مقالات عمومی

سه عاملی که نشان می دهد ارزهای دیجیتال به زودی همه گیر می شوند!

فناوری، بشریت را متحول کرده است و تقریبا بر تمام جنبه های زندگی تاثیرگذار بوده است. تاثیر فناوری در بخش حمل و نقل، ارتباطات و مخابرات، سلامت، کشاورزی، امنیت و تجارت گسترده شده است. فهرست حوزه های تاثیرگذاری فناوری بسیار طولانی است. بانکداری یکی دیگر از حوزه های بسیار مهم است که فناوری مدرن طبق آسیب پذیری زیاد این عرصه در حال شکل گیری است. این آسیب پذیری ها باعث می‌شود که سازمان های مالی در معرض ضررهای هنگفت مالی باشند. پس از چندین تلاش در زمینه ایجاد ارز آنلاین، اشتیاق به افزایش کارایی منجر به اختراع ارز دیجیتال شد.

در سال ۲۰۰۸ و پس از آنکه فرد اسرارآمیزی به نام ساتوشی ناکاموتو سیستم پول الکترونیکی همتا به همتا با ارزی به نام بیت کوین ایجاد کرد، ارزهای دیجیتال ظهور پیدا کردند. از آن زمان به بعد، توسعه ارز دیجیتال سریع بوده است و چندین رقیب به این بازار وارد شده اند. ارز دیجیتال رمزنگاری شده نوعی ارز دیجیتال بدون دخالت نهاد مرکزی است، در عین حال تراکنش های ایمن با حداقل دخالت اشخاص دیگر نظیر هکرها را تسهیل می‌بخشد. ارز دیجیتال از کلیدهای خصوصی و عمومی استفاده می‌کند تا حریم خصوصی و امنیت ارتقا یابد و انجام تراکنش های مالی آسان تر شود.

در سال ۲۰۰۹، با ظهور ارز دیجیتال برای اکثر مردم مفهومی نداشت زیرا ایده ای نو در عرصه بازار اقتصادی بود. علاوه بر این، مردم به تراکنش های پول نقد عادت کرده بودند، بنابراین گفتن این موضوع که می‌توانند از تراکنش های آنلاین استفاده کنند برای آنها قانع کننده نبود. هرچند ارز دیجیتال پابرجا ماند. ارز دیجیتال به تدریج در حال ورود به زندگی ما می‌باشد.این مقاله به ۳ تحولی می‌پردازد که ارز دیجیتال در آینده نزدیک بر زندگی ما وارد می‌کند.

ارزهای دیجیتال، حفظ حریم خصوصی شما را تضمین می‌کند

آیا به امنیت اطلاعات کارت اعتباری خود هنگام انجام تراکنش ها اهمیت می‌دهید؟ تبادل و ذخیره پول نقد، گزینه ای است که در اختیار مردم می‌باشد اما سبک زندگی امروز به اینگونه است که ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین به پول نقد ترجیح داده می‌شوند. این موضوع، اتفاقی و بر اساس شرایط موجود نیست. ارزهای دیجیتال بسیار ایمن می‌باشند به طوری که بعضی از افراد می‌گویند به خاطر راحتی خود تصمیم به استفاده از ارزهای دیجیتال گرفته اند.

نمایان شدن در خبرگزاری ها به عنوان قربانی تجاوز به حریم خصوصی، جلوه خوبی ندارد، مخصوصا اگر موضوع مورد نظر بر سر پول باشد. اگر اطلاعات مهمی نظیر جزییات کارت های اعتباری در دست افراد نامناسبی بیافتد، تمام سرمایه کاربر بلافاصله از دست می‌رود.

تمام کاربران مشتاق حفظ حریم خصوص خود هستند. با پیدایش پلتفرم های آنلاین که برای ارائه خدمات یا خرید محصول از کاربر درخواست می‌کردند که اطلاعات کارت اعتباری خود را وارد کند، باور کامل به امنیت دیتابیس ها در خصوص ذخیره سازی اطلاعات کارت اعتباری، خیالی بیش نبود. ارز دیجیتال نوع منحصر به فردی از پول است که عملکردی مشابه با کارت اعتباری دارد اما از اطلاعات کاربران به نحو احسن محافظت می‌کند.

امور مالی خود را بهتر می توانید کنترل کنید

شما به عنوان یک سپرده گذار انتظار دارید که بانک یا موسسه مالی شما، تمام تعهدات خود را انجام دهد. تاریخ عرصه اقتصاد مواردی را ثبت کرده است که در آن، بانک ها نتوانسته اند به وظایف خود در قبال سپرده گذاران پایبند باشند. بسیاری از آمریکایی ها طی دوران رکود بزرگ و با تحت تاثیر قرارگرفتن بانک ها از شرایط اقتصادی نامناسب متضرر شدند و به دلیل سلب اعتماد از بانک ها، سرمایه های خود را از بانک برداشت کردند. هنگامی که مردم متوجه شدند بانک ها نقدینگی خود را از دست داده اند و برای درخواست برداشت مشتریان، موجودی کافی ندارند اوضاع بدتر شد.

نقدینگی ناکافی، توانایی پاسخگویی بانک ها و موسسات مالی به تقاضای پول نقد مشتریان را کاهش می‌دهد. یکی از موارد اخیر نقدینگی کم، کشور یونان با جامعه مبتنی بر پول نقد بود. بانک ها با نقدینگی کم مواجه بودند به طوری که هر مشتری روزانه حداکثر ۶۰ یورو می‌توانست برداشت کند. کاهش سقف برداشت، ضربه سختی به بانکدارانی زد که با پول نقد بسیار زیاد سروکار داشتند. چنین محدودیت هایی در دنیایی با فناوری های پیشرفته جایی ندارد. بانک های دارای نقدینگی کم، با این نگرش کار می‌کنند که بانکدارها به قصد برداشت سرمایه، پول خود را سپرده گذاری می‌کنند.

ارز دیجیتال درمانی برای مشکل نقدینگی کم است و این تضمین را دارید که سرمایه خود را می‌توانید دریافت کنید. ارز دیجیتال به شما امکان کنترل کامل سرمایه خودتان را می‌دهد. دیگر نیاز نیست نگران نقدینگی باشید و یا ترس مواجهه با رکود اقتصادی را داشته باشید. سرقت ارزهای دیجیتال بسیار سخت است. برای مثال تا زمانی که به کسی نگفته باشید بیت کوین دارید، دانستن این موضوع برای سایر افراد بسیار سخت خواهد بود.

با وجود ارز دیجیتال می‌توانید کنترل بیشتری بر روی ثروت خود داشته باشید. دولت ها هنگامی که می‌خواهید پول خود را مدیریت کنید، با اسناد و کاغذبازی های بسیار زیاد برای شما مشکل ایجاد می‌کنند. ارز دیجیتال با قابل حمل کردن سرمایه، زندگی شما را آسانتر می‌کند و از استرس هایی که ممکن است به دلیل اتهام جامعه مبنی بر نگه داشتن پول زیاد به شما وارد می‌شود، نجات خواهد داد. دیگر دولت به شما مظنون نمی‌شود و اتهام وارد نمی‌کند زیرا سرمایه شما با ارز دیجیتال در امنیت قرار دارد.

واسطه ها را فراموش کنید!

آیا می‌دانید که چند مدت پیش، بانک وسترن یونیِن برای انتقال ۲۰ دلار، ۱۴.۹۹ دلار کارمزد می‌گرفت؟ هنگامی که واسطه های بی ملاحظه ففط به دنبال سود خود باشند و توجه چندانی به مشتریان نکنند چنین شرایطی به وجود خواهد آمد. هیچکس خدماتی را که کارمزد تراکنش آن بیش از ۷۰ درصد پول ارسال شده می‌باشد قبول نخواهد کرد.

تقریبا هرکاری که امروزه در صنعت امور مالی انجام می‌دهیم دارای واسطه می‌باشد. این موضوع خیلی عذاب آور است که برای تایید یا عدم تایید تراکنش به شخص ثالث نیاز باشد. به عبارت دیگر، نتیجه تراکنش شما در دستان اشخاص ثالث است. این نوع خدمات همواره هزینه ای در برخواهند داشت و هربار که بخواهید تراکنشی انجام دهید باید چند دلار به کارمزد تراکنش اختصاص دهید. هزینه تراکنش  و برداشت کارمزد ها، سود شما را بسیار کاهش می‌دهد.

بعضی از هزینه ها به قدری نفرت انگیز هستند که حتی در تراکنش هایی با مقادیر کم نیز، پول افراد نیازمند را کاملا از دست آنها می‌گیرد. هیچ گزینه ای برای مشتریان وجود نداشت تا از حضور اشخاص ثالث جلوگیری کند تا اینکه فناوری باعث پیدایش ارزهای دیجیتال شد.

ارز دیجیتال یکی از اختراعات پیشگامانه و بسیار چشمگیر بشریت در حوزه امور مالی بود و مسیرهای جایگزین سودمند به مردمی که دسترسی محدودی به خدمات اجتماعی دارند، ارائه می‌دهد. تغییرات سریع در حوزه ارز دیجیتال، فرصت ها و احتمالات بسیار زیادی در آینده نزدیک ایجاد خواهد کرد. منتظر باشید که ارزهای دیجیتال بخشی از زندگی روزمره شما شوند. این صنعت، در حال گسترش سریع محدوده خود می‌باشد و در آینده نزدیک، زندگی انسان را تغییر خواهد داد.

منبع
medium

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا