اخبار بلاکچیناطلاعیه صرافی

بایننس بریج، پروتکل مبادله توکن بین زنجیره‌ای به کار خود پایان داد

سرویس بایننس بریج که امکان مبادله توکن‌ها بین شبکه‌های مختلف بلاکچین را فراهم می‌کرد، به کار خود پایان داد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از investing.com، سرویس بایننس بریج که پلتفرمی برای انتقال رمزارزها بین بلاکچین‌های مختلف است، به کار خود پایان داد. بسته شدن بایننس بریج انتقال بین‌زنجیره‌ای رمزارزها را تحت تاثیر قرار داده است و از این رو معامله‌گرانی که از این سرویس استفاده می‌کردند را به استفاده از سایر راهکارها کشانده است.

اطلاعیه بسته شدن سرویس بایننس بریج

این تعطیلی محدودیت‌های زیادی را بر کاربران تحمیل می‌کند. به دلیل وجود موانع زیاد، به احتمال زیاد کاربران ترجیح خواهند داد تا دارایی خود را در صرافی‌های متمرکز نگهداری کنند. اما تعداد زیادی از سرمایه‌‌گذاران وجود دارند که به دلیل عدم اطمینان به صرافی‌های متمرکز دارایی خود را به سمت صرافی‌های غیرمتمرکز برده‌اند و حالا با وجود محدودیت پیش آمده، دچار مشکل خواهند شد.

در صفحه اصلی سایت Binance Bridge پیغامی نمایش داده شده است که به کاربران توصیه می‌کند برای مبادله توکن‌ها بین زنجیره‌های مختلف، ابتدا به صرافی بایننس مراجعه کنند و سپس در زمان برداشت شبکه مقصد را انتخاب کنند. همچنین این پلتفرم به کاربران پیشنهاد کرده است که اگر قصد دارند از پلتفرم‌های غیرمتمرکز استفاده کنند از سرویس‌های انی سواپ و یا سی‌بریج استفاده کنند.

بایننس بریج Binance Bridge

به هر حال فضای رمزارزها به گونه‌ای است که هر روزه پروژه‌های تازه‌ای پا به عرصه می‌گذارند و نمونه‌های قبلی خود را کامل می‌کنند و تجربه ثابت کرده است که هرگاه دری در این فضا بسته شود، پنجره‌ای جدید باز خواهد شد. اما جایگزینی که در حال حاضر می‌توان از آن برای جایگزینی بایننس بریج نام برد پل انی‌سواپ است که به صورت غیرمتمرکز کار می‌کند.

AnySwap از یک پروتکل کاملا غیرمتمرکز با سیستم قیمت‌گذاری و نقدینگی خودکار تحت عنوان بازارساز خودکار (AMM) استفاده می‌کند.

پل (Bridge) سی محصولی از شبکه سلر است. شبکه سلر یکی از پروژه‌های جذابی است که با هدف اتصال بلاکچین‌های مختلف به یکدیگر با استفاده از راهکارهای خارج از زنجیره، فعالیت خود را آغاز کرده است و توانسته است حامیان مالی قدرتمندی جذب نماید. 

شبکه‌ها و لایه‌های تحت پوشش نسخه ۱ این پل، عبارتند از: شبکه اصلی اتریوم، شبکه هوشمند بایننس (BSC)، شبکه اوکی اکسچین (OkExcahin)، شبکه هکو (Heco chain)، شبکه اوالانچ (Avalanche)، شبکه فانتوم (Fantom)، شبکه ایکس دای (xDAI)، ساید چین پالیگان (Polygon) و راهکارهای لایه دو اتریوم آربیتروم (Arbitrum) و آپتیمیسم (Optimism). برای کسب اطلاعات بیشتر حتما مقاله «آموزش کار با cBRIDGE» را مطالعه نمایید.

آیا تجربه استفاده از سرویس بایننس بریج را داشته‌اید؟ به نظر شما چه مشکلاتی برای کاربران رمزارزها با تعطیلی آن به‌وجود خواهد آمد؟

منبع
investing

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا