اخبار آلتکوین

کدام توکن‌های DePIN در هفته گذشته بهترین عملکرد را داشتند؟

شبکه‌های زیرساخت فیزیکی غیرمتمرکز (DePIN) یکی از ترندهای پیشگام در حوزه ارزهای دیجیتال است. این شبکه‌ها از قابلیت‌های فناوری بلاکچین برای تغییر اساسی توسعه و عملکرد زیرساخت‌های فیزیکی و شبکه‌های سخت‌افزاری استفاده می‌کنند. در این مطلب، برترین توکن‌های DePIN در هفته گذشته را معرفی می‌کنیم.

حساب کاربری کوین بیتس (CoinBeats) در پلتفرم X کوین‌های با عملکرد برتر در حوزه DePIN را فهرست کرده است.

ارزش بازار کوین‌های فعال در این حوزه ۱۶.۲ میلیارد دلار است و با حجم روزانه ۱.۷ میلیارد دلار معامله می‌شوند.

توییت کوین بیتس
منبع: X

این توکن‌ها عبارتند از :

۱- پروژه Nosana با توکن NOS

با ارائه قدرت محاسباتی مقرون به صرفه‌تر برای اجرای هوش مصنوعی به شرکت‌ها، محاسبات ابری GPU را متحول می‌کند. این پروژه اولین پلتفرم محاسباتی غیرمتمرکز است که توسط شبکه سولانا طراحی شده است.


۲- پروژه Livepeer با توکنLPT

شبکه لایو پیر (Livepeer) اولین پروتکل شبکه پخش زنده ویدیویی است که کاملا غیرمتمرکز است. هدف این پلتفرم تبدیل شدن به یک جایگزین کارآمد اقتصادی و مبتنی بر بلاکچین برای راهکارهای پخش متمرکز برای همه شرکت‌های پخش‌کننده است. قیمت LPT به خاطر رونمایی از مدل هوش مصنوعی سورا (Sora) افزایش قابل توجهی داشته است.


۳-پروژه DRIFE با توکن DRF

یک پلتفرم متحرک مبتنی بر بلاکچین است که تمرکززدایی را وارد اکوسیستم تاکسی‌رانی می‌کند. حریم خصوصی رانندگان را تقویت کرده و حقوق رانندگان را به صورت شفاف و منصفانه توزیع می‌کند. DRIFE قصد دارد مدل کسب‌وکار ناقص فعلی را که تحت سلطه Uber و Lyft قرار دارد با یک سیستم حمل‌ونقل و اقتصادی منصفانه‌تر، کارآمدتر و شفاف‌تر که بر پایه بلاکچین ساخته شده است، متحول کند.


۴- پروژه Nuco-cloud با توکن NCDT

یک پلتفرم محاسبات ابری است که با ادغام فناوری توزیع BOINC (از دانشگاه کالیفرنیا، برکلی) با قدرت محاسباتی مراکز داده حرفه‌ای، اولین اَبَر مقیاس‌کننده مش غیرمتمرکز جهان را تشکیل می‌دهد. این رویکرد نوآورانه منابع محاسباتی استفاده نشده را از مراکز داده حرفه‌ای مختلف جمع‌آوری کرده که منجر به یک اکوسیستم محاسباتی قوی، مقیاس‌پذیر و ایمن می‌شود. یکی از ویژگی‌های برجسته این پروژه مقرون به صرفه بودن آن است که قدرت محاسباتی را ۷۰ تا ۹۰٪ ارزان‌تر از روش‌های سنتی ارائه می‌دهد. توکن NCDT ارز دیجیتال بومی این پلتفرم است.


۵- پروژه FrysCrypto با توکن FRY

یک ارز دیجیتال که روی اکوسیستم الگوراند (Algorand) ساخته شده و هدف آن ایجاد یک شبکه غیرمتمرکز از شبکه‌های غیرمتمرکز است.


۶- پروژه Siacoin با توکن SC

یک پلتفرم ذخیره‌سازی ابری توزیع شده و غیرمتمرکز مبتنی بر بلاکچین است. پروژه سیاکوین به صورت یک بازار امن و مطمئن برای ذخیره‌سازی ابری عمل می‌کند که در آن کاربران می‌توانند به فضای ذخیره‌سازی بلااستفاده خود دسترسی داشته باشند. قراردادها و تراکنش‌ها با قراردادهای هوشمند اجرا می‌شوند و توکن SC وسیله تبادل برای پرداخت هزینه ذخیره‌سازی در این شبکه است. هدف اصلی این پروژه تبدیل شدن به «ستون فقرات لایه ذخیره‌سازی اینترنت» است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا