کریپتو کده

معرفی کامل پروتکل Coin98 و توکن کاربردی C98

اوایل مرداد ۱۴۰۰ بود که خبر رشد ۲۴۰۰ درصدی قیمت توکن Coin98 در بازار کریپتو سروصدای بسیاری پیدا کرد. شبکه کوین ۹۸ که از طریق سرویس لانچ‌پد پلتفرم بایننس معرفی شد؛، امکاناتی همچون دسترسی یک‌جا به چندین بلاکچین و محصولات مختلف دیفای، سیستم وام‌دهی، وام‌گیری، مبادله توکن و ییلد فارمینگ را به کاربران ارائه می‌کند. این پروتکل نقدینگی را از پروتکل‌ها و صرافی‌های غیر متمرکز مختلف جمع‌آوری می‌کند. مجموعه‌ای از خدمات متنوع Defi را در یک محصول واحد ارائه کرده است. در این مقاله به این می‌پردازیم که پروتکل Coin98 چیست، هدف این پلتفرم چیست و در ادامه، نحوه کارکرد، خدمات کوین ۹۸، توکن C98 ، نقشه راه، تیم توسعه‌دهندگان، همکاری با سایر پروژه‌های مطرح بازار و نحوه خرید و فروش و نگهداری توکن را بررسی می‌کنیم.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

پروتکل Coin98 چیست ؟

پروتکل Coin98 چیست ؟

قبل از پرداختن به اینکه پروتکل Coin98 چیست ، اجازه دهید Coin98 Finance را معرفی کنیم؛ پلتفرم Coin98 Finance یک تجمیع‌کننده نقدینگی در حوزه دیفای و پلتفرمی برای صرافی غیر متمرکز کوین ۹۸ است که با کمک فناوری Cross Chain (تکنولوژی میان زنجیره‌ای) مبادله توکن‌ها را ممکن می‌کند. اکوسیستم کوین۹۸ فقط یک پلتفرم تجمیع نقدینگی نیست؛ بلکه برای تسهیل رشد کسب‌وکارهای نوپا، سرویس‌های مختلفی همچون وام‌دهی، وام‌گیری، ییلد فارمینگ، صرافی غیر متمرکز و سپرده‌گذاری یا استیکینگ را ارائه می‌کند. Coin98 Finance یک راه‌حل همه جانبه برای امور مالی غیر متمرکز یا Defi است.

پلتفرم کوین ۹۸ از بیش از ۲۰ بلاکچین مختلف پشتیبانی می‌کند و قابلیت سواپ توکن بین زنجیره‌های مختلف را برای کاربران خود عرضه کرده است. کوین98 به کاربران امکان کسب سود از توکن‌های سپرده‌گذاری شده را می‌دهد. همچنین منابع بسیاری برای یادگیری تکنولوژی بلاکچین و تحلیل تکنیکال در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این پلتفرم، صرافی غیرمتمرکز یا DEX است. این صرافی به شما این امکان را می‌دهد که از مسیریابی هوشمند سفارش به‌منظور کاهش اسلیپیج (Slippage) و بهینه‌سازی هزینه گس بهره‌مند شوید. پلتفرم Coin98 بیستمین پروژه‌ای است که در سرویس لانچ‌پد بایننس عرضه شده است.

هدف پروتکل Coin98 چیست ؟

تابستان دیفای را که یادتان هست؟ تابستان سال ۲۰۲۰ (سال ۱۳۹۹) پروژه‌های امور مالی غیرمتمرکز رشد چشمگیری را تجربه کردند. ایده پشت پروژه کوین ۹۸ هم در همان تابستان شروع به شکل‌گیری کرد. توسعه‌دهندگان می‌خواستند پلتفرمی به بازار عرضه کنند که به کاربران مالی سنتی امکان دسترسی به تمام سرویس‌های امور مالی غیرمتمرکزی که در بلاکچین‌های مختلف قرار دارند را بدهد. هدف اصلی پروتکل کوین ۹۸ این است که کاربران به بلاکچین‌های متعدد دسترسی داشته باشند و بتوانند به‌راحتی و بدون دغدغه به مبادله رمزارز، استیکینگ، درآمدزایی و Yield Farming بپردازند.

می‌توان گفت که ایده این شبکه تا حدی به واقعیت تبدیل شده است؛ چون همانطور که توسعه‌دهندگان می‌خواستند، کاربران الان به بیشتر از ۲۰ بلاکچین مختلف دسترسی دارند. از طرفی بیش از ۲۸۴۰۰۰ کاربر، باعث جمع شدن ۲۱۶ میلیون دلار در این پروتکل شده‌اند و دسترسی به بلاک چین‌های مختلف و نقدینگی بالا، خیال کاربران را راحت می‌کند که به بهترین قیمت برای مبادله دسترسی خواهند داشت.

پلتفرم کوین ۹۸ چگونه کار می‌کند؟

 پلتفرم کوین ۹۸ چگونه کار می‌کند؟

پیاده‌سازی یک شبکه غیرمتمرکز به‌منظور توسعه پلتفرمی که کاربران از همه مزایای اکوسیستم دیفای و برنامه‌های غیر متمرکز (Dapp) بهره‌مند شوند، هرگز کار ساده‌ای نبوده است؛ از آن‌جایی که رقابت بین پلتفرم‌های کریپتویی بسیار تنگاتنگ است و فضای بلاکچین آن‌قدر وسیع است که کاربران به راحتی نمی‌توانند با همه راه‌حل‌های امور مالی غیر متمرکز آشنا شوند و همه مفاهیم بلاکچینی را بیاموزند، پلتفرم‌هایی که راه‌ حل‌های همه جانبه ارائه می‌دهند، موفقیت چشم‌گیری در این بازار کسب می‌کنند.

اما موفقیت آنی کافی نیست؛ هر پلتفرمی برای بقا نیازمند رشد پایدار و پیوسته است. پروتکل Coin98 با طراحی ۳ بازوی اصلی، سعی می‌کند روند توسعه پروژه‌های خود را تسریع ببخشد. در ادامه به معرفی ۳ بازوی اصلی Coin 98 یعنی شبکه کوین ۹۸، سرمایه‌گذاری خطرپذیر و آزمایشگاه‌های این پروتکل می‌پردازیم.

شبکه Coin98 چیست ؟

Coin98 Network یک مرکز یا هاب اطلاعاتی است که اطلاعات و منابع زیادی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد؛ این شبکه بروزرسانی‌ها، اخبار، تحقیقات منظم و بخش‌های مختلف صنعت بلاکچین را پوشش می‌دهد؛ به علاوه شبکه با استفاده از روش‌های داده‌محور بازار را بررسی می‌کند، تا به تصمیم‌گیری آگاهانه کاربران برای مشارکت در بازارهای معاملاتی کمک کند. با کمک این شبکه می‌توانید تحلیل تکنیکال، تجزیه و تحلیل فنی بلاکچین و بینش لازم برای مشارکت و موفقیت در بازارهای کریپتویی را بیاموزید.

سرمایه‌گذاری خطرپذیر در پروتکل Coin98 چیست ؟

Coin98 Ventures بازوی سرمایه‌گذاری در کوین ۹۸ فایننس است که با هدف خودراه‌اندازی پروژه‌های دیفای ایجاد شده است. در واقع پلتفرم کوین ۹۸ با رویکرد سرمایه‌گذاری خطرپذیر در ساخت پروتکل‌های دیفای و برنامه‌های غیر متمرکز مبتنی بر شبکه‌های اتریوم، سولانا، بایننس اسمارت چین و پولکادات سرمایه‌گذاری کرده و به رشد این پروژه‌ها کمک می‌کند.

آزمایشگاه‌های پروتکل Coin98 چیست ؟

Coin98 Labs در واقع مکانی برای عرضه محصولات جدید دیفای در این پلتفرم است. همه سرویس‌ها و خدمات روی شبکه کوین ۹۸ در Coin98 Labs طراحی می‌شوند و توسعه می‌یابند. از جمله خدمات این آزمایشگاه‌ها می‌توان به کیف پول کوین ۹۸، صرافی، پرتفولیو یا سبد سرمایه‌گذاری، ترمینال و بریج (Bridge) کوین ۹۸ اشاره کرد. در ادامه مقاله به‌طور مفصل به این می‌پردازیم که امکانات پروتکل Coin98 چیست و چه خدمات دیگری در راه است.

امکانات پلتفرم کوین ۹۸

همانطور که قبلا گفتیم Coin98 Labs یک سازنده محصولات Defi با تمرکز بر ایجاد و توسعه پروتکل‌های امور مالی غیر متمرکز و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز روی زنجیره‌های بلاکچینی مختلف است.

در آزمایشگاه‌های کوین ۹۸ تلاش می‌شود تا با مطالعه و تحقیق، محصولاتی نوآورانه طراحی شوند که نیازهای کاربران را رفع کنند. از جمله سرویس‌هایی که توسط کوین ۹۸ لبز ارائه می‌شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کیف پول چند زنجیره‌ای Coin98

کیف پول چند زنجیره‌ای Coin98

Coin98 Wallet یک کیف پول Multi-Chain است که به کاربران امکان ذخیره، مبادله و مدیریت دارایی‌های کریپتویی و استفاده از DAPPهای مختلف را می‌دهد. این کیف پول از بیش از ۲۰ شبکه مختلف شامل اتریوم، بایننس اسمارت چین (BSC)، سولانا، پالیگان، ترا و آوالانچ روی نسخه موبایلی و افزونه مرورگر کروم پشتیبانی می‌کنید.

برای کسب اطلاعات و آشنایی بیشتر با کیف پول کوین ۹۸، کاربردها و رویدادهای ایردراپ (توزیع مقدار مشخصی ارز دیجیتال به‌صورت رایگان توسط تیم توسعه‌دهنده برای افزایش محبوبیت کوین) باید آخرین ورژن Coin98 Wallet برای سیستم عامل‌ خود دانلود کنید.

صرافی کوین ۹۸

صرافی کوین ۹۸

صرافی کوین ۹۸ یا Coin98 Exchange یک سرویس جمع‌کننده نقدینگی از چند زنجیره بلاکچینی مختلف است که کاربران را برای سواپ، استیکینگ، وام‌دهی و وام‌گیری و خرید و فروش توکن یاری می‌کند. یکی از ویژگی‌های این سرویس مسیریابی هوشمند سفارش است که بهترین معامله را با بهترین نرخ و اسلیپیچ (لغزش قیمت) کم به کاربران پیشنهاد می‌دهد.

بریج پلتفرم کوین ۹۸

Coin98 Bridge که در پروتکل کوین ۹۸ با نام اسپیس گیت (Space Gate) شناخته می‌شود، پلی است که با فناوری Crosschain، زنجیره‌های بلاکچینی مختلف را به یکدیگر متصل می‌کند. هدف از این تکنولوژی میان زنجیره‌ای به‌کار رفته در بریج کوین ۹۸، فراهم ساختن امکان مبادله و انتقال توکن بین زنجیره‌های مختلف است. در حال حاضر اسپیس گیت از مبادله توکن‌های زیر پشتیبانی می‌کند:

 • تبدیل توکن‌های سولانا (SPL) به ERC-20 اتریوم
 • تبدیل توکن‌های بایننس اسمارت چین (BEP-20) به TRC-20 ترون و TRC-20 به ERC-20 اتریوم
 • تبدیل توکن‌های AVAX X-Chain آوالانچ به AVAX C-Chain و تبدیل AVAX C-Chain به ERC-20 شبکه اتریوم

معرفی ترمینال Coin98

سرویس Coin98 Terminal به کاربران این امکان را می‌دهد که با کمک عملکرد MultiSend، در یک حرکت رمزارزهای خود را به آدرس‌های متعدد بفرستند. مثلاً می‌توانید اتر را در یک اقدام به آدرس‌های مختلف ارسال کنید. علاوه‌بر این، ترمینال به شما این امکان را می‌دهد که در چندین فرمت مختلف توکن تولید کنید. در این ترمینال می توانید لوگوی توکن خود را بسازید یا در صورت تمایل رمزارز خود را بسوزانید.

سرویس پرتفولیوی کوین ۹۸

سرویس Coin98 Portfolio دومین محصول ساخته شده توسط کوین۹۸ لبز است. این محصول کاربران را قادر می‌سازد که سبد سرمایه‌گذاری خود را روی بلاکچین‌های مختلف بدون نیاز به وارد کردن کلید خصوصی، مدیریت کنند. ورژن ۱ پرتفولیو، در حال حاضر به کاربران اجازه می‌دهد تا وضعیت کیف پول خود را روی زنجیره‌هایی همچون شبکه هوشمند بایننس (BSC)، اتریوم (Ethereum)، سولانا (Solana)، آوالانچ (Avalanche)، کوساما (Kusama)، ترون (Tron)، تومو چین (TomoChain)، پولکادات (Polkadot) و Near پیگیری کنند.

از سایر اجزای در حال توسعه پلتفرم کوین ۹۸ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لانچ‌پد کوین ۹۸: پلتفرمی برای جذب سرمایه به‌منظور حمایت از پروژه‌های رمزنگاری نوآورانه که به آن Coin98 Launchpad می‌گویند.
 • بازارهای کوین ۹۸: پلتفرمی که با استفاده از آن می‌توانید داده‌های روی زنجیره بلاکچین را تحلیل کنید و Coin98 Markets نام دارد.
 • سیستم وام دهی و وام‌گیری:  سرویس Lending و Borrowing پلتفرم Coin98 در ۳ ماهه اول سال ۲۰۲۲ پیاده‌سازی خواهد شد. 
 • بازار فارمینگ: این سرویس که به آن Farming Market گفته می‌شود در صرافی کوین ۹۸ راه‌اندازی خواهد شد.
 • سپرده‌گذاری: فراهم ساختن قابلیت استیکینگ چندین دارایی دیجیتال برای کابران
 • بازار توکن‌های غیر قابل معاوضه (NFT): یکی دیگر از برنامه‌های توسعه‌دهندگان کوین ۹۸ پیاده‌سازی بازاری برای خرید و فروش توکن‌های غیر مثلی یا است که به آن Coin98 NFT Marketplace گفته می‌شود.
 • معاملات مشتقات در کوین ۹۸: قابلیت Coin98 Derivatives شامل معاملات مارجین، معاملات فیوچرز و آپشن تریدینگ می‌شود.

توکن C98 چیست و چه کاربردی دارد؟

حالا که متوجه شدید پروتکل Coin98 چیست و چه امکاناتی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد، لازم است تا با بخش جدایی ناپذیر از اکوسیستم کوین ۹۸ آشنا شوید؛ رمزارز C98 توکن بومی شبکه است که روی ۳ بلاکچین مختلف اتریوم، بایننس اسمارت چین و سولانا قرار دارد. بنابراین از ۳ نوع استاندارد توکن‌نویسی BEP-20، ERC-20 و SPL پشتیبانی می‌کند.

به دنبال لانچ‌پد توکن در صرافی باینس در جولای ۲۰۲۱ (مردادماه ۱۴۰۰)، قیمت C98 افزایش قابل توجهی را تجربه کرد. قیمت اولیه این رمزارز در شروع لانچ پد بایننس ۰.۷۵ دلار بود که بعد از معرفی در لانچ‌پد بیش از ۱۰۰ درصد (دو برابر) افزایش قیمت را تجربه کرد و به بالای ۲ دلار رسید. قیمت این توکن در زمان نوشتن این مقاله ۱.۵ دلار و ارزش کل بازار توکن این پروژه ۳۰۰ میلیون دلار است. تعداد کل توکن‌های عرضه شده ۱۸۵ میلیون است و حداکثر تعدادی که عرضه می‌شود ۱ میلیارد واحد است. طبق گزارش میهن بلاکچین این رمزارز در ۱ مرداد ۱۴۰۰، با کمترین قیمت ثبت شده خود یعنی ۰.۷۰ دلار و در تاریخ ۲ مرداد ۱۴۰۰ با بالاترین قیمت خود یعنی ۲.۰۴ دلار معامله شد.

همانطور که در شکل زیر مشاهده می‌کنید ۵ درصد از عرضه کل در فروش لانچ‌پد بایننس عرضه شده است:

توزیع توکن C98 - توکن C98 چیست و چه کاربردی دارد؟

نوع توکن این پروژه، کاربردی (Utility) و حاکمیتی (Governance) است که در ادامه برخی از موارد کاربرد آن را با یکدیگر مرور می‌کنیم:

 • کارمزد تراکنش: در هر معامله‌ای که روی دکس کوین ۹۸ انجام می‌شود، کابران باید کارمزد تراکنش را با C98 بپردازند.
 • توسعه محصول: درآمد حاصل از کارمزد معاملات تا حدی برای توسعه محصولات آینده و رشد اکوسیستم Coin98 مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • مشوق برای سپرده‌گذاران: بخشی از کارمزد‌های تراکنش به تامین‌کنندگان نقدینگی اختصاص می‌یابد.
 • حاکمیت: کاربران می‌توانند سی۹۸ را برای به‌دست آوردن قدرت بیشتر سپرده‌گذاری کنند و در رای‌گیری‌های حاکمیتی که با هدف تغییر و بهبود مدیریت پلتفرم انجام می‌شود، شرکت کنند.
 • حق عضویت ویژه: کاربران با توجه به تعداد C98ای که هولد می‌کنند از مزایای پلتفرم بهره‌مند می‌شوند و می‌توانند از سرویس‌های محصولات جدید مثل Coin98 Launchpad استفاده کنند یا می‌توانند در رویدادهایی که شرکای استراتژیک پلتفرم مثل بایننس، کایبر نتورک و Coingecko برگزار می‌کنند، شرکت کنند.

بررسی نقشه راه شبکه کوین 98

در اکوسیستم کوین ۹۸ محصولات و اجزای بسیاری وجود دارد که هر کدام از این پروژه‌ها رودمپ جداگانه‌ای دارند. در ادامه به‌روزترین نقشه راه کوین ۹۸ فایننس را بررسی می‌کنیم:

 • ژانویه تا مارس ۲۰۲۰: انتشار ورژن ۱ کیف پول Coin98
 • جولای تا سپتامبر ۲۰۲۰: انتشار ورژن ۴.۱ کیف پول Coin98، ادغام با شبکه بلاکچینی سولانا
 • اکتبر تا دسامبر ۲۰۲۰: انتشار ورژن ۵ کیف پول Coin98، انتشار ورژن ۱ اسپیس گیت (Space Gate)- انتشار ورژن ۷ کیف پول Coin98، ورژن ۱ صرافی کوین ۹۸ نسخه بتا- عرضه نسخه ۱ افزونه کوین ۹۸
 • ژانویه تا مارس ۲۰۲۱: ورژن ۸ کیف پول کوین ۹۸، ورژن ۱.۱ اسپیس گیت، ورژن ۱.۱ بتای صرافی کوین ۹۸
 • آوریل تا ژوئن ۲۰۲۱: ورژن ۱۰ کیف پول کوین ۹۸، ورژن ۱.۲ اسپیس گیت، ورٰژن ۱.۲ صرافی، وژن ۵ افزونه کیف پول
 • جولای تا سپتامبر ۲۰۲۱: حمایت از شبکه‌های جدید برای کیف پول موبایلی و افزونه – پشتیبانی از راه‌حل‌های لایه ۲ شبکه اتریوم مانند آربیتروم، OMGX، Optimism و xDAI – پشتیبانی از شبکه‌هایی همچون: الروند (Elrond)، دوج (DOGE)، کاردیا چین (KardiaChain)، کاردانو (Cardano)، هارمونی (Harmony)، هلیوم (Helium)، دیفاینیتی (DFINITY) و سیکرت نتورک (Secret Network) – عرضه اپلیکیشن وب صرافی کوین ۹۸ – قابلیت استیکینگ و ییلد فارمینگ در شبکه‌های اتریوم و بایننس اسمارت چین – پیاده‌سازی مکانیسم بازخرید سهام (Buy Back Mechanism) – عرضه C98 – گسترش تیم پشتیبانی کاربران به ۱۲ زبان مختلف.
 • اکتبر تا دسامبر ۲۰۲۱: پشتیبانی از بازارسازهای خودکار (AMM) مبتنی بر شبکه‌های مختلف همچون الیپسیس (Ellipsis) در شبکه هوشمند بایننس، سوشی سواپ (Sushiswap) و کرو (Curve) در اتریوم و رف فایننس (Ref Finance) در شبکه Near و TerraSwap در شبکه ترا (Terra).
 • پشتیبانی از پل‌های میان زنجیره‌ای جدید:
 • اتریوم به Near 
 • Ethereum به Terra
 • اتریوم به پالیگان
 • Ethereum به xDAI 
 • Ethereum به Optimism
 • اتریوم به OMGx
 • Ethereum به آربیتروم
 • ترا به سولانا
 • Terra به Secret Network
 • پشتیبانی از استخرهای سپرده‌گذاری و قابلیت‌های ییلد فارمینگ در زنجیره‌های جدید همچون: Avalanche، سولانا، پالیگان و ترا و عرضه استیبل کوین Coin98
 • ژانویه تا مارس ۲۰۲۲: پیاده‌سازی مکانیسم مسیریابی هوشمند برای صرافی- عرضه امکانات جدید مثل سیستم وام‌دهی و وام‌گیری و مدیریت سرمایه به‌صورت چندزنجیره‌ای
 • آوریل تا ژوئن ۲۰۲۲: عرضه امکانات جدید مثل بیمه، ترید دائمی (Perpetual Trading) در قراردادهای فیوچرز و ایندکس دیتای روی چند زنجیره

معرفی تیم پروژه کوین ۹۸

اعضای تیم Coin98 همگی اهل ویتنام هستند و بیشتر این افراد سال‌ها تجربه کار در حوزه کریپتوکارنسی‌ها و توسعه محصولات رمزنگاری‌شده را دارند. در ادامه به معرفی این افراد می‌پردازیم:

 • لی تان (Le Thanh): او در دورانی که کوین ۹۸ یک پروژه کوچک بود و در اوایل تشکیل انجمن Coin98 به دنیای رمزارزها وارد شد. او در کنار کار در کوین ۹۸ به عنوان مشاور پروژه‌های کریپتویی خارجی، فعالیت می‌کند.
 • نگوین د وین (Nguyen The Vinh): او هم‌بنیان‌گذار و مسئول توسعه فنی محصولات Coin98 است.
 • خیم یانگ (Khiem Dang): او هم‌بنیان‌گذار شرکت Kytek Software است و در سمت مدیر ارشد فناوری در کوین ۹۸ فعالیت می‌کند.
 • تونگ نگوین (Tung Nguyen): از سوابق او می‌توان به ۸ سال طراحی محصولات نرم‌افزاری و مهندسی نرم‌افزار در FPT Software اشاره کرد. او هم‌اکنون مدیر محصول پلتفرم کوین ۹۸ است. 
 • فام نام تانگ (Pham Nam Thang): تانگ ۶ سال تجربه کار در زمینه تست نرم‌افزار دارد. تانگ در حال حاضر مدیر کنترل کیفیت پروتکل کوین ۹۸ است.

پلتفرم کوین 98 با چه پروژه‌هایی همکاری کرده است؟

همکاری و ادغام با پروژه‌های مختلف بلاکچینی جزء اهداف بلندمدت توسعه‌دهندگان Coin98 است. از پروتکل با شبکه‌های بسیاری طرح همکاری ریخته که در ادامه به برخی از مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم:

همکاری با پالیگان برای جذب کاربران بیشتر

پالیگان (Polygon) پروتکلی برای اتصال شبکه‌های بلاکچینی سازگار با اتریوم است که از راه‌ حل‌های مختلفی برای افزایش مقیاس‌پذیری شبکه استفاده می‌کند. پلتفرم پالیگان محبوبیت بسیاری بین کاربران و سرمایه‌گذاران دارد و کاربران بسیاری را به خود جذب کرده است. کیف پول کوین ۹۸ با هدف جذب مخاطبان بیشتر از توکن متیک (Matic) که رمزارز بومی شبکه پالیگان است پشتیبانی می‌کند.

ارائه برنامه‌های کاربردی بیشتر در همکاری با ترا

همانطور که قبلا اشاره کردیم، این پلتفرم دنبال عرضه بهترین و درآمدزاترین پروژه‌های دیفای برای کاربران خود است. اکثر کاربران Terra را به عنوان یک سیستم مالی که راه حل‌هایی نوین ارائه می‌کند، می‌شناسند. اما ترا امکانات دیگری هم دارد؛ در واقع ترا پلتفرمی برای ارائه اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز متعدد و کاربردی همچون پروتکل انکر (Anchor Protocol) و پروتکل میرر (Mirror Protocol) است.

کاربران در ورژن X کیف پول کوین ۹۸ می‌توانند رمزارز ترا (LUNA) را ذخیره کرده یا مبادله کنند. پروتکل کوین 98 از شبکه ترا برای طراحی و راه‌اندازی سیستم مدیریت مالی قوی و بکر، حمایت می‌کند و امیدوار است که بتواند با همه پروژه‌های DApps که روی تررا راه‌اندازی می‌شوند، همکاری داشته باشد.

اضافه شدن کیف پول Coin98 به پلتفرم پنکیک سواپ

پنکیک سواپ را می‌توان یکی از اولین بازارسازهای خودکار روی شبکه بایننس اسمارت چین دانست که تجربه معاملات سریع با کارمزد کم را به کاربران ارائه می‌دهد. ولت کوین ۹۸ به تازگی در لیست رسمی کیف پول‌های پنکیک سواپ فهرست شده است.

الان اگر به سایت پنکیک سواپ سری بزنید و Connect Wallet را انتخاب کنید، می‌توانید به Coin98 Wallet متصل شوید. علاوه‌بر این، کاربران کوین ۹۸ به محصولات پنکیک سواپ اعم از سواپ، لاتاری، فارمینگ و سپرده‌گذاری دسترسی خواهند داشت.

همکاری با شبکه مقیاس‌پذیر Elrond

Coin98 Wallet به تازگی همکاری خود را با الروند؛ شبکه‌ بلاکچینی سریع، امن و مقیاس‌پذیر آغاز کرده است. هدف از این همکاری، به کار بردن برنامه‌های غیر متمرکز مبتنی بر شبکه Elrond در کیف پول کوین ۹۸ است. در ازای این کار ولت کوین 98 از EGLD توکن بومی الروند پشتیبانی می‌کند.

 توکن کوین ۹۸ را از کجا بخریم؟

C98 برای اولین بار در لانچ‌پد بایننس عرضه شد. پس از اتمام Launchpad کاربران می‌توانند توکن Coin98 از راه‌هایی همچون صرافی بایننس، صرافی کوین۹۸، استیکینگ و تامین نقدینگی در صرافی کوین ۹۸ تهیه کنند.

از معروف‌ترین صرافی‌هایی که رمزارز سی۹۸ را لیست کرده‌اند می‌توان به  Gate.io، سوشی سواپ، ورژن ۲ پنکیک سواپ، هات بیت، Pionex و BKex اشاره کرد.

رمزارز C98 را در چه کیف پول‌هایی می‌توانیم نگهداری کنیم؟

از آن‌جایی که توکن Coin98 روی ۳ بلاکچین مختلف اتریوم، بایننس اسمارت چین و سولانا قرار دارد، Coin98 Wallet به کاربران امکان ذخیره، مبادله و مدیریت دارایی‌های روی چندین بلاکچین مختلف را می‌دهد. بنابراین، می‌توانید C98 را در کیف پول‌های مخصوص این شبکه‌ها نگهداری کنید. علاوه‌بر این از کیف پول Cosmos هم می‌توانید استفاده کنید.

جمع‌بندی

در پاسخ به این سوال که پروتکل Coin98 چیست ، باید بگوییم که این یک پروتکل تجمیع‌کننده نقدینگی دیفای، با قابلیت کراس چین است که خدمات متنوعی به کاربران ارائه می‌دهد. کوین ۹۸ پلتفرمی همه‌جانبه است که کاربران با استفاده از آن می‌توانند به اکوسیستم امور مالی غیرمتمرکز مانند صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX)، پروتکل‌های وام‌دهی و وام‌گیری و بازی‌های مبتنی بر بلاکچین دسترسی داشته باشند. در این مقاله به معرفی پلتفرم Coin98، اهداف آن و همچنین مواردی همچون نحوه کارکرد، خدمات پروتکل، توکن C98، نقشه راه شبکه، تیم توسعه‌دهندگان، همکاری با سایر پروژه‌های مطرح بازار و نحوه خرید و فروش و نگهداری توکن پرداختیم.

منبع
research.binance.comblog.coin98.comcoin98insights.com

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا