اخبار آلتکویناخبار بیت کویناطلاعیه صرافی

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین و ۴ رمزارز با پتانسیل رشد قیمت در کوتاه مدت

بیت کوین (BTC)، بایننس کوین (BNB)، ایاس (EOS)، کوانت (QNT) و چیلیز (CHZ) از جمله رمزارزهایی هستند که اخیرا نشانه‌های روند صعودی در تحلیل‌های تکنیکال از خود نشان داده‌اند. در صورتی که کل بازار رمزارزها در هفته جاری وارد روند صعودی قیمت شود، این موضوع می‌تواند خریداران را به سمت آن‌ها بکشاند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی
این مطلب صرفا ترجمه خبر منبع است و به هیچ عنوان، توصیه خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها نیست.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، در هفته گذشته صورت جلسه نشست ماه جولای فدرال رزرو، که در آن اشاره شده بود افزایش نرخ بهره تا زمان کنترل تورم ادامه خواهد یافت، انتشار یافت. به دنبال این موضوع افزایش ۴ هفته‌ای شاخص سهام S&P 500 پایان یافت. اعضای فدرال رزرو در این صورت جلسه اعلام کردند هیچگونه مدرکی مبنی بر کاهش فشار تورم وجود ندارد.

نکته دیگر در این خصوص، بیانیه جیمز بولارد (James Bullard) رییس فدرال رزرو شعبه سنت لوییز بود. وی گفته است که در نشست ماه سپتامبر (شهریور) فدرال رزرو از افزایش ۰.۷۵٪ نرخ بهره حمایت خواهد کرد. این موضوع، امیدها برای پایان یافتن روند افزایش نرخ بهره را کمرنگ کرده است.

تضعیف احساسات حاکم بر بازار باعث شده است که شاخص S&P 500 در هفته جاری ۱.۲۹٪ کاهش یابد. بیت کوین نیز در ادامه همبستگی خود با شاخص S&P 500 شاهد کاهش قیمت شدید در تاریخ ۱۹ آگوست (۲۸ مرداد) بوده است و احتمالا هفته جاری را با کاهش قیمت بیشتر به پایان برساند.

در ادامه به تحلیل نمودار ۵ رمزارز برتر بازار می‌پردازیم که به دلیل شرایط خوب و روند صعودی خود می‌توانند خریداران را به سمت خود جلب کنند.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در تاریخ ۱۷ آگوست (۲۶ مرداد) به کمتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خود بر روی قیمت ۲۲,۸۶۴ دلار و سپس در تاریخ ۱۹ آگوست (۲۸ مرداد) به سطح کمتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه بر روی قیمت ۲۲,۳۱۸ دلار رسید. گاوها در صدد متوقف کردن این روند نزولی بر روی خط حمایتی کانال صعودی هستند. که اکنون BTC در محدوده ۲۱,۰۰۰ دلار در نزدیکی آن قرار دارد.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین. منبع: TradingView

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در حال کاهش است و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز در محدوده منفی قرار دارد. این دو مورد بیانگر آن است که خرس‌ها بر گاوها برتری دارند.

این شرایط ممکن است احتمال شکست خط روند حمایتی کانال صعودی را افزایش دهد. در این صورت، محدوده حمایتی مهم ۱۸,۶۲۶ الی ۱۷,۶۲۲ دلار تحت حمله خرس‌ها قرار خواهد گرفت.

به منظور اجتناب از وقوع این شرایط، گاوها باید قیمت را به بالاتر از میانگین‌های متحرک برسانند و در این سطح حفظ کنند. در این صورت، قیمت بیت کوین می‌تواند به سمت خط مقاومتی کانال حرکت کند.

نمودار ۴ ساعته قيمت بيت کوين
نمودار ۴ ساعته قيمت بيت کوين. منبع: TradingView

در تایم فریم ۴ ساعته خریداران به شدت در حال دفاع از خط حمایتی کانال هستند، اما روند نزولی و کاهش میانگین‌های متحرک و قرارگیری شاخص RSI در محدوده منفی بیانگر آن است که سطوح قیمت بالاتر، احتمالا خرس‌ها را به فروش بیت کوین ترغیب می‌کند.

اولین نشانه از قدرت بیت کوین، افزایش قیمت این رمزارز و عبور از میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای است. این شرایط بیانگر آن است که فشار فروش در حال کاهش است. بدین ترتیب، احساسات بازار برای روند صعودی به سمت میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای بهبود می‌یابد. 

تحلیل تکنیکال قیمت بایننس کوین

قیمت بایننس کوین (BNB) از سطح مقاومتی ۳۳۸ دلار برگشت خورده است، اما گاوها توانسته‌اند از سطح حمایتی ۲۷۵ دلار دفاع کنند. این شرایط گویای احساس مثبت است و گاوها به دنبال دستیابی به کف قیمت به عنوان فرصت خرید هستند.

نمودار روزانه قیمت بايننس کوين
نمودار روزانه قیمت بايننس کوين. منبع: TradingView

بازیابی قیمت BNB ممکن است در سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بر روی قیمت ۳۰۱ دلار با مقاومت مواجه شود. اگر قیمت بایننس کوین از این سطح کاهش یابد، خرس‌ها مجددا در صدد کاهش آن به کمتر از ۲۷۵ دلار برخواهند آمد. در این صورت، قیمت BNB ممکن است مدتی در محدوده بزرگ ۱۸۳ الی ۳۳۸ دلار در نوسان باشد.

در مقابل، اگر گاوها قیمت BNB را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، قیمت این رمزارز ممکن است به ۳۳۸ دلار افزایش یابد. افزایش قیمت و عبور از این سطح می‌تواند الگوی سر و شانه معکوس (صعودی) را تکمیل کند. این موضوع می‌تواند شروع روند صعودی به ۴۱۳ دلار و سپس دستیابی به هدف ۴۹۳ دلار باشد.

نمودار ۴ ساعته قيمت بايننس کوين
نمودار ۴ ساعته قيمت بايننس کوين. منبع: TradingView

در تایم فریم ۴ ساعته میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای روند افزایشی خود را آغاز کرده و شاخص RSI نزدیک به نقطه میانی است. این موضوع بیانگر آن است که فشار فروش در حال کاهش است. اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای حفظ شود، احتمالا شاهد افزایش آن به میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای خواهیم بود. عبور از این سطح مقاومتی می‌تواند احتمال دستیابی قیمت به ۳۳۸ دلار را افزایش دهد.

در مقابل، اگر قیمت BNB کاهش یابد و به کمتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای برسد، احتمالا مجددا تا سطح حمایتی مهم ۲۷۵ دلار کاهش یابد. در صورت عبور از این سطح، الگوی سر و شانه نزولی کامل می‌شود و قیمت به ۲۴۰ دلار کاهش می‌یابد.

تحلیل تکنیکال قیمت ایاس

قیمت EOS الگوی سر و شانه معکوس (صعودی) را شکل داده است. خریداران در تاریخ ۱۷ آگوست (۲۶ مرداد) قیمت این رمزارز را به بالاتر از سطح مقاومتی ۱.۴۶ دلار رسانده‌اند، اما فیتیله بلند کندل آن، فشار فروش در سطوح بالاتر را نشان می‌دهد.

نمودار روزانه قیمت ایاس
نمودار روزانه قیمت ایاس. منبع: TradingView

خرس‌ها در تاریخ ۱۹ آگوست (۲۸ مرداد) قیمت را مجددا به کمتر از سطح ۱.۴۶ دلار رساندند، اما نشانه مثبت این است که خریداران از کاهش و حفظ قیمت EOS به کمتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بر روی ۱.۳۲ دلار جلوگیری کردند. این موضوع نشان می‌دهد که سطوح قیمت کمتر می‌تواند خریداران را به سمت EOS بکشاند.

اگر گاوها قیمت EOS را بالاتر از ۱.۴۶ دلار حفظ کنند، ممکن است روند مثبت و صعودی آغاز شود و قیمت این رمزارز به ۱.۸۳ دلار برسد. اگر قیمت EOS از این سطح مقاومتی نیز عبور کند، روند صعودی می‌تواند تا قیمت ۲.۱۱ دلار ادامه یابد.

در صورتی که قیمت کاهش یابد و از سطح ۱.۲۴ دلار عبور کند، چشم‌انداز خوش‌بینانه فوق محقق نخواهد شد. در این صورت، قیمت ایاس ممکن است تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه بر روی ۱.۱۷ دلار کاهش یابد.

نمودار ۴ ساعته قيمت ایاس (EOS)
نمودار ۴ ساعته قيمت ایاس (EOS). منبع: TradingView

افزایش قیمت به بالاتر از ۱.۴۶ دلار در تاریخ ۱۷ آگوست باعث شد که شاخص RSI در نمودار ۴ ساعته به سطوح اشباع خرید برسد. این شرایط خریداران کوتاه‌مدت را به فروش دارایی خود و ذخیره سود ترغیب کرد و بدین ترتیب، قیمت EOS به سطح حمایتی ۱.۲۴ دلار رسید. گاوها در این سطح قیمت به خرید پرداختند و مجددا قیمت این رمزارز را به سطح مقاومتی ۱.۴۶ دلار رساندند.

قیمت EOS اکنون می‌تواند به ۱.۵۶ دلار و سپس به سطح مقاومتی مهم ۱.۸۳ دلار برسد. در مقابل، اگر قیمت از سطح کنونی کاهش یابد و به کمتر از میانگین‌های متحرک برسد، ممکن است برای چند روز شاهد نوسان قیمت در محدوده مذکور شویم.

تحلیل تکنیکال قیمت کوانت

مجموعه‌ای از سقف‌های بالاتر و کف‌های بالاتر بیانگر آن هستند که قیمت کوانت (QNT) در روند صعودی کوتاه‌مدت قرار دارد. گاوها قیمت کوانت را به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه بر روی قیمت ۱۰۰ دلار رسانده‌اند و در صدد ادامه دادن روند صعودی هستند.

نمودار روزانه قیمت کوانت
نمودار روزانه قیمت کوانت. .منبع: TradingView

حفظ قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بر روی ۱۱۱ دلار بیانگر آن است که اصلاح قیمت پایان یافته است. قیمت کوانت ممکن است ابتدا به ۱۲۴ دلار و سپس به سطح مقاومتی مهم ۱۳۳ دلار برسد. اگر گاوها از این مانع عبور کنند، قیمت این رمزارز می‌تواند به محدوده مقاومتی بین ۱۵۴ الی ۱۶۲ دلار برسد.

در مقابل، اگر قیمت کاهش یابد و به کمتر از سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، گویای آن است که معامله‌گران در حال بستن وضعیت‌های خود در روندهای صعودی هستند. در این شرایط، خرس‌ها باید قیمت را به کمتر از ۹۸ دلار برسانند تا کنترل را در اختیار داشته باشند و بتوانند اصلاح قیمت شدیدتر به ۷۹ دلار را آغاز کنند.

نمودار ۴ ساعته قيمت کوانت
نمودار ۴ ساعته قيمت کوانت. منبع: TradingView

در تایم فریم ۴ ساعته قیمت کوانت داخل الگوی کنج نزولی باز شونده در حال اصلاح است. خریداران قیمت را به بالاتر از خط مقاومتی این الگو رساندند، اما نتوانستند این شرایط را حفظ کنند. این موضوع نشان می‌دهد که خرس‌ها در سطوح قیمت بالاتر فعال هستند.

اگر قیمت کمتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای حفظ شود، ممکن است به میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای کاهش یابد. بررسی و توجه به این سطح از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. عبور قیمت از این سطح گویای آن است که روند کوتاه‌مدت به نفع خریداران است. افزایش قیمت و عبور از سطح ۱۱۸ دلار نشان می‌دهد که فاز اصلاح قیمت پایان یافته است. در مقابل، اگر قیمت به کمتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای کاهش یابد، ممکن است شاهد کاهش قیمت به ۱۰۰ دلار باشیم.

تحلیل تکنیکال قیمت چیلیز

قیمت چیلیز (CHZ) در تاریخ ۱۸ آگوست به ۰.۲۳ دلار افزایش یافت و شاخص RSI به محدوده اشباع خرید رسید. این شرایط باعث شد که معامله‌گران کوتاه‌مدت به فروش و ذخیره سود ترغیب شوند و بدین ترتیب، قیمت به کمتر از سطح ۰.۲۰ دلار کاهش یافت.

نمودار روزانه قیمت چیلیز
نمودار روزانه قیمت چیلیز. منبع: TradingView

نکته اندکی مثبت این است که گاوها در صدد دفاع از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بر روی قیمت ۰.۱۷ دلار هستند. در صورت موفقیت گاوها، احساس حاکم بر بازار مثبت و خوش‌بینانه باقی می‌ماند و معامله‌گران در کف قیمت به خرید می‌پردازند. این شرایط، احتمال دستیابی به قیمت ۰.۲۳ دلار را افزایش می‌دهد. اگر گاوها بتوانند از این مانع عبور کنند، قیمت چیلیز ممکن است وارد روند صعودی شود و به ۰.۲۶ دلار برسد.

در مقابل، اگر قیمت به بالاتر از ۰.۲۰ دلار نرسد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در حال فروش در روندهای صعودی هستند. اگر خرس‌ها بتوانند قیمت را به کمتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، کنترل بازار را به دست می‌گیرند. در این صورت، قیمت به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه بر روی قیمت ۰.۱۳ دلار کاهش می‌یابد.

نمودار ۴ ساعته قيمت چیلیز (CHZ)
نمودار ۴ ساعته قيمت چیلیز (CHZ). منبع: TradingView

گاوها در صدد دفاع از خط روند صعودی هستند، اما بازیابی قیمت با مقاومت قوی بر روی میانگین‌های متحرک مواجه است. میانگین‌های متحرک، تقاطع نزولی در نمودار ۴ ساعته شکل داده‌اند و شاخص RSI در محدوده منفی قرار دارد. این شرایط بیانگر برتری اندک فروشندگان بر خریداران است.

اگر قیمت کاهش یابد و به کمتر از خط روند صعودی برسد، فشار فروش تشدید می‌شود و قیمت به ۰.۱۶ دلار و سپس به ۰.۱۴ دلار کاهش می‌یابد. این نوسان قیمت نشان می‌دهد که خرس‌ها هم‌چنان کنترل را در اختیار دارند.

در مقابل، اگر قیمت افزایش یابد و به بالاتر از میانگین‌های متحرک برسد، گاوها در صدد افزایش قیمت به ۰.۲۱ دلار و سپس عبور از سطح مقاومتی ۰.۲۳ دلار برخواهند آمد.

  • مقاومت و حمایت‌های اصلی قیمت بیت کوین در کوتاه مدت کجا هستند؟

در حال حاضر مقاومت اصلی بیت کوین ۲۲,۸۰۰ دلار در نزدیکی میانگین متحرک ۲۰ روزه آن قرار دارد و حمایت‌های اصلی BTC نیز ۱۸,۶۰۰ دلار و ۱۷,۶۰۰ دلار هستند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا