اخبار آلتکوین

توکن ریپل (XRP) یک ارز دیجیتال واقعی نیست!

توافق بر سر اینکه آیا XRP اوراق بهادار می‌باشد یا خیر هم چنان در بین اهالی صنعت ارز دیجیتال مورد بحث است. اکنون یکی از متخصصان اعلام کرده که XRP حتی یک ارز دیجیتال واقعی هم نیست. البته SEC هیچگونه بیانیه رسمی در این مورد صادر نکرده است.

بازیگران مهم ارز دیجیتال از XRP روی برمی‌گردانند

اخیرا کوین بیس(Coinbase) اعلام کرده است که در نظر دارد از ۵ توکن جدید پشتیبانی کند. استلار یکی از توکن هایی است که این صرافی ارز دیجیتالی در سان فرانسیسکو آن را بر روی پلتفرم خود اضافه کرده است. این در حالیست که بسیاری از افراد حاضر در این صنعت از رقابت بین ریپل و استلار با خبر می باشند.

کمتر از دو هفته قبل، استیون کوهن اعلام کرده بود که در شرکت Autonomous Partners سرمایه گذاری می‌کند. این شرکت یک صندوق پوشش ریسک مبتنی بر ارز دیجیتال می باشد. از طرف دیگر، صندوق پوشش ریسک آریانا سیمپسون اعلام کرده که بر روی توکن های XRP سرمایه گذاری نخواهد کرد. سیمپسون در این خصوص می گوید:

نگرانی بسیار زیادی در خصوص میزان متمرکز بودن XRP دارم و نگرانی های قانونی در این خصوص وجود دارد که آیا این توکن اوراق بهادار می باشد یا خیر.

با وجود تمام پیشرفت هایی که ریپل به آن دست یافته است، بحث های حول توکن های XRP بدون شک نقطه ضعف شرکت حساب می‌شود. حتی موضوع چندین دادخواست و شکایت در این اواخر مطرح بوده که طی آن سرمایه گذاران، ریپل را به فروش اوراق بهادار غیرقانونی به شکل توکن های XRP متهم کرده اند.

آیا XRP یک ارز دیجیتال واقعی است؟

آناتولی کاستلا، مدیرعامل Investments boldly اعلام کرد که XRP یک ارز دیجیتال واقعی نیست. طبق گفته های وی، این توکن ارائه خالصی از ارز دیجیتال نداشته است. وی همچنین ادامه داد:

ریپل یک پلتفرم در زمینه فناوری‌های مالی است که بهترین عناصر پول فیات و ارز دیجیتال را روی یک بلاک چین ترکیب کرده است. XRP در حقیقت یک پول فیات دیجیتال است نه یک ارز دیجیتال.

کاستلا همچنین از زیرساخت اولیه تکنولوژی ریپل ایراد گرفت و بیان کرد این فناوری فلسفه ارزهای دیجیتال واقعی مانند بیت کوین و اتریوم را بکار نبرده است. وی خاطر نشان کرد که حفظ و ذخیره ارزش XRP مانند ارز دیجیتال فیات توسط یک شرکت مجزا صادر شده است. وی عدم ماینینگ در شبکه را مانند یک کمبود و هشدار مهم قلمداد کرده است و گفت:

ریپل ماینینگ و ماینر ندارد. در عوض تراکنش ها از طریق بلاک چین متمرکز انجام می شوند تا آن را قابل اعتماد و سریع کند. XRP تنها یکبار توسط شرکت مادر Ripple Labs Inc استخراج شد که اکثر این ارز دیجیتال هم توسط خود این شرکت نگه داشته می‌شود.

کاستلا پیش بینی می‌کند که XRP هیچگاه نظیر بیت کوین و اتریوم مورد حمایت SEC قرار نخواهد گرفت و همچنین بیان کرد که اگر SEC در آینده XRP را به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی کند، ارزش آن کاهش چشمگیری خواهد داشت.

نظر شما چیست؟ آیا توکن XRP را نمی‌توان یک ارز دیجیتال به شمار آورد؟

منبع
bitcoinist

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا