ایردراپ

فرصت ۴ روزه برای شرکت در ۲ ایردراپ Swell و EigenLayer؛ یک تیر و چند نشان

به لطف همکاری جدید بین پروتکل Swell و پلتفرم آیگن لیر (EigenLayer)، یک فرصت ایردراپ هیجان‌انگیز برای علاقه‌مندان به دیفای (DeFi) فراهم شده است. کاربران می‌توانند با انجام استیکینگ و ری استیکینگ (Restaking)، هم پاداش دریافت کنند و هم واجد شرایط دریافت ۲ ایردراپ شوند. ایردراپ پروژه Swell تایید شده و آیگن لیر نیز احتمالا ایردراپ خواهد داشت.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

Swell چیست؟

Swell یک پروتکل لیکویید استیکینگ (liquid staking) برای ETH 2.0 است. کاربران می‌توانند توکن‌های ETH خود را برای دریافت توکن swETH استیک کنند. swETH یک توکن LSD است که نشان‌دهنده سپرده استیک شده است. Swell قابلیت دیفای (DeFi) را به دارایی‌های استیک شده اضافه می‌کند تا بتوان از آن‌ها در سایر پروتکل‌ها برای کسب سود بیشتر استفاده کرد.

این پروتکل توسط دارندگان توکن SWELL از طریق Swell DAO اداره خواهد شد. دارندگان SWELL تصمیمات را اتخاذ کرده و از رشد این پروتکل از طریق توزیع کارمزدها و سایر مشوق‌ها سود می‌برند. این توکن هنوز لانچ نشده است.

EigenLayer چیست؟

EigenLayer به کاربران این امکان را می‌دهد که دارایی‌های خود را در بخش‌هایی سپرده‌گذاری کنند که به طور خودکار بین فرصت‌های با بالاترین بازدهی می چرخند. آیگن لیر با گروه‌بندی این دارایی‌ها با هم می‌تواند به کارمزد گس کمتری برسد و به استراتژی‌هایی دسترسی دارد که کاربران عادی ندارند. کاربران بر اساس سپرده‌های خود، امتیازات (point) و جوایزی کسب می‌کنند.

فرصت شرکت در ایردراپ

پروژه Swell در ۲۹ ژانویه (۹ بهمن)، از راه‌اندازی توکن rswETH، یک توکن لیکویید ری استیکینگ (LRT) خبر داد. این توکن به کاربران این امکان را می‌دهد تا از آیگن لیر (EigenLayer) بدون نیاز به قفل کردن نقدینگی، پاداش‌ استیکینگ اتریوم و سود ری استیکینگ دریافت کنند. در تاریخ ۵ فوریه (۱۶ بهمن) نیز Swell در توییتی اعلام کرد ری استیک توکن‌های swETH در آیگن لیر به مدت فقط ۴ روز امکان‌پذیر خواهد بود.

به این ترتیب، Swell اکنون امکان استفاده از توکن swETH را در آیگن لیر فراهم کرده است و به کاربران این امکان را می‌دهد تا توکن‌های swETH خود را در آیگن لیر ری استیک کنند. کاربران در ازای انجام این کار، این پاداش‌ها را به دست می‌آورند:

  • ۳۰ جایزه Swell Pearls به ازای هر swETH ری استیک شده
  • ۳۰ جایزه ری استیکینگ Pearl به ازای هر توکن swETH واریز شده در آیگن لیر
  • دریافت امتیاز (Point) حاکمیتی در آیگن لیر
  • دریافت مستمر Pearl با نرخ معمولی برای ری استیکینگ swETH در آیگن لیر و Pointهای ری استیک شده در آن
  • واجد شرایط بودن برای ایردراپ‌های آینده هر دو پروتکل

تمام جوایز Pearl به تناسب تعلق می‌گیرد. برای مثال، برای مینت swETH ۱۵ به میزان ۰.۵ Pearl و برای مینت swETH ۳۰۰ به میزان ۱۰ Pearl پاداش دریافت خواهید کرد. Pearlهای به دست آمده برای مینت و ری استیکینگ در مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه در اپلیکیشن نشان داده می‌شوند.

این سیستم منحصربفرد در واقع یک تیر و چند نشان است که کاربران را تشویق می‌کند تا ضمن دریافت سود و کسب امتیازات، از ایردراپ Swell و ایردراپ احتمالی آیگن لیر بهره‌مند شوند.

نحوه شرکت در ایردراپ

برای استفاده از این فرصت، این مراحل را دنبال کنید:

۱. ابتدا از این لینک وارد شده و پس از اتصال کیف پول خود مقداری ETH را در Swell استیک کنید. توجه داشته باشید برای واریز ETH از شبکه اصلی اتریوم استفاده کنید. پس از استیکینگ، توکن swETH را دریافت خواهید کرد.

ورود به صفحه استیکینگ در Swell
ورود به صفحه استیکینگ در Swell؛ منبع: وب سایت Swell

۲. به قسمت Restake مراجعه کرده و مقداری ETH را استیک کنید تا توکن rswETH را دریافت کنید. rswETH یک ورژن توکنیزه از ETH استیک شده در پروتکل آیگن لیر است.

ورود به صفحه ری استیکینگ در Swell
ورود به صفحه ری استیکینگ در Swell؛ منبع: وب سایت Swell

۳. توکن swETH به دست آمده از مرحله اول را در آیگن لیر ری استیک کنید. در این صورت، ممکن است واجد شرایط ایردراپ احتمالی این پروژه شوید.

۴. اکنون، شروع به کسب امتیازات Pearl در Swell و همچنین Point در EigenLayer خواهید کرد که در بخش Voyage قابل مشاهده است.

۵. شما می‌توانید ۳۰ Pearl به ازای هر توکن rswETH مینت شده دریافت کنید. همچنین، به ازای هر توکن swETH که از طریق لینک ریفرال شما مینت می‌شود، ۱۰ Pearl به دست می‌آورید.

در مجموع، ۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰ توکن SWELL پس از TGE (رویداد تولید و عرضه توکن) بر اساس میزان امتیازات Pearl که کاربران در اختیار دارند در میان آن‌ها ایردراپ خواهد شد.

توجه: قبل از واریز اتریوم به کارمزد شبکه نیز توجه داشته باشید. اگر به طور میانگین کارمزد هر تراکنش را حدود ۵ دلار در نظر بگیریم، بهتر است حدود ۲۰-۱۵ دلار را برای هزینه‌های تراکنش کنار بگذارید. با توجه به مطالبی که گفته شد هر چه میزان ETH استیک شده بیشتر باشد، امتیاز بیشتری به کاربران تعلق خواهد گرفت.

ماهرخ شیرودی

خیلی تصادفی وارد دنیای کریپتو شدم، اما آنچه که باعث شد در این حوزه فعالیت کنم سرعت بالای نوآوری و پیشرفت در صنعت کریپتو و بلاکچین بود. علاقه زیادی به یاد گرفتن دارم. تحلیل تکنیکال و فاندامنتال از زمینه‌های مورد علاقمه و بازی کردن با کلمات و انتقال مفاهیم پیچیده در قالب جملات ساده رو دوست دارم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا