اخبار خارجی

آیا جف بزوس موسس آمازون می تواند تمام بیت کوین های در گردش را بخرد؟

آیا جف بزوس مدیرعامل آمازون به عنوان ثروتمندترین فرد جهان، می‌تواند تمام بیت‌کوین های در گردش را بخرد؟ در این صورت چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

جف بزوس که ۱۴۰ میلیارد سرمایه در اختیار دارد از نظر تئوری قادر به خریدن تمام بیت‌کوین های در گردش است. اگر وی اقدام به خرید بیت‌کوین کند چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ سرپرست امور ماینینگ شرکت جنسیس ماینینگ (Genesis Mining) به این موضوع پرداخته است.

سالتر در این خصوص گفته است:

البته او فقط می‌تواند بیت کوین های نقدی در صرافی ها را خریداری کند.

بیت کوین دارای کوین های موجود بسیار زیادی برای خرید فوری است

موجودی در گردش کنونی بیت‌کوین ۱۸,۳۳۹,۶۸۷ کوین است، اما تخمین زده شده است که طی این سال ها مقداری از این موجودی توسط پذیرندگان اولیه بیت‌کوین و ماینرهایی که دیگر به موجودی اصلی خود دسترسی ندارند برای همیشه از دست رفته اند.

به علاوه، بیت‌کوین هایی که در حال حاضر در صرافی ها برای فروش در دسترس هستند فقط بخش کوچکی از کوین های در گردش می‌باشند. سالتر گفت: سخت است که بگوییم در حال حاضر دقیقا چه تعداد کوین برای فروش وجود دارد و تا چه سطح قیمتی سرمایه گذاران دست از هودل کردن برمی‌دارند و به فروش کوین های خود می‌پردازند.

وی افزود:

به نظرم جف بزوس نمی‌تواند درصد زیادی از بیت کوین ها را بخرد، زیرا هنگامی که قیمت افزایش یابد مردم از فروش کوین خود دست می‌کشند و اینطور فرض می‌کنند که به افزایش قیمت جدیدی نزدیک می‌شویم و می‌خواهند از این شرایط سود کسب کنند.

بزوس تمام نقدینگی موجود را در اختیار خواهد گرفت

سالتر گفت اگر بزوس با سفارش های خرید وارد بازار شود، تمام نقدینگی به سرعت ناپدید خواهد شد، به طوری که افزایش قیمت باعث توقف خرید بیشتر می‌شود.

سالتر به سایر روش های خرید نظیر فرابورس و خرید کوین از ماینرها اشاره کرد. وی افزود:

شاید بدون افزایش آنی قیمت و انجام چند خرید این چنینی به صورت همزمان، بزوس بتواند مقدار زیادی کوین بخرد.

در حال حاضر قیمت بیت کوین نزدیک به ۷۱۱۵ دلار و ارزش بازار آن ۱۳۰,۴۸۳,۱۳۷,۷۴۱ دلار است. جف بزوس با سرمایه کنونی خود از نظر تئوری می‌تواند تمام بیت کوین ها را بخرد و ۱۰ میلیارد دلار اضافه بیاورد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا