ییلد فارمینگ عرضه دای (DAI) را به تقریبا ۱ میلیارد دلار رسانده است!

تقاضا برای استیبل کوین‌های بر بستر اتریوم طی سه ماهه سوم افزایش چشمگیری داشته است، به طوری که موجودی استیبل کوین دای (DAI) بیش از ۶۰۰ درصد و USDC بیش از ۲۰۰ درصد افزایش یافته است. 

طبق گزارش شرکت تحلیل اطلاعات بازار ارزهای دیجیتال Messari، موجودی استیبل کوین دای در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰، تا ۶۲۳ درصد افزایش داشته و قیمت این توکن را برای ۴ ماه متوالی به بیش از یک دلار رسانده است. 

موجودی توکن دای از ابتدای ماه جولای تاکنون از ۱۳۰ میلیون دلار به بیش از ۹۴۰ میلیون دلار رسیده است. 

دای هنگامی ایجاد می‌شود که دارندگان اتر، دارایی خود را در پروتکل MakerDAO واریز و سپرده‌گذاری می‌کنند. این اقدام به آنها امکان می‌دهد تا با استفاده از اتر خود به عنوان وثیقه، استیبل کوین دای را ایجاد کنند. دای یک توکن ERC20 است و از آن می‌توان در شبکه اتریوم و با استفاده از پروتکل‌های دیفای به کسب سود پرداخت. 

Messari بیان کرده است که بخش عمده‌ای از رشد اخیر دای به دلیل عرضه ۴ برنامه مهم ماینینگ نقدینگی در حوزه دیفای بوده است. این ۴ برنامه عبارتند از: تغییر نحوه توزیع شود کامپوند در تاریخ ۳۰ ژوئن، عرضه ییلد فارمینگ Yearn Finance در تاریخ ۱۸ جولای، عرضه Curve در تاریخ ۱۳ آگوست و عرضه ییلد فارمینگ برای توکن UNI یونی‌سواپ در تاریخ ۱۶ سپتامبر. 

دای ییلد فارمینگ اتریوم erc20

مساری تخمین زده است که ۶۵ درصد از کل موجودی دای در حال حاضر در پروتکل‌های دیفای برای ییلد فارمینگ قرار گرفته است. 

تقاضا برای USDC نیز در سه ماهه سوم سال جاری افزایش چشمگیری یافته است، به طوری که ارزش بازار این استیبل کوین ۳ برابر شده و از ۹۲۸ میلیون دلار در تاریخ ۱ جولای به ۲.۷۹ میلیارد دلار رسیده است. USDC پس از تتر (USDT) دومین استیبل کوینی است که در یک سه ماهه سال، شاهد افزایش یک میلیارد دلاری ارزش بازار خود بوده است. 

اطلاعات منتشرشده توسط Flipside Crypto افزایش تقاضا برای USDC از جانب کاربران دیفای و پس از عرضه Curve را نشان می‌دهد؛ به طوری که پس از عرضه این پلتفرم، ارزش بازار USDC تا ۱۵۰ درصد افزایش داشته است. 

دای ییلد فارمینگ اتریوم erc20

مساری تخمین زده است ارزش بازار حوزه استیبل کوین‌ها در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ تا ۸.۲ میلیارد دلار افزایش یافته است که از مجموع یک سال گذشته، بیشتر بوده است. مساری بیان کرده است که از ارزش بازار ۲۰ میلیارد دلاری استیبل کوین‌ها، ۷۵ درصد متعلق به شبکه اتریوم است. 

گفتنی است USDC همکاری‌هایی را با شبکه‌های بلاک چین سولانا (SOL)، استلار (XLM)، الگوراند (ALGO) و فلو (FLOW) آغاز کرده است.


منبع cointelegraph
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر