اخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

بیت کوین به میانه چرخه هاوینگ رسید؛ قیمت بیت کوین مانند چرخه قبلی تغییر می‌کند؟

هاوینگ بیت کوین اتفاقی است که تقریبا هر ۴ سال یکبار رخ می‌دهد. این چرخه ۴ ساله تاکنون ۳ بار اتفاق افتاده است. پلتفرم تحلیلی سنتیمنت در گزارشی به مناسبت رسیدن به نیمه چرخه سوم این رویداد، به بررسی الگوهای رفتاری قیمت بیت کوین در طی این چرخه‌ها پرداخته است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، هاوینگ بیت کوین یکی از رویدادهای مهم برای کل صنعت رمزارزها است چرا که معمولا با افزایش قیمت قابل توجه پادشاه ارزهای دیجیتال همراه است. به نیمه فاصله زمانی بین هاوینگ پیشین و هاوینگ بعدی بیت کوین به اصطلاح «مید هاوینگ» گفته می‌شود که اهمیت بسیاری دارد. شرکت سنتیمنت به تازگی به قیمت بیت کوین در مید هاوینگ‌های گذشته پرداخته است.

مطابق این تحلیل، بازار پس از رسیدن به مید هاوینگ به فاز اصلاحی وارد می‌شود. تجزیه و تحلیل این شرکت بر اساس داده‌های چرخه‌های قبلی بیت کوین است که طی آن، این ارز تلاش کرده است تا مقاومت‌های مهم را بشکند و به فاز رشد وارد شود که با ناکامی همراه بوده و وارد فاز اصلاحی می‌شود.

توییت سنتیمنت

بر اساس نمودار به اشتراک گذاشته شده توسط سنتیمنت، هرچرخه مید هاوینگ به ۳ فاز رفتاری بیت کوین تقسیم می‌شود. چرخه اول معمولا با افزایش قیمت BTC همراه است. در چرخه دوم این افزایش قیمت شدت خواهد گرفت و معمولا با سقف‌های تاریخی جدید همراه است. چرخه‌های اول و دوم مجموعا ۵۱۸ روز را تشکیل می‌دهند. در چرخه سوم پس از سپری شدن اصلاح قیمتی، بیت کوین تلاش می‌کند تا مقاومت‌های تاریخی خود را بشکند که معمولا در این کار ناکام می‌شود و منجر به ریزش قیمت آن می‌شود. مید هاوینگ در چرخه سوم هاوینگ واقع شده است.

چرخه‌های هاوینگ بیت کوین و تاثیر آن بر قیمت
چرخه‌های هاوینگ بیت کوین و تاثیر آن بر قیمت

البته، کارشناسان صنعت معتقدند هنوز مشخص نیست که بیت کوین از همان الگوی قبلی پیروی کند چراکه همچنان در روند صعودی اخیر خود که از اواسط ماه مارس (فروردین) آغاز شد، باقی مانده است.

کارشناسان مختلف تاکنون در رابطه با هاوینگ و تاثیر آن بر بازار صحبت کرده‌اند. با این حال، ممکن است این رویداد دیگر قدرت پیشین خود را نداشته باشد. ویلی وو، تحلیلگر مطرح معتقد است به دلیل ورود جریان‌های نقدینگی عظیم سازمانی در سال ۲۰۲۱، ممکن است هاوینگ دیگر اثری بر بازار و صنعت کریپتو نداشته باشد.

بر این اساس، بیت کوین دیگر یک دارایی مورد استفاده سرمایه‌گذاران خرد نخواهد بود که بیشتر توسط آن‌ها تحت فشار قرار بگیرد و بخش بزرگی از عملکرد قیمتی آن در دست موسسات مالی و پروژه‌های بزرگی چون ترا است. نکته قابل تامل اینجاست که بنیاد ترا فقط از ماه ژانویه تا به اینجای کار بیش از یک میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده است.

افزایش فعالیت سرمایه‌گذاران خرد در سال ۲۰۲۲

سرمایه‌گذاران خرد معمولا به افرادی که کمتر از یک واحد بیت کوین دارند، اطلاق می‌شود. بر اساس داده‌های شرکت گلسنود، این سرمایه‌گذاران در طول سال ۲۰۲۲ سهم خود از عرضه کلی بیت کوین را افزایش داده‌اند.

به گفته تحلیلگر مطرحی با نام کلمنته (Clemente)، چنین اتفاقاتی معمولا همزمان با اوج‌گیری قیمت‌ها رخ می‌دهد اما با توجه به رفتار اخیر بیت کوین، این بار چنین نیست.

نمودار سهم سرمایه‌گذاران خرد از توزیع بیت کوین
نمودار سهم سرمایه‌گذاران خرد از توزیع بیت کوین

وی در این رابطه گفت:

این نمودار واقعا جالب است؛ سرمایه‌گذاران خرد در حال حاضر، با سرعت بالایی در حال خرید هستند و از لحاظ سرعت خرید، دومین سرعت بالا در تاریخ بیت کوین است.

وی افزود:

اگر نگاهی به دارایی سرمایه‌گذاران خرد بیندازید متوجه می‌شوید که افزایش در آن‌ها بیشتر با اوج‌گیری قیمت همزمان بوده است. اما در موارد متعدد، آنها به طور استراتژیک خرید کرده‌اند. این جهش متفاوت است.

به گفته گلاسنود، سرمایه‌گذاران خرد با حداقل ۰.۰۰۱ تا ۱ واحد بیت کوین در این بازه خرید بیشتری انجام داده‌اند. با این حال، بیشترین میزان خرید از اواسط فوریه (بهمن) تا بدین جای کار رخ داده است.

با تحولات اخیر، در حال حاضر هولدرهایی که بین ۰.۱ تا ۱ واحد بیت کوین دارند در مجموع ۸۰۰،۵۰۰ واحد از این ارز را نگهداری می‌کنند.

منبع
u.todaycointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا