌های معما (MysteryBox)

۱۰۰ کد منحصر به فرد برای باز کردن جعبه‌های معما (MysteryBox) در برنامه الماس کوین مارکت کپ وجود داشت، که با باز کردن هر جعبه، می‌توانستید یک کارت NFT به دست آورید. نام این کارت‌ها Dream Card است، که اولین بازی کارتی TCG یا Trading Card Games (به معنی بازی کارتی معاملاتی) است که توسط شرکت X World Games منتشر شده است.

بازیکنان می‌توانند با استفاده از این کارت‌ها با دیگر بازیکنان مبارزه کنند و توکن‌های XWG برنده شوند.

جعبه‌های معما (MysteryBox) -
جعبه‌های معما (MysteryBox)

در داخل این جعبه‌های معما هر چیزی می‌تواند وجود داشته باشد! بخش قبل که توضیح دادیم، درون این جعبه‌ها تنها یکی از کارت‌های Dream Card وجود داشت، اما در آینده، این جعبه‌ها می‌توانند شامل کارت‌های هدیه، NFTهای مختلف، توکن‌های مختلف و غیره باشند.

مقایسه الماس کوین مارکت کپ با کندی‌های کوین گکو

وبسایت کوین گکو (CoinGecko) نیز چنین برنامه‌ای را پیاده‌سازی کرده است؛ با این تفاوت که نام آن Coingecko Candies است و میزان کندی‌های بیشتری (نسبت به الماس‌های CMC) به شما می‌دهد. در این سایت نیز درست مانند CMC Diamonds باید با ایمیل خود ثبت نام کنید تا بتواند در این سیستم مشارکت کنید. جوایز کوین گکو را می‌توانید از این لینک مشاهده کنید.

مزایای Candyهای کوین گکو

 • جوایز آن با دقت و مناسب انتخاب شده‌اند.
 • امتیازها به سرعت جمع‌آوری می‌شوند.
 • جوایز Premium نیز ارائه می‌دهد.
 • کوپن‌های تخفیف و آیتم‌هایی شبیه به آن محدود نیستند.

معایب کندی‌های CoinGecko

 • مقدار NFTها کم است و نمی‌توان آنها را به سرعت فروخت.
 • جوایز Premium محدود هستند و مقدار کندی مورد نیاز برای دریافت آنها بسیار زیاد است.

مزایای الماس کوین مارکت کپ

 • آپشن‌ها و روش‌های مختلفی برای به دست آوردن Diamondها وجود دارد.
 • NFTهای بسیار جذابی در جوایز CMC وجود دارد.

معایب CMC Diamonds

 • زمان زیادی برای جمع‌آوری الماس‌ها مورد نیاز است.
 • تعداد جوایز محدود است.
 • توکن‌های بی‌همتای جذابی ارائه می‌شود؛ اما هیچ‌گونه نوتیفیکیشن یا اعلامیه‌ای برای آنها وجود ندارد.

جمع‌بندی

کوین مارکت کپ بزرگ‌ترین و مشهورترین وبسایت برای دنبال کردن قیمت ارزهای دیجیتال و اطلاعات کامل درباره آنهاست. این وبسایت امکانات زیادی ارائه می‌دهد و به طور مداوم در حال آپدیت کردن آنهاست. در این مقاله به معرفی یکی از جدیدترین امکانات این سایت یعنی الماس کوین مارکت کپ پرداختیم، که روشی برای جایزه دادن به کاربران وفادار خود است. همچنین در این مقاله نحوه به دست آوردن این الماس‌ها، نحوه خرج کردن آنها و مقایسه آن با کندی‌های کوین گکو (CoinGecko Candies) را نیز توضیح دادیم.

منبع
coinmarketcapeverythingblockchain

نوشته های مشابه

18 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا