کریپتو کده

معرفی کامل پلتفرم دائو ونچرز و توکن حاکمیتی DVG

پلتفرم دائو ونچرز (DAOVentures) با هدف ساده‌سازی و ایجاد راه‌حل‌هایی با کاربرد آسان برای افراد، جهت سرمایه‌گذاری امور مالی غیرمتمرکز ایجاد شده است.

کارکردن با محصولات دیفای برای کاربران به ویژه برای تازه کارها دشوار و پیچیده است. هنوز تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران نسبت به این فضا بی‌اعتماد هستند. دیگران باید با احتمال خطر و هزینه‌های زیاد کارمزد گس کنار بیایند. با این حال پلتفرم دائو ونچرز توانسته است این مشکلات را شناسایی کند و راه‌حل‌هایی ارائه دهد.

در ادامه با پلتفرم دائو ونچرز بیشتر آشنا می‌شویم، مزیت‌های آنها را بررسی می‌کنیم و نگاهی به کاربردهای توکن DVG خواهیم انداخت. پس با ما در ادامه همراه باشید.

پلتفرم دائو ونچرز چیست؟

پلتفرم دائو ونچرز

پلتفرم دائو ونچرز یک پروتکل غیرمتمرکز است که به ارائه‌دهندگان نقدینگی کمک می‌کند تا با به‌کارگیری مشاوران خودکار در پروژه‌های دیفای سرمایه‌گذاری کنند. این پلتفرم به کاربران کمک می‌کند تا با استفاده از ربات‌های مدیریت صندوق‌، در محصولات دیفای با بازدهی بالا سرمایه‌گذاری کنند.

پلتفرم دائو ونچرز متکی بر باور خود به عنوان راهنمای ارائه خدمات استثنائی برای سرمایه‌گذاران است. این سیستم از بهترین استراتژی‌ها، برای نظارت مستمر بر عملکرد، مدیریت نسبت‌های ریسک/پاداش و همچنین بررسی امنیت قرارداد هوشمند استفاده می‌کند.

DAOventures را می‌توان به عنوان یک ابزار ساده برای سرمایه‌گذاری و مدیریت پورتفولیو دیفای در نظر گرفت که مزیت‌های فراوانی دارد.

مهمترین مزایای پلتفرم دائو ونچرز

پلتفرم دائو ونچرز

مدیریت صحیح ریسک به ریوارد

نسبت ریسک به ریوارد یک جنبه بسیار مهم در هر تجارت یا سرمایه‌گذاری است. استراتژی‌های پلتفرم دائو ونچرز محصولات گسترده‌ای را بر اساس میزان ریسک آن در اختیار کاربران قرار می‌دهند: کم، متوسط یا با خطر زیاد. بنابراین معامله‌گران تازه وارد و متوسط می‌توانند قبل از اجرای معامله، آگاهانه‌تر تصمیم بگیرند.

اطلاعات تنظیم شده

تیم پروتکل، اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (Dapps) جدید را بررسی، تجزیه و تحلیل و آزمایش می‌کند تا بد و خوب را از هم تشخیص دهند. آن‌ها همه پروتکل‌ها را با الگوریتم بهترین عملکرد برای پاسخگویی به خواسته‌های سرمایه‌گذاران مطابقت می‌دهند.

امنیت

ارزش اصلی پروتکل، امنیت است. پلتفرم دائو ونچرز تمام محصولات را مورد بررسی قرار می‌دهد تا از ایمن بودن استفاده از محصولات رمز ارز آن‌ها اطمینان حاصل کند.

این پلتفرم امکان بازرسی توسط شرکت‌های شخص ثالث را فراهم می‌کند و آزمایش‌های امنیتی دیگری را نیز برای اطمینان از امنیت وجوه کاربران انجام می‌دهد. از آنجا که پلتفرم دائو ونچرز یک پلتفرم غیرمتمرکز است، هیچ کلید خصوصی ندارد زیرا وجوه توسط خود کاربران تامین می‌شود.

شفافیت

سرمایه‌گذاری‌های پلتفرم دائو ونچرز شفاف است زیرا می‌توان آن‌ها را در بلاک چین مشاهده کرد. کاربران می‌توانند ببینند که پول آن‌ها چگونه و کجا جابه‌جا می‌شود. همچنین می‌توانند سبد سهام خود را بررسی و بهبود دهند تا سرمایه خود را به درستی ردیابی کنند.

هزینه‌های گس کمتر

کاربران با استفاده از پلتفرم دائو ونچرز می‌توانند مقدار قابل ملاحظه‌ای از هزینه‌های گس خود را کاهش دهند. این پروتکل امکان محاسبه بهتر گس را از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری ادغام شده با مدیریت صحیح فراهم می‌کند.

تیم اصلی پروژه DAOventures

هسته اصلی این پلتفرم را متخصصان چینی تشکیل داده‌اند. آلوین فو (Alvin Foo) را می‌توان سرپرست اصلی آن در نظر گرفت. اگر به صفحه اصلی این پروژه www.daoventures.co مراجعه کنید متوجه می‌شوید که تیم اصلی این پروژه خود را به این شکل معرفی کرده‌اند که ما یک گروه از تکنسین‌ها ، افراد اولیه مشتاق به دنیای کریپتو و علاقه‌مند به ساختن جهانی بهتر با دموکراتیزه کردن سرمایه گذاری دیفای و تسریع در انتقال به آینده پول هستیم.

این گروه هدف خود را از ساخت این پلتفرم، ایجاد جهانی ساده‌تر، در دسترس‌تر و بازتر می‌داند که نیازی به اعتماد به فرد ثالث در آن نباشد، وبه صورت یکپارچه و با شفافیت کامل باشد.

پلتفرم دائو ونچرز چگونه کار می‌کند؟

پلتفرم دائو ونچرز

این پروتکل به صورت مشابه با یک شرکت VC معمولی کار می‌کند. به این معنا که با جستجوی فرصت‌های بهتر برای سرمایه‌گذاران سود بیشتر ایجاد کرده است. ابزارهای فنی که پلتفرم دائو ونچرز استفاده می‌کند با تلاش مشترک تیم‌های حرفه‌ای ساخته شده است.

این ابزارها در اعماق بازارها کاوش می‌کنند و به تامین‌کنندگان نقدینگی کمک می‌کنند تا بودجه خود را در سرمایه‌گذاری‌های دلخواه دیفای مستقر کنند. نمونه‌هایی از ابزارهای استفاده شده عبارتند از: توازن خودکار، ماینر نقدینگی، ربات آربیتراژ و توکن سواپ.

پلتفرم دائو ونچرز از قراردادهای هوشمند و ربات‌های تریدر استفاده می‌کند تا به سرمایه‌گذاران کمک کند پول را در دارایی‌های دیفای با عملکرد بالا قرار دهند و بهترین سود را کسب کنند. علاوه بر این، قبل از اینکه قراردادهای هوشمند برای استفاده در پلتفرم قرار بگیرند، ابتدا برای اطمینان از انطباق آن‌ها مورد بازرسی و بررسی قرار می‌گیرند.

فرآیندهای غیرمتمرکز پلتفرم به از بین بردن خطرات طرف مقابل کمک می‌کند. پلتفرم دائو ونچرز اطمینان می‌دهد که کاربران کنترل کامل بودجه و کیف پول خود را دارند. در نتیجه کاربران می‌توانند شخصا با قراردادهای هوشمند ارتباط برقرار کنند.

در حالی که دیگر سرمایه‌گذاران بازار رمز ارزها تعامل با پروتکل‌های دیفای را دشوار می‌دانند، پلتفرم دائو ونچرز از الگوریتم‌هایی برای مدیریت وجوه سرمایه‌گذاران استفاده می‌کند. ربات‌های مشاور تمام وجوه جمع شده را توزیع کرده و آن‌ها را با بهترین نرخ بازگشت سرمایه (ROI) در پروتکل دیفای مستقر می‌کنند.

سرویس‌ها و محصولاتی که دائو ونچرز ارائه می‌دهد شامل موارد زیر است:

ییلد فارمینگ

پلتفرم دائو ونچرز استراتژی‌های مختلفی برای ییلد فارمینگ جهت کسب درآمد به کاربران ارائه می‌دهد. کاربران می‌توانند استراتژی ییلد فارمینگ را براساس سطح ریسک به ریوارد مورد نظر خود انتخاب کنند. این پروتکل سرمایه‌گذاری‌هایی متناسب با هدف کاربران ارائه می‌کند.

سرویس وام دهی پلتفرم دائو ونچرز

پلتفرم دائو ونچرز قصد دارد بزودی با پروتکل‌های وام دهی مانند یونی سواپ همکاری کند. این به آن‌ها کمک می‌کند تا وجوه سرمایه‌گذار را بهتر مدیریت کنند و دامنه عملیات دائو ونچرز را گسترش دهند.

مدیریت خودکار دیفای

از طریق ربات‌های مشاور، کاربران از سرمایه‌گذاری در بهترین پروژه‌ها و محصولات دیفای بهره‌مند می‌شوند. سرمایه‌گذاران می‌توانند از طریق محصولات خودکار پلتفرم و جمع‌آوری ییلد فارمینگ از طریق مدیران خودکار سود ببرند.

توکن ‌حاکمیتی دائو ونچرز (DVG)

ارائه‌دهندگان نقدینگی می‌توانند توکن‌ حاکمیتی دائو ونچرز را با نماد DVG به دست بیاورند. ارائه‌دهندگان نقدینگی با استفاده از این توکن‌ها قادر خواهند بود در مورد تغییرات قوانین پروتکل رای دهند. راه‌اندازی توکن DVG در پلتفرم پولکااستارتر انجام می‌شود؛ این پلتفرم یک پروتکل مبتنی بر بلاکچین پولکادات است و برای جمع‌آوری سرمایه پروژه‌های دیفای استفاده می‌شود.

DVG‌ها اساسا توکن‌های یک قرارداد هوشمند هستند که با پیروی از یک سری قوانین ثابت تهیه شده‌اند و می‌توانند از طریق سازوکار رای‌گیری اجتماعی در قرارداد هوشمند اصلاح یا ارتقا یابند.

توکن‌های DVG کاربردهای زیادی دارند. این مورد برای ایجاد انگیزه در ارائه‌دهندگان نقدینگی برای پیشبرد تقاضای بلند مدت توکن و همچنین مشارکت جامعه دائو ونچرز استفاده خواهد شد. کاربرانی که دارای DVG هستند از مشوق‌های مشارکت مانند کارمزد کمتر معاملات و جوایز بهره‌مند می‌شوند.

دائو ونچرز مجموعا ۴۴۴،۴۴۴ توکن DVG را برای فروش عمومی آزاد می‌کند. این پلتفرم قبل از اینکه در یونی سواپ (Uniswap) لیست شود تخفیف فروش توکن DVG را به دارندگان توکن Pols ارائه می‌دهد.

وضعیت حال حاضر توکن DVG

توکن DVG در زمان نگارش این مقاله و بنا بر CoinMarketCap با قیمت حدودا ۱.۷ دلار معامله می‌شود و از لحاظ حجم بازار نیز در رتبه ۲۵۷۴ بازار ارز‌های دیجیتال قرار دارد. حجم معاملات آن در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۱.۷ میلیون دلار بوده است. بهترین صرافی‌های برای مبادله این توکن نیز یونی‌سواپ و وان‌اینچ هستند.

بالاترین قیمتی که این توکن تا به حال به خود دیده است حدود ۶.۷۱ دلار بوده است و پایین‌ترین قیمت آن نیز حدود ۱.۵ دلار بوده است.

نتیجه‌گیری

با رشدی که امور مالی غیر متمرکز داشته است تردیدی وجود ندارد که آینده مالی متعلق به این اکوسیستم است. با این حال افزایش محبوبیت دیفای فرصت‌ها، خطرات و مزیت‌هایی را به همراه داشته است. با در نظر گرفتن این موضوع، پلتفرم دائو ونچرز همچنان نقش خود را برای سرعت بخشیدن به انتقال دیفای به آینده مورد انتظار، با ارائه مداوم راه‌حل‌های مناسب به سرمایه‌گذاران ایفا می‌کند. هدف از این پروتکل استفاده از قابلیت همکاری بین زنجیره‌ای برای ارائه بهترین خدمات به کاربران خود است.

منبع
boxmining

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا