اخبار آلتکویناخبار بلاکچیناطلاعیه صرافی

بایننس بریج ۲.۰ عرضه شد؛ پل جدید بایننس از اکثر توکن‌های اتریوم پشتیبانی می‌کند

بایننس نسخه دوم پروتکل بین‌زنجیره‌ای خود را با نام بایننس بریج ۲.۰ (Binance Bridge 2.0) عرضه کرد. این پروتکل، بلاک‌چین پرچمدار لایه اول بایننس (BNB Chain) را به سایر شبکه‌ها متصل می‌کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، بایننس بریج ۲.۰ تقریبا از تمام توکن‌های مبتنی بر اتریوم پشتیبانی می‌کند و تعامل‌پذیری بین بلاک‌چین‌های مختلف را ارتقا می‌بخشد. کاربران از طریق اپلیکیشن بایننس و استفاده از این پل، می‌توانند همزمان به امور مالی متمرکز (CeFi) و نیز امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) دسترسی پیدا کنند.

این پل بلاکچین که بروزرسانی نسخه اول بایننس بریج است، مکانیزم جدیدی برای پل زدن توکن‌های لیست‌شده و برخی توکن‌های لیست‌نشده از شبکه اتریوم به بی‌ان‌بی اسمارت چین، تحت عنوان «BTokens» ارائه کرده است. می‌توان از توکن‌های رپد (Wrapped token) در اکوسیستم BNB Chain استفاده کرد و به بررسی و کاوش در دنیای دیفای، بازی‌های بلاک‌چین، متاورس و سایر موارد پرداخت.

بر اساس گزارش پیشین میهن بلاکچین، بایننس در آذر ماه ۱۴۰۰ به فعالیت نسخه اول Binance Bridge پایان داد. در ماه فوریه (بهمن ۱۴۰۰)، بایننس به عنوان بخشی از برنامه بلندپروازانه خود برای تبدیل شدن به ارائه‌دهنده برتر زیرساخت‌های بلاکچین، اسم شبکه لایه اول خود را به BNB Chain تغییر داد. ارائه پل جدید، نقش مهمی در این مسیر ایفا می‌کند، زیرا به کاربران و توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد از سایر توکن‌ها در اکوسیستم بایننس بهره ببرند.

بر اساس گزارشی که اولین بار در فایننشال تایمز منتشر شده است، بایننس اعلام کرد در حال آماده‌شدن برای خرید کسب‌وکارهای غیرکریپتویی است. چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس، به خبرگزاری‌ها گفت این خریدها می‌تواند بخش‌ها و حوزه‌های اقتصادی مختلف را با استفاده از بایننس بریج به عرصه کریپتو وارد کند.

در اوایل ماه مارس (اسفند ۱۴۰۰)، بایننس اعلام کرد که مجوزهای لازم برای فعالیت در دبی را کسب کرده است و قصد دارد از دبی، کسب‌وکار منطقه‌ای خود را مدیریت کند. کسب مجوز دارایی‌های مجازی، از نهاد تنظیم مقررات در دبی (VARA)، پس از آن صورت گرفت که کشور بحرین نیز برای این صرافی مجوز فعالیت صادر کرد.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا