متوسط استخراج

معرفی بهترین استخرهای استخراج بیت کوین گلد (BTG)

بیت کوین گلد (Bitcoin Gold) یا BTG یکی از فورک‌های بیت کوین است که در اکتبر ۲۰۱۷ (مهر ۱۳۹۶) ساخته شده است و هدف آن «غیرمتمرکز کردن مجدد بیت کوین» است. می‌دانیم که بیت کوین ذاتا یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است، پس غیرمتمرکز کردن مجدد یعنی چه؟ منظور جامعه کاربری بیت کوین گولد، غیرمتمرکز کردن فرایند استخراج بیت کوین است. توان بالای موردنیاز برای استخراج بیت کوین باعث تشکیل مزارع بزرگی از ماینرهای اسیک (ASIC) شده و این مسئله استخراج بیت کوین را تا حد زیادی متمرکز کرده است. بیت کوین گلد از یک الگوریتم گواه اثبات کار (PoW) به‌ نام Equihash استفاده می‌کند که در برابر ماینرهای اسیک مقاوم است و می‌توان آن را با کامپیوتر خانگی نیز استخراج کرد. در این مقاله از میهن بلاکچین، نحوه استخراج BTG و بهترین استخرهای استخراج بیت کوین گلد را بررسی خواهیم کرد.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

روش‌های استخراج بیت کوین گلد

تفاوت استخراج انفرادی و جمعی
منبع: coinbureau.com

بیت کوین گولد را می‌توان به‌صورت انفرادی و یا جمعی (از طریق استخر ماینینگ یا Mining Pool) استخراج کرد. در استخراج انفرادی، کل قدرت هش (Hash) متعلق به کامپیوتر شماست و این احتمال پیدا کردن بلاک را کاهش می‌دهد. البته در صورت پیدا کردن بلاک، به‌تنهایی کل پاداش را دریافت می‌کنید. اما در استخر استخراج، قدرت هش شما با توان صدها نفر دیگر ترکیب می‌شود؛ یعنی تعداد بلاک بیشتری می‌توانید پیدا کنید و پاداش هم بین همه تقسیم می‌شود.

استخراج انفرادی وقتی خوب است که تعداد زیادی کارت گرافیک قوی داشته باشید و در نتیجه قدرت هش دستگاه‌های شما بالا باشد. از طرف دیگر، پول ماینینگ پاداش بیشتری دارد. در استخراج انفرادی شاید برای هفته‌ها نتوانید یک بلاک پیدا کنید و در صورت پیدا شدن، پاداش شما ۱۲.۵ BTG خواهد بود.

در استخرهای استخراج، پاداش بسیار کمتر است اما این پاداش را به صورت روزانه دریافت می‌کنید. مقدار پاداش به میزان قدرت هش شما در استخر بستگی دارد. مثلا اگر قدرت هش شما ۱ درصد از توان کل استخر باشد، برای هر بلاکی که پیدا می‌شود ۱ درصد از کل پاداش یا ۰.۱۲۵ BTG دریافت خواهید کرد.

عوامل مهم در استخرهای استخراج

نکات مهم درباره استخرهای استخراج بیت کوین گلد
منبع: static.f2pool.com

برای پیدا کردن بهترین استخرهای استخراج، باید به برخی از ویژگی‌های آن‌ها دقت کنید. با بررسی این نکات، می‌توانید استخرهای استاندارد را تشخیص دهید و از بین این استخرها بهترین گزینه را انتخاب کنید. برای پیدا کردن بهترین استخرهای استخراج بیت کوین گلد، به موارد زیر توجه کنید:

✳ کارمزدها
کارمزد یکی از ویژگی‌هایی است که در بلندمدت تفاوت فاحشی بین استخرها ایجاد می‌کند. با فرض یکسان بودن سایر شرایط، استخرهایی که کارمزد کمتری دارند گزینه بهتری هستند. کارمزد استخرها به‌طور میانگین ۱ درصد است؛ پس هرچه کارمزدها کمتر از این مقدار باشد، بهتر است.

لوکیشن سرور
باید سرورهایی را انتخاب کنید که به منطقه شما نزدیک‌تر هستند. منظور از نزدیک بودن این است که مثلا ساکنان اروپا سرورهایی را انتخاب کنند که در محدوده اروپا (تا محدوده روسیه) قرار دارند و ساکنان آمریکای جنوبی سرورهای مستقر در آمریکای جنوبی را انتخاب کنند. هرچه موقعیت مکانی سرور به لوکیشن شما نزدیک‌تر باشد، لتنسی (Latency) کمتر و قدرت هش شما بیشتر خواهد بود.

قابل‌اعتماد بودن
استخرها را نباید صرفا بر اساس کارمزد کم و نزدیک بودن موقعیتشان انتخاب کنید. استخر ماینینگ باید معتبر و قابل‌اعتماد باشد. قبل از استفاده استخرها، حتما تحقیق کنید و نظر دیگران را درباره آن‌ها جویا شوید یا مدتی یک استخر را امتحان کرده و عملکرد آن را بررسی کنید.

نحوه پرداخت پاداش
میزان اهمیت این ویژگی تا حدی به خود شما بستگی دارد. استخرهای استخراج مختلف، طرح‌های پرداخت متفاوتی دارند. در برخی استخرها، پرداخت پاداش‌ به‌صورت شانسی است؛ اما در برخی دیگر طرح پرداخت کاملا منصفانه و بر اساس قدرت هش انجام می‌گیرد. PPS (پرداخت به ازای هر سهم) و +PPS محبوب‌ترین روش‌های پرداخت در استخرهای استخراج هستند. در این دو روش برای هر سهم یک پرداخت ثابت تعیین شده است و به‌همین دلیل ریسک ماینر وجود ندارد. طرح  PPLNS، یک روش محبوب دیگر است که در آن پرداخت‌ها بر اساس میزان درصد سهام مشارکتی نسبت به کل سهام (N) محاسبه می‌شود.

آپتایم (Uptime) سرور
باید استخرهایی را پیدا کنید که آپتایم آن‌ها (مدت زمانی که سرور درست کار می‌کند) نزدیک به ۱۰۰ درصد باشد که البته کار آسانی نیست. اگر سرور در آپتایم خود نباشد، شما هم در حال استخراج نیستید و در این مدت پول از دست می‌دهید.

حداقل پرداخت
این مورد نکته مهمی نیست و اگر تمام موارد قبلی مهیا باشد، می‌‌توان آن را نادیده گرفت؛ اما هرچه محدودیت و حداقل میزان پرداخت کمتر باشد، پاداش خود را زود به زود دریافت می‌کنید. اگر دریافت سریع پاداش برایتان مهم نیست، این مورد مشکلی ایجاد نمی‌کند.

قدرت هش استخر
در این مورد باید شرایط را بسنجید. از طرفی باید به‌دنبال یک استخر استخراج با قدرت هش بالا باشید؛ چون این استخر بلاک‌های بیشتری را پیدا خواهد کرد. از طرف دیگر، اگر قدرت هش استخر بیش از حد زیاد باشد خطر متمرکز شدن و حمله ۵۱ درصد هم در آن زیاد می‌شود. یک قاعده کلی این است که به‌دنبال استخرهایی باشید که قدرت هش آن‌ها از ۲۵ درصد قدرت هش کل کمتر است.

بهترین استخرهای استخراج بیت کوین گلد

بهترین استخرهای استخراج بیت کوین گلد
منبع: bitcoinmagazine

تقریبا برای همه مخاطبان این مقاله، پول ماینینگ گزینه بهتری از استخراج انفرادی است. در استخر، پرداخت‌ها به‌طور منظم انجام می‌شوند و پیدا شدن بلاک تقریبا قطعی است. اگر خودتان یک مزرعه استخراج کوچک و چند کارت گرافیک قوی دارید، می‌توانید به‌صورت انفرادی استخراج کنید؛ اما توجه داشته باشید که پاداش‌ها منظم نخواهد بود و حتی ممکن است به اندازه پول ماینینگ درآمد نداشته باشید. در ادامه چند مورد از استخرهای ماینینگ BTG را با هم بررسی می‌کنیم.

۱. استخر Minergate

Minergate یک نرم‌افزار استخراج GUI miner است که به‌راحتی دانلود و در کامپیوتر نصب می‌شود. این برنامه از چند ارز دیجیتال دیگر هم پشتیبانی می‌کند و قابلیت استخراج خودکار دارد؛ یعنی برنامه به‌طور خودکار ارز دیجیتالی را استخراج می‌کند که سود بیشتری دارد. این استخر سرورهای جهانی دارد و حداقل پاداش آن ۰.۰۱ BTG است. با توجه به نصب و راه‌اندازی آسان، Minergate برای مبتدی‌ها بسیار مناسب است.

استخر MinerGate
منبع: coinbureau.com

این استخر در سال ۲۰۱۴ راه‌اندازی شده است و الان بیش از ۳۰۰,۰۰۰ ماینر فعال دارد. قبلا شکایت‌هایی مطرح شده بود که استخر پاداش‌ها را به‌طور کامل پرداخت نمی‌کند؛ اما این مسئله هیچ وقت ثابت نشد.

۲. استخر 2Miners

2Miners خودش را با عنوان «استخری که توسط حرفه‌ای‌ها برای حرفه‌ای‌ها ساخته شده است» معرفی می‌کند. این استخر علاوه بر بیت کوین گلد، از ۱۸ ارز دیجیتال دیگر هم پشتیبانی می‌کند. سرورهای آن جهانی هستند و لتنسی سرورها بسیار کم است. کارمزد این استخر ۱ درصد و حداقل پرداخت ۰.۰۱ بیت کوین گلد است که هر ۲ ساعت یکبار پرداخت می‌شود.

۳. استخر K1pool

استخر K1pool در مقایسه با استخر قبلی کوچک‌تر است و حدودا ۳۰۰ ماینر فعال دارد که آمار خوبی برای این استخر محسوب می‌شود.

استخر BTGPoolPro
منبع: coinbureau.com

سرورهای این استخر جهانی هستند، کارمزد آن ۱ درصد و حداقل پرداخت ۰.۰۱ BTG است. اگر می‌خواهید به تمرکززدایی بیشتر شبکه کمک کنید، این استخر نسبت به استخرهای استخراج قبلی گزینه بهتری برای شماست.

۴. استخر Suprnova

Suprnova یکی از معروف‌ترین استخرهای استخراج است که امکان استخراج بیش از ۵۰ ارز دیجیتال مختلف در آن وجود دارد. این استخر، یکی از بهترین استخرهای استخراج بیت کوین گلد است که بیش از ۲,۰۰۰ ماینر فعال دارد. Suprnova دارای سرورهای جهانی است و مثل استخرهای دیگر، کارمزد آن ۱ درصد و حداقل پرداخت ۰.۰۱ BTG است.

سایر استخرهای استخراج بیت کوین گلد

مشاهده می‌کنید که اکثر استخرهای استخراج بیت کوین گلد تقریبا مشابه هستند. هرکدام از این استخرها را که انتخاب کنید، در بلندمدت نتیجه تقریبا یکسان خواهد بود. با تحقیق و جستجو در سایت‌های مختلف، می‌توانید استخرهای دیگری را هم برای استخراج BTG پیدا کنید.

پرسش و پاسخ (FAQ)

پرسش و پاسخ
  • چطور می‌توان بیت کوین گلد استخراج کرد؟
    استخراج BTG هم از طریق استخرهای ماینینگ ممکن است و هم می‌توان به صورت انفرادی آن را انجام داد که در این صورت باید کارت گرافیک‌های قوی داشته باشید.
  • بهترین استخرهای استخراج بیت کوین گلد کدام‌اند؟
    از جمله بهترین استخرهای ماینینگ BTG می‌توان به Minergate ،2Miners ،k1pool و Suprnova اشاره کرد.

جمع‌بندی

از آنجایی که بیت کوین گولد از یک الگوریتم استخراج مقاوم در برابر ماینرهای اسیک استفاده می‌کند، این ارز دیجیتال برای ماینرهای خانگی و کسانی که دستگاه‌های استخراج قوی ندارند گزینه مناسبی است. بنیان بیت کوین گلد متعهد شده است که الگوریتم استخراج BTG را همچنان در برابر ماینرهای اسیک مقاوم نگه‌ دارد تا ماینرهای خانگی بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند. در این مطلب بهترین استخرهای استخراج بیت کوین گلد را معرفی کردیم که اکثرا ویژگی‌های مشترکی دارند و چندان تفاوت ندارد که کدام را انتخاب کنید. البته بهتر است استخرهایی را انتخاب کنید که حجم آن‌ها کم یا متوسط است تا بتوانید سهم بیشتری در شبکه داشته باشید. آیا تاکنون در استخرهای استخراج BTG فعالیت داشته‌اید؟ اگر اکنون بخواهید این کار را انجام دهید، کدامیک از استخرهای ماینینگ را برای این کار مناسب می‌دانید؟

منبع
coinbureau

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا