پیشرفته استخراج

معرفی سخت افزار های اسیک (ASIC) برای استخراج بیت کوین از ابتدا تا امروز

استخراج بیت کوین برای سرگرمی هنوز هم می تواند جالب و حتی سودآور باشد به شرطی که برق ارزان موجود باشد و فرد بهترین و کارآمدترین سخت افزار استخراج بیت کوین را در اختیار داشته باشد. در استخراج بیت کوین رقابت زیاد است. استخراج بیت کوین برای شخص عادی ایده آل نیست زیرا برق ارزان چین باعث شده که این کشور بر بازار استخراج غالب شود. بنابراین اگر بیت کوین می خواهید بهتر است به خرید آن بپردازید.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

استخراج گر بیت کوین؛ اسیک (ASIC) چیست؟

از آنجا که در حال حاضر استخراج بیت کوین با کامپیوتر شخصی غیر ممکن است، برای استخراج بیت کوین نیاز به سخت افزار هایی تخصصی بنام ASIC می باشد. سازنده بیت کوین در ابتدا قصد داشت که این ارز دیجیتال با سی پی یو (CPU) کامپیوتر و یا لپ تاپ شخصی استخراج شود اما بعد از مدتی استخراج گران دریافتند که با استفاده از کارت گرافیک می توانند قدرت هش بیشتری بدست آورند و در نتیجه بیت کوین بیشتری ماین کنند و به همین خاطر به خرید کارت گرافیک روی آوردند. پس از آن و با بالا رفتن سختی شبکه برای استخراج بیشتر دستگاه هایی بنام ASIC ساخته شدند که ASIC کوتاه شده Application Specific Integrated Circuits می باشد. امروزه عمدتا از ASIC برای استخراج بیت کوین استفاده می شود و معمولا در مراکز داده تنظیم شده از لحاظ حرارت که هزینه برق کم است، این کار صورت می گیرد.

معرفی اجمالی سخت افزار های ASIC جهت استخراج بیت کوین از ابتدا تا امروز

البته شایان ذکر است که سخت افزار هایی هم وجود دارند که کیف پول بیت کوین هستند و برای ذخیره بیت کوین از انها استفاده می شود که این کیف پول های سخت افزاری را نباید با دستگاه های ASIC اشتباه گرفت. از جمله این کیف پول های سخت افزاری می توان Ledger Nano S را نام برد.

بررسی سودآوری بیت کوین

شما می توانید از ماشین حساب ها و سایت های آنلاین برای محاسبه سودآوری دستگاه خود استفاده کنید که در این محاسبه باید هزینه احتمالی برق و میزان هش دستگاه خود را وارد کنید. در کل قیمت بیت کوین و میزان هش شبکه کلی دو عامل تاثیرگذار در سودآوری استخراج بیت کوین می باشند. افزایش قیمت بیت کوین می تواند به سودآوری صنعت استخراج کمک کند و بسیاری از ضرر ها را جبران نماید.

چگونه بهترین استخراج گر بیت کوین را پیدا کنیم؟

وقتی می خواهیم یک دستگاه ASIC بخریم عامل های مهمی را مورد بررسی قرار دهیم که از این عامل های مهم می توان به میزان هش، کارایی و قیمت اشاره کرد. سعی نکنید دستگاه خود را تنها بر اساس قیمت و یا تنها بر اساس میزان هش بخرید. بهترین دستگاه ASIC در واقع کارآمدترین استخراج گر بیت کوین می باشد. اگر برای سرگرمی به استخراج بیت کوین می پردازید، با مراجعه به ای بی (eBay) و آمازون می توانید دستگاه های مناسبی پیدا کنید. در ای بی می توانید هم دستگاه های دست دوم و هم دستگاه های نو بخرید. شاید فردی مایل به خرید دستگاه های دست دوم باشد زیرا طبیعتا با قیمت مناسب تری می تواند دستگاه تهیه کند. پیشنهاد ما در حال حاضر خرید دستگاه Dragonmint یا Antminer S9 می باشد.

سودآوری سخت افزار

برای سنجیدن سودآوری سخت افزاری که می خواهید تهیه کنید باید از ماشین حساب های آنلاین استفاده کنید البته فراموش نکنید که هزینه برق را لحاظ کنید زیرا بسیاری از سخت افزار ها قبل از محاسبه هزینه برق سودآور به نظر می رسند و این بعد از محاسبه است که سود خالص دستگاه مشخص می شود. یک سخت افزار خوب برای استخراج باید میزان هش و کارایی بالایی داشته باشد. شرکت هایی هستند که دستگاه ها را از افراد می گیرند و در عوض دریافت کارمزدی کار استخراج را برای آنها انجام می دهند و همچنین می توانید به استخراج ابری (cloud mining) بپردازید که البته راه اندازی دستگاه توسط خودتان و در مکان خودتان بسیار جذاب تر می باشد.

شرکت های سخت افزار استخراج بیت کوین

Halong Mining از جدیدترین این شرکت هاست. آنها بهترین ماینر موجود را دارند. متاسفانه فروش سری اول از دستگاه های آنها تمام شده اما به زودی فروش سری بعدی شروع خواهد شد.

Bitmain نیز از دیگر شرکت های سازنده استخراج گر بیت کوین است. Bitmain در چین واقع است و همچنین یک استخر استخراج را نیز مدیریت می کند.

BitFury یکی از بزرگترین تولید کنندگان سخت افزار و تراشه های استخراج بیت کوین می باشد. سخت افزار آن در حال حاضر برای خرید در دسترس نیست.

تجهیزات استخراج بیت کوین

علاوه بر دستگاه ASIC تعدادی تجهیزات جانبی نیز برای استخراج بیت کوین نیاز دارید. منبع قدرت (power supply) از جمله این تجهیزات می باشد که برای هدایت و استفاده موثر از برق لازم است. فن های خنک کننده نیز لازم هستند زیرا دستگاه مرتب گرم می شود و نیاز به خنک سازی دارد. ژنراتور های پشتیبان نیز برای مواردی مانند خرابی الکتریسیته و غیره لازم می باشند.

استخراج بیت کوین بدون سخت افزار

از لحاظ فنی استخراج بیت کوین هنوز هم با کامپیوتر شخصی امکان پذیر است ولی مقرون به صرفه نیست و ممکن است ماهانه چند سنت درآمد برای فرد داشته باشد که در عوض مصرف برق و استهلاک سیستم کاری عاقلانه نیست مگر اینکه فردی برای کنجکاوی و سر در آوردن از فرآیند استخراج این کار را انجام دهد. پس برای استخراج سودآور نیاز به خرید دستگاه های تخصصی و مناسب دارید.

استخراج گر بیت کوین یو اس بی

استخراج گر بیت کوین یو اس بی نیز وجود دارد اما نباید از آن انتظار زیادی داشت. اگر مایل به استخراج برای سرگرمی و کنجکاوی هستید می توانید از این یو اس بی ها استفاده کنید اما برای سودآوری نباید روی آنها حساب کرد و خرید سخت افزار تنها راه سودآوری می باشد. میزان سودآوری این یو اس بی ها را می توان از طریق ماشین حساب های استخراج در اینترنت محاسبه کرد.

در اینجا نیز لازم به ذکر است که این یو اس بی ها را که برای استخراج به کار می روند نباید با کیف پول های سخت افزاری بیت کوین اشتباه گرفت. این دو اگر چه در ظاهر شبیه هم می باشند اما عملکرد های بسیار متفاوتی دارند.

Sapphire Block Erupter

از اولین ماینر های یو اس بی بیت کوین بودند. قدرت هش آنها حدود 330 MH/s می باشد که می تواند درآمد خالص کمتر از یک سنت در ماه را ایجاد نماید. این یو اس بی برای آموختن فرآیند استخراج مناسب است اما مانند اکثر یو اس بی های استخراج نباید از آن انتظار سودآوری داشت.

Sapphire Block Erupter

GekkoScience  

این سخت افزار کمی بهتر از Block Erupters اولیه می باشد. درآمد این یو اس بی ماهانه حدود 15 سنت است. شرکت سازنده آن مدعی است که این دستگاه کاملا آرام و بی سر و صدا در حالی که به پورت یو اس بی کامپیوتر متصل است، کار می کند.

GekkoScience  

Avalon Nano 3

یک استخراج گر 3.6 GH/s می باشد که سالانه حدود یک دلار برای شما درآمد خواهد داشت. این استخراج گر نیاز به فن ندارد و می توان آن را به پورت یو اس بی بر روی هر کامپیوتری متصل کرد.

Avalon Nano 3

Bitmain AntRouter

این یکی دقیقا یک ماینر یو اس بی نیست بلکه شبیه آن است و هزینه کمی دارد. این دستگاه نیز میزان هش کمی را فراهم می آورد و سالانه کمی بیش از یک دلار درآمد خواهید داشت. حسن این دستگاه این است که به عنوان یک مودم بی سیم کار می کند. بنابراین در حالی که به استخراج می پردازید می توانید از آن برای فراهم آوردن اینترنت برای تمامی دستگاه های خود نیز استفاده کنید.

Bitmain AntRouter

21 Bitcoin Computer

این دستگاه یک ماینر یو اس بی معمولی بیت کوین نیست. البته این هم از طریق پورت یو اس بی به کامپیوتر شما متصل می شود. از منظر میزان هش و درآمد گزینه خوبی نیست. این یو اس بی ماینر ها در اوایل استخراج بیت کوین مقرون به صرفه بودند و حالا دیگر کارایی ندارند و طبیعتا به درد سرمایه گذاری نمی خورند.

21 Bitcoin Computer

Halong Mining

وقتی این استارت آپ ASIC جدید، محصول کاملا جدید خود یعنی Dragonmint T16 را معرفی کرد، جهان کریپتو با شگفتی مواجه شد. Halong ادعا کرد که این دستگاه قدرتمندترین و کارامدترین دستگاه بازار می باشد که اگر چنین ادعایی درست می بود، سلطه Bitmain بر بازار به طور ناگهانی خاتمه می یافت. به دلیل کلاه برداری های زیاد در فضای کریپتو این امر باور نکردنی به نظر می رسید اما Halong ویدیو هایی از این دستگاه های خود منتشر کرد و اعلام کرد که حدود 30 میلیون دلار برای تحقیق، توسعه و نمونه اولیه این دستگاه ها خرج شده است. اولین بسته آنها قرار بود در مارس 2018 بیرون داده شود و جهان بی صبرانه منتظر آن بود. سرانجام این شرکت به تعهدات خود عمل کرد و مشروعیت خود و دستگاه های خود را ثابت کرد.

Dragonmint T16 در برابر Antminer S9

Dragonmint T16 اولین دستگاه ASIC شرکت Halong Mining بود که وارد بازار شد. این دستگاه با توجه به میزان هش 16 TH/s قدرتمندترین ماینر ASIC می باشد. این دستگاه به طور برجسته ای در مصرف برق مقرون به صرفه است و علاوه بر آن از ASICBOOST هم استفاده می کند که یک بهره برداری از الگوریتم بیت کوین است و کارایی را تا 20 درصد افزایش می دهد. این دستگاه در مقایسه با Bitmain`s Antminer S9 هم قدرتمند تر و هم کارامد تر می باشد. تفاوت در مصرف برق آنها به نظر کم می رسد اما در امر استخراج در مقیاس وسیع این تفاوت کم هم تاثیر گذار است. T16 حدودا 30 درصد کارامد تر از رقیب خود می باشد.

تاثیر دستگاه های ASIC بر ارز های دیجیتال

بیت کوین بر اساس فناوری بلاک چین کار می کند که تمرکز زدایی می کند و تمرکز را در اختیار خود مردم قرار می دهد و دیگر حکومت یا سازمانی خاص عهده دار امور نمی باشد بلکه در عوض افرادی بنام استخراج گران یا ماینر ها به تایید تراکنش ها می پردازند. بلاک چین به صورت رمزنگاری ایمن شده است و امنیت آن در سطح بالایی قرار دارد.

در ابتدای کار برای استخراج از سی پی یو استفاده می شد اما ماینر ها متوجه شدند که کارت گرافیک برای این کار بسیار به صرفه تر می باشد و به همین دلیل توجه ها به کارت گرافیک جلب شد. به مرور دستگاه های ویژه ای بنام ASIC برای استخراج ساخته شدند که میزان هش آنها بسیار بالا تر از کارت های گرافیک بود. با توجه به این عملکرد درخشان دستگاه های ASIC قیمت بالایی دارند و اوضاع را تغییر داده اند. این دستگاه ها کارت گرافیک ها را از رده خارج کردند و استخراج را به جای افراد عادی در اختیار اتحادیه های استخراج قرار دادند. امروزه بیشتر استخراج در چین که برق ارزان موجود است، انجام می گیرد. هزاران دستگاه ASIC در مزرعه های استخراج همزمان با هم کار می کنند و این در حالی است که خریدن یک یا دو تا از این دستگاه ها برای بسیاری غیر ممکن است.

اختراع ASIC بلاک چین را از حالت غیر متمرکز در آورد و تمرکز را در اختیار شرکت های بزرگ با دستگاه های زیاد قرار داد. دیگر مانند روز های اولیه ماینر ها افراد عادی و از جا های مختلف نیستند و این دقیقا بر عکس آن چیزی است که بیت کوین قصد اجرایش را داشت.

Antminer S7

Bitmain`s AntMiner S7 محبوبیتش را از زمان انتشار خود در اواسط 2015 ثابت کرده و نوزدهمین بسته تولید خود را نیز بیرون داده است. دلیل تصاحب بازار توسط S7 این است که در قبال برقی که مصرف می کند میزان هش بالایی را نیز فراهم می آورد. S7 با یک تراشه 28nm BM1385 تامین نیرو می شود که 135 تا از این تراشه ها در میان 3 بورد پراکنده شده اند و توسط فن های دو تایی خنک می شوند. البته در یک مدل خاص فن ها تکی می باشند. پوشش فلزی محکم آن یک سیستم کام و زبانه را ارائه می دهد که سبب چیدمان مرتب ماینر های متعدد می شود.

Antminer S7

منبع قدرت (power supply)

توصیه می شود که از همان منبع قدرت با کیفیت Bitmain که 1600 واتی می باشد، استفاده شود که به طور ویژه ای برای ماینر های بیت کوین طراحی شده است. این منبع قدرت بسیار کارآمد است و تنها 7 درصد برق بین پریز و ماینر اتلاف می شود. این منبع حداقل 205 ولت برای کار کردن نیاز دارد و ضرورتا همراه با سیم برق 16A ارسال نمی شود. این منبع اگرچه ارزان نیست اما برای آینده مناسب است زیرا قابلیت ارتقا دارد و می تواند برای AntMiner S9 هم مورد استفاده قرار بگیرد. برای دستگاه S7 هر منبع قدرت ATX را که توانایی کافی داشته باشد، می توان مورد استعمال قرار داد. S7-LN منبع قدرت خودش را به همراه دارد که منبع قدرت آن دارای ظرفیت اضافی نیز می باشد. S7-LN همچنین بدون سیم می باشد.

قیمت

قبل از خرید آنت ماینر S7 مطمئن شوید که نرم افزار استخراج و استخر استخراج دارید. S7 مدت کمی بعد از اینکه بیرون داده شد، قیمتی تقریبا 2000 دلار داشت که کمی کمتر از قیمت حال حاضر S9 بود. این دستگاه به شدت تخفیف خورد و حالا وقتی که موجود باشد قیمت آن 440 دلار به اضافه هزینه حمل می باشد. تازه این دستگاه را می توان با قیمت حدود 545 دلار از آمازون خرید و دست دوم آن را نیز از آمازون می توان با قیمت حدود 500 دلار تهیه کرد. Bitmain دستگاه S7-LN را با قیمت 291 دلار می فروشد و در آمازون جدید آن را با قیمت 439 دلار و دست دوم آن را با قیمت 409 دلار می توان تهیه کرد. به مرور که S9 و دیگر سخت افزار های برتر تبدیل به استاندارد جدید می شوند، از قیمت S7 کاسته خواهد شد.

سودآوری

با توجه به بالا رفتن سختی شبکه، سودآوری S7 کمرنگ شده است مگر اینکه افرادی برق ارزان داشته باشند. البته چنان که قیمت بیت کوین افزایش چشم گیری بیابد، معادلات تغییر بسیاری خواهد کرد. با استفاده از ماشین حساب استخراج بیت کوین می توان سودآوری دستگاه های S7 و S7-LN را محاسبه کرد که اگر این کار را انجام دهید می بینید که در قیمت فعلی بیت کوین و با توجه به هزینه برق، درآمد حاصل از این دستگاه کمتر از حد انتظار است.

مصرف برق

S7 حداقل 1293 وات در اتاقی با دمای 25 درجه سانتی گراد مصرف می کند و به طور طبیعی هر چه محیط گرم تر باشد، فن ها انرژی بیشتری برای خنک کردن مصرف خواهند کرد. S7 در تبدیل همه این انرژی به بیت کوین، دو برابر S5 کارآمد تر است. همچنان که گفته شد، مدل LN انرژی کمتری مصرف می کند.

چیدمان

هر دو مدل S7 دارای قابلیت DHCP می باشند یعنی به طور خودکار در جستجوی یک آدرس آی پی برای استفاده می باشد. تنظیم و ساختار بندی این دستگاه از طریق MinerLink GUI فرآیند ساده ای است و تنها نیازمند اعتبار نامه استخر استخراج برای شروع استخراج می باشد. واحد ها به طور اتوماتیک شروع به کار می کنند که این در زمان ایجاد مشکل برای برق، بسیار مفید می باشد. اتصال S7 تنها از طریق Ethernet صورت می گیرد.

دما

هر دو نسخه S7 به خوبی زیر دمای محیطی 40 درجه سانتی گراد کار می کنند. هر دوی این نسخه ها با فن های دوتایی 12038 خنک می شوند. خنک و خشک نگه داشتن اتاقی که استخراج در آن انجام می شود بر طول عمر این دستگاه ها خواهد افزود. یک زیرزمین خشک مکان ایده آلی برای این کار می باشد.

قضاوت با شما

اگر شما می خواهید سودآوری داشته باشید و نمی توانید منتظر شوید تا ماینر هایی مانند S9 ارزان و قابل استطاعت شوند پس S7 بهترین گزینه شما می باشد. با دسترسی به برق ارزان و انجام مقداری تنظیمات هوشمندانه می توان S7 را سودآور کرد. S7-LN نسبتا کارآمد تر می باشد و برای استخراج خانگی مناسب تر است زیرا سر و صدا و آشفتگی سیمی کمتری دارد.

آنت ماینر S5

در اواخر 2014 بود که Bitmain این دستگاه را بیرون داد. این دستگاه در آن زمان یکی از سریع ترین و کارآمد ترین دستگاه های موجود بود. اما مدت زیادی است که مدل های جدید از S5 پیشی گرفته اند. از آنجا که S5 محصول فناوری 28nm می باشد، نباید انتظار داشت که با دستگاه های ASIC مدرن 16nm و 14nm از لحاظ میزان هش یا کارآیی مصرف برق رقابت کند.

حال این سوال پیش می آید که آیا هنوز هم جایگاهی برای این دستگاه موجود است؟ باید گفت که اگر برای سرگرمی استخراج می کنید و سودآوری برای شما مهم نیست، می توانید به این دستگاه بیاندیشید.

آنت ماینر S5

قیمت

آنت ماینر S5 دست دوم در ای بی و آمازون با دامنه قیمت بین 190 تا 299 دلار موجود است که اکثرا هم از آمریکا حمل می شوند. از چین و از طریق Bitmain می توان S5 جدید را با قیمت 413 دلار تهیه کرد، البته باید مدتی منتظر باشید تا دستگاه ها آماده و موجود شوند. هزینه ارسال و عوارض گمرکی را نیز همواره در نظر داشته باشید.

منبع قدرت

S5 بین 560 تا 590 وات در حدود 115 ولت مصرف می کند. هر منبع قدرت ATX با قدرت کافی می تواند بدون مشکل S5 را پشتیبانی کند. این یعنی منبع قدرت قدیمی کامپیوتر شخصی خودتان و یا فرد دیگر می تواند به آسانی برای استخراج بیت کوین مورد استفاده قرار گیرد. توجه داشته باشید که منبع های قدرت از لحاظ کارایی به سه دسته طلایی، نقره ای و برنزی تقسیم می شوند. منبع قدرت خوب بسیار درخور توجه است زیرا منبع بی کیفیت برق را تلف می کند و سبب ایجاد سر و صدا و حرارت اضافی می شود. منبع قدرتی که در اینجا توصیه می شود Corsair می باشد که هر دو مدل 650 یا 700 واتی آن مناسب می باشند.

سودآوری

برای محاسبه سودآوری می توانید با استفاده از ماشین حساب سودآوری استخراج از سایت هایی مانند CoinWarz محاسبات را انجام دهید اما فراموش نکنید که عواملی مانند نرخ برق در محل زندگی خود، قیمت خرید دستگاه و دیگر عوامل مربوطه را لحاظ نمایید. در جولای 2016 هم پاداش بلاک بیت کوین نصف شد و حال این پاداش 12.5 بیت کوین است که در محاسبه سودآوری حائز اهمیت است. بنابراین با افزایش قیمت بیت کوین، دسترسی به برق ارزان و شاید انجام یک سری تنظیمات بتوان S5 را تا حدودی سودآور ساخت.

کارایی قدرت

S5 برای هر 0.51 واتی که مصرف می کند، 1 گیگاهش تولید می کند. مصرف واقعی برق S5 تحت تاثیر کارایی منبع قدرت شما و همچنین دمای محیطی شما قرار دارد. از لحاظ فنی هر سری جدید از ماینر ها به نسبت ماینر های قبلی خود دارای مزیت کارایی دو برابر می باشند پس کارایی S5 به نسبت مدل های بالا تر بسیار کم تر می باشد. می توان میزان هش S5 را از طریق افزایش فرکانس ارتقا داد اما این امر نیازمند افزایش قدرت و نیازمندی های خنک سازی می باشد.

پوشش

S5 از بالا و پایین باز است و از کناره ها نیز از پلاستیک نسبتا سبکی ساخته شده است. این ساختار محدودیت هایی دارد و امنیت را نیز تا حدودی پایین می آورد. یکی از محاسن پوشش پلاستیکی این است که این واحد تنها 2.5 کیلوگرم وزن دارد.

سر و صدا

سر و صدای ناشی از فن این دستگاه با سر و صدای یک جاروی صنعتی مقایسه شده است. طبیعتا این دستگاه برای راه اندازی در محل زندگی مناسب نیست و سبب مزاحمت می شود. تنها راه حل عوض کردن فن دستگاه و یا اضافه کردن فن ثانویه به آن است.

چیدمان

S5 به طور خودکار به جستجوی آدرس آی پی موجود می پردازد و از آن استفاده کرده و یک صفحه کنترل حسی را ارائه می دهد. نرم افزار MinerLink سبب می شود که بتوانید به نظارت در مورد وضعیت ماینر خود بپردازید. به آسانی می توانید تنظیمات استخر استخراج خود را انجام دهید و سفت افزار دستگاه خود را ارتقا دهید. می توان امتیازات دسترسی به ماینر را در یک اتصال شبکه تسهیم کرد.

دما

دمای موجود باید زیر 80 درجه سانتی گراد حفظ شود. نگه داشتن دستگاه در دمایی زیر 60 درجه سانتی گراد طول عمر دستگاه را بالا می برد. در مورد همه ماینر ها می توان گفت که هرچه حرارت پایین تر باشد، سرعت اجرا و عملکرد دستگاه بالا تر خواهد بود.

قضاوت با شما

سودآوری این دستگاه غیر محتمل است و خریدن آن توجیهی ندارد اما برای افرادی که مایل هستند کار استخراج را یاد بگیرند و نحوه تنظیمات و عملکرد ها را یاد بگیرند این دستگاه که یک دهم دستگاه S9 قیمت دارد، می تواند گزینه خوبی باشد.

بررسی دستگاه Spondoolies SP20

Spondoolies متاسفانه در چهارم می 2016 تعطیل شد. در اواخر 2014 بود که آنها SP20 را بیرون دادند. در اینجا به مقاصد تاریخی از این دستگاه بحث می شود. در این دستگاه هشت تراشه استخراج در دو بورد مدار و در داخل یک عامل فشرده قرار گرفته بود. کارایی این دستگاه بسیار پایین و مصرف برق آن زیاد است.

منبع قدرت

هر پاور ATX که مقدار نیروی کافی یعنی بالای 1200 وات داشته باشد، بدون مشکل می تواند SP20 را مدیریت کند. این دستگاه انعطاف پذیر است و می توان به جای یک منبع قدرت مجزای قدرتمند از منبع قدرت دوتایی با وات کمتر نیز استفاده کرد.

سودآوری

این دستگاه سودآوری ندارد و نباید به آن توجه کرد. مگر برق رایگان داشته باشید وگرنه این دستگاه تنها به اتلاف برق و انرژی می پردازد.

قیمت

قیمت این دستگاه در ای بی حدود 110 دلار است.

پوشش

یک جایگاه فلزی مستطیلی محکم دارد که این دستگاه را برای انباشتن و انبار کردن آسان کرده است.

سر و صدا

فن SP20 آرام تر از مدل های SP10 یا SP30 می باشد. اگرچه با افزایش سرعت و گرمای SP20 سر و صدای آن هم بیشتر می شود اما این دستگاه برای راه اندازی در خانه آرام است.

چیدمان

واسط کاربری Spondoolies همه تنظیمات ساختار بندی و اطلاعات نظارتی مورد نیاز را فراهم می کند. ساختار بندی این دستگاه آسان می باشد و تنها از طریق Ethernet اتصال می یابد.

دما

این دستگاه را باید در محیطی با دمای زیر 35 درجه سانتی گراد نگه داشت زیرا مصرف برق بالایی دارد و حرارت بسیاری تولید می کند. این افزایش حرارت منجر به افزایش سر و صدا هم می شود.

قضاوت با شما

این دستگاه در دوران خود بسیار عالی بود اما حالا و با توجه به سختی شبکه از لحاظ اقتصادی اصلا مقرون به صرفه نیست و تنها می توان آن را برای یادگاری تهیه کرد.

منبع
buybitcoinworldwild

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا