متوسط کریپتو کدهکیف پول

کیف پول بلنک والت چیست؟ امکان ناشناس بودن در تراکنش‌های ارز دیجیتال

با ادامه یافتن رشد عرصه بلاک چین، حریم خصوصی و ناشناس بودن در حوزه دیفای به مسائل مهمی برای مشتاقان ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. بنابراین به نظر می‌رسد ویژگی‌های اصلی بلاک چین که غیرمتمرکزسازی و غیرقابل تغییر بودن است، بدون وجود دو عامل فوق به خطر می‌افتد. تیم بلنک والت (Blank Wallet) راهکاری توسعه داده‌اند که در صدد برطرف کردن کارمزد و متمرکزسازی است و هم‌چنین حریم خصوصی و ناشناس بودن را بهبود می‌بخشد.

تقاضا برای ناشناس بودن در بلاک چین، موضوع کاملا مشخصی است. هرچند، اکثر راهکارهای بلاکچین کنونی فاقد این نکته هستند. کاربران اغلب اوقات مجبور هستند تا با کارمزدهای زیاد یا متمرکزسازی تراکنش‌های دیفای مواجه شوند.

پیشینه کیف پول بلنک والت

حریم خصوصی - کیف پول بلنک والت

تیم توسعه‌دهنده بلنک والت یک گروه با فرهنگ‌هایی مختلف از مشاوران فناوری، مهندسان نرم‌افزار و توسعه‌دهندگانی است که در صدد تحول در اکوسیستم Blockchain هستند. این تیم همانند تمام مشتاقان ارزهای دیجیتال با شرایط کنونی این عرصه نتوانسته‌اند کنار بیایند.

این تیم اذعان داشته است که آدرس IP کاربران و آدرس کیف پول آنها هنگام استفاده از راهکارهای کنونی کیف پول در معرض دسترسی قرار می‌گیرد. در نتیجه، انتقال ارزهای دیجیتال و موجودی آنها به صورت خصوصی حفظ نمی‌شود زیرا تمام کاربران می‌توانند از طریق مرورگر شبکه‌های بلاک چین به مشاهده آنها بپردازند و از طریق تحلیل زنجیره به خود کاربر مورد نظر دسترسی یابند.

این موضوع به توسعه بلنک والت منجر شده است. بلنک والت راهکاری است که با ارائه ناشناس بودن کامل و جامع به کاربران، به مبارزه با متمرکزسازی می‌پردازد. این پلتفرم تاکنون توانسته است با Spark، Magus Capital، Autonomy و Brilliance Ventures همکاری داشته باشد تا این پروژه بلندپروازانه را به جلو پیش ببرد.

بلنک والت چیست؟

بلنک والت خصوصی‌ترین و غیرمتصدیانه‌ترین کیف پول تحت مرورگر مبتنی بر شبکه اتریوم است که امنیت بی‌نقص ارزهای دیجیتال و ناشناس ماندن کامل کاربران را تضمین می‌کند. فناوری منحصربه‌فرد این پلتفرم که به قراردادهای هوشمند متکی است، به کاربران امکان می‌دهد تا مبدا و مقدار موجودی ارزهای دیجیتال خود را پنهان کنند.

پروتکل و مکانیزم ممتاز این پلتفرم از طریق نسخه اول Blank Wallet معرفی شده است که بر بستر تورنادو کش (Tornado Cash) قرار دارد. تورنادو کش اکوسیستمی است که به کاربران امکان می‌دهد تا با ترکیب (mixing) ارزهای دیجیتال خود به ارسال آن بپردازند و هدف آن نیز، غیرقابل رصد کردن تراکنش‌ها است. تمام عملیات مورد نظر از قراردادهای هوشمند استفاده می‌کنند که طی آن، ارزهای دیجیتال به این پلتفرم واریز شده و سپس از آدرس دیگری برداشت می‌شوند. بنابراین، حریم خصوصی کاربران تضمین می‌شود زیرا دیگر به هیچ‌وجه نمی‌توان برداشت‌ها را به واریزها مرتبط کرد. این روند از طریق گواه‌های zk-SNARK ممکن می‌شود.

نحوه عملکرد کیف پول بلنک والت

بلنک والت اولین افزونه مرورگر کروم است که هویت‌های غیرقابل رصد را به کاربران ارائه می‌دهد. پس از ایجاد این کیف پول، کاربران کلید خصوصی بک‌آپ دریافت خواهند کرد که امنیت ارزهای دیجیتال آنها را تضمین می‌کند. به منظور ایمن نگه داشتن سرمایه‌ی کاربران، تیم توسعه‌دهندگان Blank Wallet یک پروتکل امنیتی پیاده‌سازی کرده‌اند که سرمایه‌ها را با استخری از ک