کریپتو کدهکیف پول

کیف پول بلنک والت چیست؟ امکان ناشناس بودن در تراکنش‌های ارز دیجیتال

با ادامه یافتن رشد عرصه بلاک چین، حریم خصوصی و ناشناس بودن در حوزه دیفای به مسائل مهمی برای مشتاقان ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. بنابراین به نظر می‌رسد ویژگی‌های اصلی بلاک چین که غیرمتمرکزسازی و غیرقابل تغییر بودن است، بدون وجود دو عامل فوق به خطر می‌افتد. تیم بلنک والت (Blank Wallet) راهکاری توسعه داده‌اند که در صدد برطرف کردن کارمزد و متمرکزسازی است و هم‌چنین حریم خصوصی و ناشناس بودن را بهبود می‌بخشد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

تقاضا برای ناشناس بودن در بلاک چین، موضوع کاملا مشخصی است. هرچند، اکثر راهکارهای بلاکچین کنونی فاقد این نکته هستند. کاربران اغلب اوقات مجبور هستند تا با کارمزدهای زیاد یا متمرکزسازی تراکنش‌های دیفای مواجه شوند.

پیشینه کیف پول بلنک والت

حریم خصوصی - کیف پول بلنک والت

تیم توسعه‌دهنده بلنک والت یک گروه با فرهنگ‌هایی مختلف از مشاوران فناوری، مهندسان نرم‌افزار و توسعه‌دهندگانی است که در صدد تحول در اکوسیستم Blockchain هستند. این تیم همانند تمام مشتاقان ارزهای دیجیتال با شرایط کنونی این عرصه نتوانسته‌اند کنار بیایند.

این تیم اذعان داشته است که آدرس IP کاربران و آدرس کیف پول آنها هنگام استفاده از راهکارهای کنونی کیف پول در معرض دسترسی قرار می‌گیرد. در نتیجه، انتقال ارزهای دیجیتال و موجودی آنها به صورت خصوصی حفظ نمی‌شود زیرا تمام کاربران می‌توانند از طریق مرورگر شبکه‌های بلاک چین به مشاهده آنها بپردازند و از طریق تحلیل زنجیره به خود کاربر مورد نظر دسترسی یابند.

این موضوع به توسعه بلنک والت منجر شده است. بلنک والت راهکاری است که با ارائه ناشناس بودن کامل و جامع به کاربران، به مبارزه با متمرکزسازی می‌پردازد. این پلتفرم تاکنون توانسته است با Spark، Magus Capital، Autonomy و Brilliance Ventures همکاری داشته باشد تا این پروژه بلندپروازانه را به جلو پیش ببرد.

بلنک والت چیست؟

بلنک والت خصوصی‌ترین و غیرمتصدیانه‌ترین کیف پول تحت مرورگر مبتنی بر شبکه اتریوم است که امنیت بی‌نقص ارزهای دیجیتال و ناشناس ماندن کامل کاربران را تضمین می‌کند. فناوری منحصربه‌فرد این پلتفرم که به قراردادهای هوشمند متکی است، به کاربران امکان می‌دهد تا مبدا و مقدار موجودی ارزهای دیجیتال خود را پنهان کنند.

پروتکل و مکانیزم ممتاز این پلتفرم از طریق نسخه اول Blank Wallet معرفی شده است که بر بستر تورنادو کش (Tornado Cash) قرار دارد. تورنادو کش اکوسیستمی است که به کاربران امکان می‌دهد تا با ترکیب (mixing) ارزهای دیجیتال خود به ارسال آن بپردازند و هدف آن نیز، غیرقابل رصد کردن تراکنش‌ها است. تمام عملیات مورد نظر از قراردادهای هوشمند استفاده می‌کنند که طی آن، ارزهای دیجیتال به این پلتفرم واریز شده و سپس از آدرس دیگری برداشت می‌شوند. بنابراین، حریم خصوصی کاربران تضمین می‌شود زیرا دیگر به هیچ‌وجه نمی‌توان برداشت‌ها را به واریزها مرتبط کرد. این روند از طریق گواه‌های zk-SNARK ممکن می‌شود.

نحوه عملکرد کیف پول بلنک والت

بلنک والت اولین افزونه مرورگر کروم است که هویت‌های غیرقابل رصد را به کاربران ارائه می‌دهد. پس از ایجاد این کیف پول، کاربران کلید خصوصی بک‌آپ دریافت خواهند کرد که امنیت ارزهای دیجیتال آنها را تضمین می‌کند. به منظور ایمن نگه داشتن سرمایه‌ی کاربران، تیم توسعه‌دهندگان Blank Wallet یک پروتکل امنیتی پیاده‌سازی کرده‌اند که سرمایه‌ها را با استخری از کوین‌های موجود در اکوسیستم بلنک ترکیب می‌کند تا مبدا سرمایه‌های کاربران پنهان بماند. بنابراین، هربار که کاربر برداشت انجام می‌دهد، الگوریتم بلنک یک آدرس کیف پول جدید با مقدار دقیق ارز دیجیتال درخواستی کاربر ایجاد می‌کند.

ویژگی‌های امنیتی Blank Wallet

پروتکل امنیتی این پلتفرم در نوع خود بی‌نظیر است زیرا با سطح بالایی از توجه به نیازهای بازار ایجاد شده است. الگوریتم امنیتی بلنک والت با استفاده از فناوری‌ای پیاده‌سازی شده که اثبات و حسابرسی شده است. عبارت‌های سید (seed) رمزگذاری‌شده کاربران همراه با اطلاعات مهمی نظیر کلیدها، آدرس‌ها و اطلاعات حساب به طور ایمن در فضای ذخیره‌سازی داخلی مرورگر ذخیره می‌شوند و افراد غیرمجاز نمی‌توانند به آنها دسترسی یابند. به طور کل، کاربران همواره کنترل کاملی بر کیف پول خود دارند و هیچکدام از وب‌سایت‌ها، برنامه‌های آنلاین یا ارائه‌دهندگان سرویس‌های مختلف نمی‌توانند به اطلاعات ایمن و خصوصی کاربران دسترسی پیدا کنند.

ویژگی‌های حریم خصوصی بلنک والت

ویژگی‌های حریم خصوصی Blank Wallet

تیم بلنک والت به حریم خصوصی کامل و جامع معتقد است. بنابراین، تمام فعالیت‌های معاملاتی توسط الگوریتم این کیف پول پنهان می‌شوند. تمام تراکنش‌های جدید در کیف پول جدید و بدون سابقه فعالیت معاملاتی ایجاد می‌شود. تمام این موارد از طریق سیستم بلاک چین اتریوم محقق می‌شود که به بلنک امکان داده است تا از طریق قراردادهای هوشمند به عرضه استخر توکن‌های ERC-20 بپردازد و ویژگی ناشناس بودن این پلتفرم را منسجم سازد.

به علاوه، این پلتفرم از کتابخانه Eth-Keyring متامسک (راهکار متن باز مبتنی بر اتریوم) به منظور ذخیره‌سازی و مدیریت حساب‌ها استفاده می‌کند. بدین ترتیب، تمام عملیات‌ها در اکوسیستم بلنک توسط بلاک چین به شدت ایمن و کارآمد اتریوم پشتیبانی می‌شود.

بلنک با ارائه یکپارچه‌سازی با استخرهای ناشناس به منظور ایجاد افزونه‌ای کاربرپسند، خود را از سایر راهکارهای ارز دیجیتال متفاوت می‌سازد. این موضوع بدان معنا است که کاربران دیگر به حفظ عبارت‌های خصوصی خود، پشت‌سر گذاشته فرآیندهای پیچیده تراکنشی و ایجاد چندین کیف پول نیازی ندارند.

معرفی توکن BLANK

توکن بلنک، توکن چند منظوره این پلتفرم است که به دارندگان امکان می‌دهد تا به عواملی مهم در رشد و توسعه اکوسیستم این کیف پول تبدیل شوند. این توکن به عنوان مکانیزم بازاریابی برای این پلتفرم عمل می‌کند. به علاوه، توکن Blank ارائه نقدینگی را برای کیف پول دیجیتال تسهیل می‌سازد. توکن چند منظوره بلنک در صدد تسریع رشد این پلتفرم به عنوان یکی از پیشگامان در حوزه دیفای است.

این توکن در حال حاضر در صرافی‌های غیرمتمرکز پنکیک سواپ و یونی سواپ قابل معامله است.

تعداد کل توکن‌های Blank به ۱۲۵,۰۰۰,۰۰۰ میلیون توکن محدود شده و در حال حاضر حدود ۱۸ میلیون توکن عرضه شده است. قیمت توکن Blank معادل ۲ دلار معامله می‌شود. مشاهده لحظه‌ای قیمت توکن Blank

کاهش کارمزد برای دارندگان توکن Blank

کاربران برای استفاده از بعضی از ویژگی‌های خاص این پلتفرم باید کارمزد سرویس موردنظر را پرداخت کنند. خوشبختانه دارندگان توکن بلنک از کاهش قابل توجه کارمزد بهره‌مند خواهند شد. این کاهش کارمزد بر اساس دسته‌بندی موجود و مقدار توکنی است که در اختیار کاربران قرار دارد. ۱۰۰۰ توکن معادل با ۱۰ درصد کاهش کارمزد، ۵۰۰۰ توکن معادل با ۱۵ درصد کاهش کارمزد و ۱۰,۰۰۰ توکن معادل با ۲۵ درصد کاهش کارمزد است.

طرح توکن‌سوزی بلنک

تقریبا نیمی از کارمزد به دست آمده از قراردادهای هوشمند کیف پول بلنک والت برای بازخرید توکن‌های بلنک از بازار و سوزاندن آنها صرف خواهد شد. این موضوع منجر به کاهش مقدار توکن‌های در گردش می‌شود. تیم بلنک معتقد است که این استراتژی آنها را در بهترین جایگاه و موضع برای کسب موفقیت بلندمدت قرار می‌دهد.

مزایای ارائه‌دهندگان نقدینگی

تمام ارائه‌دهندگان نقدینگی که توکن‌های خود را در اختیار استخر نقدینگی صرافی غیرمتمرکز قرار می‌دهند مطمئن هستند که در صورت نیاز، توکن‌های بلنک آنها برای انجام معاملات در دسترس است. بنابراین، این پلتفرم در صدد ارائه پاداش به کاربرانی است که به حل مسأله نقدینگی در پلتفرم‌های غیرمتمرکز ارائه نقدینگی کمک می‌کنند. نیمی از کارمزدها به کاربرانی ارسال می‌شود که در یونی‌سواپ به استیکینگ جفت ارز ETH/BLANK می‌پردازند. مقدار این پاداش نیز بر اساس مقدار توکنی است که کاربران به استخرها ارائه می‌دهند.

سیستم ریفرال و پاداش

پاداش ریفرال دارندگان کیف پول، اینفلوئنسرها، حساب‌های شبکه‌های اجتماعی، بلاک‌ها و خبرگزاری‌ها به صورت توکن ارسال می‌شود. به علاوه، ایردراپ‌ها نیز فقط به صورت توکن بلنک انجام می‌شود. بعضی از ویژگی‌های بلنک والت فقط مختص دارندگان این توکن است. به عنوان مثال، کسانی که توکن بلنک در اختیار ندارند نمی‌توانند به چندین آدرس دسترسی داشته باشند. به علاوه، اگر کاربری از مقدار مشخصی بیشتر توکن در اختیار داشته باشد می‌تواند در طرح‌های مختلف این پلتفرم که فقط به صورت دعوتنامه‌‌ای است (طرح‌هایی نظیر مرحله آزمایشی آلفا و بتای کیف پول) شرکت کند.

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
کیف پول بلنک والت (Blank Wallet) چیست؟

بلنک والت یک کیف پول اتریومی است که بر حریم خصوصی و ارائه سرویس‌های امن و ناشناس برای کاربران تمرکز دارد. این کیف پول قابلیت نصب روی مرورگر کروم را دارد.

بلنک ولت چه ویژگی‌ها و امکاناتی دارد؟

پنهان‌سازی فعالیت کاربران توسط الگوریتم‌های کیف پول، ارائه توکن BLANK و سیستم ریفرال و پاداش‌دهی از ویژگی‌های کیف پول بلنک است.

نتیجه‌گیری

تقاضای زیادی برای ناشناس بودن و حفظ حریم خصوصی بهتر در بلاک چین وجود دارد، اما راهکارهای مناسب زیادی موجود نیست. هرچند، پیاده‌سازی منحصربه‌فرد راهکارهای موجود و شناخته‌شده توسط Blank Wallet در پروتکلی شامل ابزارهای به شدت ایمن، روش معاملات ارزهای دیجیتال را تغییر داده است. استراتژی‌های کارآمد بلنک والت و تاکید بر حفظ امنیت و حریم خصوصی کاربران، این پلتفرم را به صدر راهکارهای قابل اعتماد بازار ارتقا خواهد داد.

منبع
boxmining

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا