کریپتو کده

معرفی کامل پلتفرم تراولا و توکن کاربردی AVA

اپلیکیشن‌های توریستی از پرطرفدارترین و پرکاربردترین برنامه‌های مورد استفاده کاربران است. پلتفرم تراولا و توکن AVA به‌گونه‌ای طراحی‌شده‌اند تا دسترسی به سفرهایی با قیمت مناسب را با استفاده از بستری غیرمتمرکز و مشوق‌هایی مبتنی بر رمزارز، برای جامعه ارزهای دیجیتال ممکن سازند.

تراولا چیست؟

تراولا (Travala)، بستری برای رزرو هتل و محل اقامت است که بیش از ۵۰۰ هزار ملک را در سراسر جهان پوشش می‌دهد. آنچه قرار است تراولا را از رقبای بزرگی چون Booking.com متمایز کند، تلاش آن برای تبدیل‌ شدن به نسل بعدی آژانس‌های آنلاین مسافرتی است، که با تمرکز بر فناوری ارزهای دیجیتال و با کمک توکن AVA حول این محور ساخته‌ شده است. با توجه به این موضوع، تیم تراولا برای کمک به صنعت مسافرت و کاهش هزینه‌ها، همچون هزینه‌های بسته‌های مسافرتی، ایجاد بستری برای پرداخت امن و مدیریت یکپارچه پاداش‌های وفاداری از فناوری بلاکچین استفاده می‌کنند.

در قلب این سیستم، توکن تراولا با نام اوا (AVA) وجود دارد و به‌ عنوان مشوقی به مشتریان و هر کاربر دیگری که می‌تواند به رشد سیستم‌عامل کمک کند ارائه می‌شود. این کار معمولاً با ارائه بررسی خصوصیات و خدمات اقامتی و ایجاد محتوای مرتبط و همچنین آوردن مشتریان دیگر به این پلتفرم صورت می‌گیرد.

توکن‌های AVA برای برنامه‌های پس‌انداز و سپرده‌گذاری نیز استفاده می‌شوند. پاداش‌های ارائه‌شده توسط این پلتفرم متناسب با اندازه سپرده موجود در کیف پول کاربران است.

علاوه بر AVA، کاربران تراولا می‌توانند با بیش از ۴۰ ارز دیجیتال پشتیبانی شده همچون بیت کوین، لایت کوین، زی کش، بایننس کوین، دوج کوین و … هزینه‌های خود را پرداخت کنند.

تراولا که قبلاً با نام کانسیرج (Concierge) شناخته می‌شد، در ژوئیه سال ۲۰۱۸، پس از عرضه اولیه در ماه آوریل ۲۰۱۸، به‌عنوان یک سیستم مسافرتی که به دنبال استفاده از فناوری بلاکچین است معرفی شد. پس‌ از آن، این پروژه موفق به جمع‌آوری ۲.۶ میلیون دلار شد و از آن برای گسترش سیستم‌ عامل خود به بیش از ۲۰۰ کشور استفاده کرد.

هدف پلتفرم Travala چیست؟

پروژه تراولا در ابتدا با هدف اصلاح برخی از کاستی‌های موجود در سیستم‌عامل‌های مسافرتی موجود در سراسر جهان راه‌اندازی شد.

  • تراولا قصد دارد تا پرداخت‌های مبتنی بر رمزارزها را به گزینه اصلی در صنعت مسافرت تبدیل کند

یکی از موارد الهام‌بخش برای راه‌اندازی تراولا، اکس پدیا (Expedia) غول جهانی رزرو سفر بود، که در اواسط سال ۲۰۱۸ اعلام کرد که دیگر از بیت کوین پشتیبانی نخواهد کرد. تراولا، به‌عنوان همتای دیجیتال اکسپدیا، با پشتیبانی از پرداخت‌های فیات و رمزارزها، با قابلیت‌هایی چون تأیید فوری، رزرو تضمین‌شده بدون کارمزد به میدان آمد.

فراتر از این، تراولا قصد دارد تا درنهایت، به یک پلتفرم مسافرتی با اولویت پرداختی ارز دیجیتال تبدیل شود.

  • تراولا خود را به‌عنوان گزینه ارزان‌تری برای سفر معرفی می‌کند؛ بی‌هیچ هزینه نامشخص و مخفی

کاربران تراولا باید به طیف گسترده‌ای از هتل‌ها دسترسی داشته باشند. این امر ناشی از تعهد این پلتفرم برای جلوگیری از اعمال فشار تجاری بر هتل‌ها و خدمات مسافرتی برای به حداکثر رساندن درآمد آنها به ازای هر فضای اجاره‌ای و تلاش برای کاهش هزینه‌های مهمانان است.

تراولا با کارمزدهای بالایی که برخی اوقات سایر آژانس‌های مسافرتی آنلاین دریافت می‌کنند و مشتریان خود را مجبور به پرداخت هزینه‌های نامشخص می‌کنند مبارزه می‌کند. بر این اساس، تراولا، در مقایسه با رقبای خود چون اکسپدیا یا Booking.com، خود را ۱۵ درصد ارزان‌تر معرفی می‌کند. علاوه بر این، تراولا ادعا می‌کند که هیچ‌گونه هزینه مخفی و نامشخصی از مشتریان خود دریافت نمی‌کند و ساختار مالی کاملاً شفافی دارد.

  • به‌کارگیری توکن AVA در اکوسیستم تراولا به کاربرانی که هنوز در رابطه با استفاده از ارزهای دیجیتال در صنعت مسافرت و جهانگردی دو دل هستند، اطمینان می‌بخشد

تراولا، مشتریانی که از توکن AVA استفاده می‌کنند را در طرح‌های وفاداری و تخفیف‌های خود مشارکت می‌دهد. برای مثال، به ازای سپرده‌گذاری این توکن و بر اساس پاداش استیکینگ و همچنین طرح ارجاع کاربران، به مشتریان خود تا ۱۰ درصد سود سپرده تعلق می‌گیرد.

علاوه بر این، از توکن AVA به‌عنوان وسیله پرداختی برای تمامی بازپرداخت‌ها در بستر تراولا، صرف‌نظر از اینکه چه ارزی برای پرداخت اولیه استفاده‌شده بهره گرفته می‌شود.

درنهایت، از AVA برای پرداخت کارمزد پروژه‌هایی که می‌خواهند از زیرساخت‌های تراولا استفاده کنند استفاده می‌شود.

travala و توکن اوا

آموزش استفاده از تراولا و توکن AVA

تراولا قصد دارد تا پروژه خود را حول محوریت مسافرت کاربران توسعه دهد. این پروژه از برنامه‌ریزی و سازمان‌دهی سفرها شروع می‌شود و با کسب توکن‌های AVA به پایان می‌رسد.

سفر به پلتفرم تراولا با رفتن به وب‌سایت اختصاصی این پلفترم شروع می‌شود که به‌عنوان قطب اطلاعاتی در رابطه با سفر با قابلیت جستجوی پیشرفته عمل می‌کند.

به کاربرانی که برای بار اول به این پلتفرم مراجعه می‌کنند به‌عنوان پاداش، توکن AVA داده می‌شود.

کاربران می‌توانند روند رزرو خود را با دریافت اطلاعات لازم و تصمیم‌گیری در رابطه با نحوه پرداخت، ازجمله ارزهای فیات، توکن‌های AVA یا سایر ارزهای دیجیتال شروع کنند. این مسئله تا حد زیادی به نیاز شخص و همچنین قیمت‌های تبلیغاتی و تخفیف‌دار که تنها در پرداخت‌ها با توکن AVA انجام می‌شود بستگی دارد.

کاربران می‌توانند با استفاده از توکن‌های AVA، کل هزینه رزرو یا بخشی از مبلغ آن را پرداخت کنند.

زمانی که کاربران تمامی کارهای خود را انجام دادند، داشبورد شخصی آنها در تراولا، کلیه رزروها را مدیریت می‌کند. علاوه بر این، مجموعه‌ای از شرکای استراتژیک تراولا وجود دارد که توکن‌های AVA را در سایت و به‌عنوان وسیله پرداختی برای خدمات اضافی هنگام مسافرت قبول می‌کنند.

پس از اتمام سفر، کاربران فرصتی برای بررسی و انتقال تجربیات خود و کسب پاداش خواهند داشت. این بررسی‌ها پیش از اینکه واجد شرایط دریافت پاداش به‌صورت توکن AVA باشند، باید تأیید شوند.

علاوه بر این، به افراد برحسب اعتبار آنها در پلتفرم، توکن AVA داده می‌شود. اعتبار افراد با رأی دادن توسط سایر کاربران و بازخوردها برای محتوای ارائه‌شده کسب می‌شود.

پروتکل تراولا چگونه کار می‌کند؟

پروتکل تراولا و توکن کاربردی AVA

پلتفرم تراولا بر روی سه لایه اصلی ساخته شده است که هسته اصلی اکوسیستم آن را تشکیل می‌دهد:

  • لایه dApp: این لایه به‌عنوان رابط کاربری با سیستم‌ عامل کار می‌کند. نقش اصلی آن نیز فراهم نمودن این امکان برای مشتریان است تا با مرور محصولات پیشنهادی، رزرو خود را تکمیل کنند. این لایه همچنین از کیف پول داخلی تراولا که برای ذخیره توکن‌هایی چون AVA استفاده می‌شود بهره می‌برد. لایه DApp همچنین به‌عنوان یک موتور پشتیبانی عمل می‌کند که به کاربران امکان می‌دهد نظرات خود را با کمک پلتفرم تراولا ارسال کنند. درنهایت، این لایه به مشتریان خدمات اضافی چون بیمه‌های مسافرتی پیشنهاد می‌کند.
  • لایه پروتکل: این لایه از موتور اقتصادی اساسی پلتفرم تراولا استفاده می‌کند و در سراسر این لایه، از استاندارد NEP-5 استفاده می‌شود. این لایه میزبان قراردادهای هوشمندی است که بر تعاملات بین تمامی ذی‌نفعان در اکوسیستم تراولا از جمله مسافران، تأمین‌کنندگان و شرکای استراتژیک سیستم‌ عامل حاکم است. جالب است بدانید برای انجام مراحل رزرو از بلاکچین نئو (NEO) استفاده می‌کند.
  • لایه آخر نقش مهمی در انتقال ارزش در پلتفرم دارد. این کار با کمک قراردادهای هوشمند پروکسی انجام می‌شود که برای تعیین اعتبار فرآیند از آن استفاده می‌شود. انتقال پول مبتنی بر رمزارز بین مشتریان و ارائه‌دهندگان املاک و خدمات از طریق این لایه صورت می‌گیرد.

عملکرد لایه اجماع تراولا چگونه است؟

لایه اجماع تراولا، به‌صورت عمده، سوابق اساسی را در سیستم عامل تراولا کنترل می‌کند. ازآنجایی‌که این لایه، بر بستر بلاکچین نئو بنا شده است، از پروتکل dBFT و الگوریتم اجماع اثبات سهام وکالتی (delegated Proof of Stake) استفاده می‌کند.

سیستم فعلی توانایی پردازش حدود ۱۰۰۰ تراکنش در ثانیه را دارد و در آینده قرار است مقیاس‌پذیری آن به حدود ۱۰۰،۰۰۰ tx/s برسد.

این لایه سوابق مختلف را در خود نگهداری می‌کند. بار دیگر، از قراردادهای هوشمند پروکسی برای پیگیری وضعیت‌های مربوط به عملیات پولی و مدیریت داده‌ها استفاده می‌شود. این کارها شامل نظارت بر توازن توکن کاربران و تعهدات آنها در قراردادهای هوشمند است. بر این اساس، پلتفرم می‌تواند اعتبار کاربران را تأیید نماید.

معرفی تیم پروژه Travala

موفقیت اولیه پروژه Travala مدیون زحمات تیمی شامل ۳۰ متخصص در حوزه‌های مختلف است. اکثریت این تیم در ویتنام قرار دارند و اعضای دیگر تیم در سایر نقاط دنیا مشغول به همکاری هستند.

در رأس این پروژه، استیو هیپول (Steve Hipwell) و خوان اترو (Juan Otero) به‌عنوان بنیان‌گذاران آن قرار دارند. درو کوراه مدیر ارشد مالی این مجموعه، مسئول برنامه‌ریزی اقتصادی، بررسی جریانات مالی، مدیریت ریسک و اقدامات مالی است. کنت فام (Kent Pham) مدیر بخش فناوری تراولا است. بن راجرز، مدیر مارکتینگ و بازاریابی است و علاوه بر آن وظیفه دارد تا کاربردهای توکن اوا (AVA) را توسعه دهد.

توکن AVA

در زمان نگارش این مقاله، قیمت توکن AVA برابر با ۳.۳۲ دلار است. تعداد عرضه نهایی اوا برابر ۶۱،۵۷۱،۰۸۶ توکن است که قرار است در هر سه ماه، تعدادی از این توکن سوزانده شود تا در نهایت تنها ۴۰ میلیون از آن باقی بماند.

در این زمان ۴۹،۸۷۴،۵۰۲ توکن AVA در گردش است که با این حساب، ارزش کل بازار توکن تراولا معادل ۱۶۴،۸۹۵۰۰۰ دلار خواهد بود. این توکن هم‌اکنون در رتبه ۱۸۹ لیست ارزهای دیجیتال در وبسایت Coinmarketcap قرار دارد.

توکن تراولا با نماد AVA در صرافی‌های مختلفی مانند کوکوین، بایننس خرید و فروش می‌شود. کیف پول‌های متعددی مانند تراست والت، اتمیک و لجر از توکن اوا پشتیبانی می‌کنند.

نقشه راه

همانطور که در بالا گفته شد این پروژه در سال ۲۰۱۸ شروع به فعالیت کرده است. اعضای تیم Travala در هر سه ماه، برنامه مشخصی از اهداف خود ارائه می‌دهند.

در سال ۲۰۱۹، این پروژه از بلاکچین نئو به بلاکچین بایننس انتقال داده شده است. توکن AVA در ابتدا با استاندارد NEP-5 بوده، ولی پس از مهاجرت به Binance Chain از استاندارد BEP2 استفاده می‌کند. این توکن روی زنجیره هوشمند بایننس (BEP20) نیز وجود دارد.

در تابستان ۲۰۲۰، موارد استفاده از توکن AVA گسترش داده شد و در بیش از ۵۰۰ هتل در سراسر جهان پذیرش میشد. برنامه خرید این توکن به صورت مستقیم با تراکنش‌های بانکی و با استفاده از اعتبار تلفن همراه در آن زمان محقق شد.

در تابستان ۲۰۲۱ قرار است موارد استفاده از توکن‌های NFT در اکوسیستم اوا گنجانده شود. یکی از این برنامه‌ها، فارم توکن اوا برای کسسب توکن NFT است. همچنین امکان پرداخت از طریق Crypto.com و سرویس بایننس پی به این پلتفرم اضافه خواهد شد.

این مقاله در حال تکمیل شدن است. آنچه در آینده خواهید خواند از وایت پیپر جدید پلتفرم تراولا در زنجیره بایننس خواهد بود..
منبع
cryptonews

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا