اخبار آلتکویناخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

میانگین کارمزد تراکنش‌های بیت کوین به زیر ۱ دلار رسید

برای اولین بار از ژوئن ۲۰۲۰ متوسط کارمزدهای تراکنش شبکه بیت کوین به زیر ۱ دلار رسیده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، میانگین کارمزد تراکنش در بلاک چین بیت کوین (BTC) برای اولین بار در دو سال گذشته به زیر ۱ دلار کاهش یافت و این امر استفاده از آن به عنوان یک سیستم پرداخت را امکان‌پذیرتر می‌کند.

کارمزد بالای تراکنش در شبکه‌های بلاکچین از نقاط ضعف آن‌ها است؛ به خصوص استفاده از آن‌ها برای تراکنش‌های کم ارزش به صرفه نیست. به عنوان مثال زمانی که بازار NFTها رونق زیادی گرفته بود شبکه اتریوم با ازدحام و ترافیک شدیدی روبرو شد که در نتیجه هزینه‌های تراکنش بسیار بالا رفت و نگرانی‌های زیادی را بین فعالان و کاربران به وجود آورد.

اکوسیستم بیت کوین نیز هر چند کمتر از اتریوم اما تقریبا با همین مشکل روبرو است. ارتقا به موقع لایتنینگ و Taproot تراکنش‌های ارزان‌تر و سریع‌تر را به ارمغان خواهند آورد. استفاده از شبکه لایتنینگ باعث شده است تا پرداخت‌های خرد نیازی به پرداخت کارمزد بالا نداشته باشد و به صورت آفچین انجام شوند. از روز دوشنبه، میانگین کارمزد تراکنش بیت کوین به ۰.۸۲۵ دلار کاهش یافت، رقمی که آخرین بار در ۱۳ ژوئن ۲۰۲۰ (۲۴ خرداد ۱۳۹۹) مشاهده شد.

کارمزد شبکه بیت کوین به ازای هر تراکنش بیت کوین
کارمزد شبکه بیت کوین به ازای هر تراکنش بیت کوین منبع: blockchain.com

علاوه بر ارتقاء به موقع، کاهش کارمزد تراکنش‌ ها را می‌توان به عوامل متعددی از جمله کاهش قیمت بیت کوین و کمتر شدن تعداد تراکنش‌ها نسبت داد.

بر اساس سرویس داده‌های قیمت میهن بلاکچین، در زمان نوشتن این مطلب قیمت بیت کوین ۲۱٬۲۴۷ دلار است.

اگرچه کاربران انتظار دارند که همه ارتقاهای شبکه هزینه‌های گس را کاهش و سرعت تراکنش را افزایش دهد، اما همه ارتقاها برای این منظور ساخته نشده‌اند. به عنوان مثال، آپدیت مرج اتریوم هزینه‌های گس را کاهش نمی‌دهد.

همانطور که توسط بنیاد اتریوم توضیح داده شده است:

انتقال شبکه اتریوم به اثبات سهام، استفاده از اثبات کار برای اجماع را منسوخ می‌کند، اما هیچ پارامتری را که مستقیما بر ظرفیت یا توان شبکه تاثیر می‌گذارد، به‌طور قابل توجهی تغییر نمی‌دهد.

  • کارمزد شبکه بیت کوین چقدر است؟

میانگین کارمزد تراکنش‌های شبکه بیت کوین در حال حاضر معادل ۰.۸۲۵ دلار است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا