مبتدی سرمایه گذاری

معرفی ۸ استراتژی سرمایه گذاری برای کسب سود در بازارهای مالی!

من پول زیادی را در خلال بحران مالی سال ۲۰۰۸ از دست دادم، بعد از آن و قبل از شروع بحران کرونا، من برای خودم دارای برنامه و طرح سرمایه گذاری بودم و مطمئن بودم که اشتباهات گذشته را تکرار نخواهم کرد. در حال حاضر، من موفق شده‌ام، اما به نظرم یکی از چیز‌های مهم برای هر سرمایه‌گذاری این است که سرمایه خود را حفظ کند. بنابراین به تحقیق در مورد وضعیت موجود پرداختم و در نهایت لیستی از استراتژی‌هایی که در حال حاضر باید استفاده کرد را تالیف کردم. این استراتژی‌ها را برای بازار‌های مختلف از جمله بازار ارز دیجیتال می‌توان مورد استفاده قرار داد.

۱- به استراتژی خود پایبند باشید

سرمایه گذاری ترید سرمایه گذار میانگین متحرک تحلیل تکنیکال

نکته‌ای که بسیار مهم است و باید در ابتدا به آن اشاره کرد، این است که اگر دارای یک استراتژی هستید، باید به آن پایبند باقی بمانید. البته لازم است که گاهی این استراتژی را تنظیم و تعدیل کنید و تغییراتی در آن بدهید، اما هرگز آن را رها نکنید. پشتکار و ثبات در این مسیر بسیار مهم است.

۲- همیشه مقداری پول نقد نگه دارید

اگرچه در دورانی که حکومت‌ها شروع به چاپ پول کرده‌اند، نگه داشتن پول نقد ممکن است زیاد جذاب نباشد، اما تریدر‌های حرفه‌ای همواره مقداری پول نقد در پورتفولیوی خود دارند؛ زیرا ممکن است موقعیت‌های عظیم سرمایه گذاری به صورت ناگهانی پیش آید و در این مواقع می‌توان از این پول نقد حداکثر استفاده را برد.

۳- طلا بخرید

سرمایه‌گذاری

من همواره به نسبت طلا دید صعودی داشته‌ام و از زمانی که ثروتمند‌هایی مانند وارن بافت (Warren Buffet) را دیده‌ام که به سمت آن رفته‌اند، خوشبینی من نسبت به طلا بیشتر شده است. افرادی مانند وارن بافت دنباله‌روی بازار نیستند، این افراد در واقع رهبران بازار هستند و باید حرکات آنان را زیر نظر داشت. این افراد برجسته به خوبی بر این نکته واقفند که چاپ پول می‌تواند به اقتصاد لطمه بزند و ارزش آن ارز فیات را پایین بیاورد.

۴- بیت کوین بخرید

بیت کوین عملکرد خوبی در سال ۲۰۲۰ داشت. بعضی بیت کوین را طلای دیجیتال می‌نامند؛ اما به نظر من، بیت کوین بسیار فراتر از طلا است. بیت کوین دارای ویژگی‌هایی است که طلا ندارد. بیت کوین کمیاب است و تنها ۲۱ میلیون بیت کوین در نهایت موجود خواهد بود. این ارز دیجیتال دارای قابلیت تقسیم است و مرز نمی‌شناسد و به آسانی می‌توان آن را به هر جای جهان انتقال داد. من معتقدم که بیت کوین سرمایه گذاری خوبی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

۵- با استفاده از صندوق‌های قابل معامله در بورس، متنوع‌سازی ایجاد کنید

گفته معروف “همه تخم مرغ‌ها را در یک سبد نگذارید” برای شرایط حال حاضر جهان بسیار باید مورد توجه قرار بگیرد. یکی از بهترین روش‌های متنوع‌سازی در سرمایه‌گذاری امروز، استفاده از صندوق‌های قابل معامله در بورس است. با استفاده از این صندوق‌ها می‌توان سرمایه گذاری خود را متنوع کرد و تنها به یک دارایی اکتفا نکرد. با استفاده از این صندوق‌ها حتی می‌توان سرمایه گذاری خود را به یک کشور محدود نکرد و از اقتصاد کشور‌های مختلف بهره گرفت.

۶- استیبل کوین بخرید

سرمایه‌گذاری

استیبل کوین به کوین‌هایی گفته می‌شود که دارای ارزش ثابت هستند و تحت پشتیبانی ارز‌های فیات، طلا و چیز‌های دیگر هستند. اگر علاقه‌ای به نگهداری پول خود در بانک‌ها ندارید و تحمل نوسانات بیت کوین را هم ندارید، استیبل کوین‌هایی مانند تتر (Tether) را خریداری کنید. انتقال این استیبل کوین‌ها راحت است و دارای نوساناتی مثل نوسانات بیت کوین هم نیستند. می‌توان استیبل کوین‌های خود را سرمایه گذاری کرد و از آنها سود ثابت کسب کرد. سودی که در اینجا حاصل می‌شود، بسیار بیشتر از سودی است که بانک به سپرده‌های ما می‌دهد.

۷- شاخص S&P 500 را بخرید

دو پناهگاه در برابر تورم وجود دارد. این دو پناهگاه، طلا و سهام هستند. تاریخ نشان داده است که شاخص S&P 500 در زمان افزایش عرضه پول، یکی از بهترین پناهگاه‌ها بوده است. این شاخص متشکل از سهام معتبر‌ترین شرکت‌های ایالات متحده است و به شدت در برابر تورم مقاوم است.

۸- صبور باشید

اگر تریدر روزانه نیستید، هر روز قیمت‌ها را رصد نکنید. وقتی که شما پول لازم ندارید و نمی‌خواهید ترید کنید و از موقعیت خود بیرون آیید، تماشا کردن قیمت‌ها چه فایده‌ای دارد. افرادی مانند وارن بافت دیدی بسیار بلند مدت به نسبت سرمایه گذاری دارند و طبیعتا اگر اقدام به سرمایه‌گذاری بلند مدت کنید، اصلاح در پورتفولیوی شما روی می‌دهد و باید آن را مد نظر قرار دهید و تحمل کنید.

کلام آخر

هر کاری که انجام دهیم، برای آن کار ریسک‌هایی مطرح است. چه پول خود را سرمایه گذاری کنیم و چه آن را سرمایه‌گذاری نکنیم، باز ریسک‌هایی وجود دارد. هیچ کس نمی‌داند که وضعیت بازار در آینده چگونه خواهد بود. اما حقیقت این است که پول در حال حاضر در تعقیب دارایی‌های خاصی است و ممکن است ماندن در پول نقد پرریسک باشد. البته همان طور که گفته شد، همه باید با ریسک خود سرمایه‌گذاری کنند و بازار را نمی‌توان پیش‌بینی کرد. نظر شما چیست؟ شما چه توصیه‌هایی در این رابطه دارید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
hackernoon

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا