اطلاعیه صرافی

صرافی بایننس فردا به مدت ۴ ساعت از دسترس خارج می‌شود

بایننس در اطلاعیه‌ای اعلام کرد برخی از سرویس‌های این صرافی در روز جمعه ۲۲ مرداد ماه به مدت ۴ ساعت غیرفعال خواهند بود. لذا کاربران این صرافی با توجه به جزییات به‌روزرسانی سیستم معاملاتی Binance لازم است اقدامات لازم را در جهت حفظ سرمایه خود به عمل آورند. جزییات سرویس‌هایی که در این به‌روزرسانی به حالت تعلیق درمی‌آیند در ادامه مطلب و در بخش اطلاعیه‌های صرافی بایننس توضیح داده شده است.

صرافی‌های رمز ارز در سراسر دنیا روزانه برنامه‌ها و کمپین‌های متنوعی را با ارائه محصولاتشان به کاربران خود عرضه می‌کنند. در ادامه این مطلب جزییات کمپین‌ها و مسابقات هیجان انگیز هر صرافی را جداگانه توضیح می‌دهیم. در انتهای این پست نیز جدولی از جدیدترین رمز ارزها و بازارهای متنوع ریالی و دلاری اضافه شده به صرافی‌ها آورده شده است.


این پست توصیه سرمایه گذاری نیست و صرفا بازتاب اخبار صرافی‌های ارز دیجیتال است.


صرافی بایننس

بایننس سیستم معاملات اسپات را به‌روزرسانی می‌کند و اکثر سرویس‌های این صرافی به مدت ۴ ساعت غیر فعال خواهند بود.

 • جزییات: بایننس در تاریخ ۱۳ آگوست ساعت ۲ بامداد (۲۲ مرداد ساعت ۶:۳۰) این به‌روزرسانی را انجام خواهد داد. این آپدیت تقریبا ۴ ساعت طول خواهد کشید. در این مدت معاملات فیوچرز و آپشن (Options) صرافی بایننس در دسترس خواهند بود با این حال ممکن است برخی عملیات‌های مرتبط با وارد شدن به حساب کاربری با مشکل مواجه شود. در این به‌روزرسانی سرویس‌های زیر از دسترس خارج می‌شوند:
 • واریز و برداشت
 • معاملات آنی (Spot) و مارجین (margin)
 • خرید رمز ارز با استفاده از کارت
 • واریز و برداشت ارز فیات
 • معاملات P2P
 • معاملات Convert & OTC Portal
 • ثبت‌نام کاربران جدید
 • معاملات توکن‌های لوریج‌شده
 • خرید و بازخرید اشتراک محصولات Saving و Staking
 • اشتراک‌پذیری ETH2
 • سواپ، اضافه کردن و یا برداشتن نقدینگی در Liquid Swap
 • سپرده‌گذاری و برداشت از Launchpool
 • سرویس‌های وام‌دهی Crypto Loan
 • پیشخوان بایننس کارت و تراکنش‌های آن
 • بایننس‌پی (Binance Pay)
 • انتقال دارایی‌ها از حساب‌های فیوچرز، مارجین، استخرها، کیف پول‌های فیات، اکانت‌های زیرمجموعه (Sub-accounts)
 • کاربران پس از این به‌روزرسانی ۳۰ دقیقه زمان خواهند داشت تا سفارشات قبلی خود را در صورت نیاز کنسل کنند، واریز انجام دهند، دارایی‌ها را منتقل کنند و تمام عملیات‌های مربوط به حساب‌های کاربری را انجام دهند. پس از آن معاملات از سر گرفته خواهد شد.
 • صرافی بایننس تمام واریز و برداشت‌ها و انتقال دارایی‌ها را ۱۰ دقیقه قبل از شروع این به‌روزرسانی به حالت تعلیق درمی‌آورد. حتما تا قبل از این به‌روزرسانی اقدامات مورد نیاز را انجام دهید.
 • توصیه می‌شود کاربرانی که پوزیشن‌های بازی در حساب‌های مارجین و یا فیوچرز دارند موجودی خود را جهت جلوگیری از لیکویید شدن (در صورت نوسان قیمت) بررسی کنند. ممکن است این به‌روزرسانی بیشتر از ۴ ساعت نیز طول بکشد.
 • Binance Options: تنها کیف پول‌های فیوچرز برای پرداخت پریمیوم معاملات آپشنز در دسترس خواهد بود.
 • در سرویس معاملات فیوچرز سرویس‌های Asset Conversion  و Cross Collateral متوقف خواهد شد. (Cross Collateral سرویسی از بایننس است که اجازه می‌دهد کاربران بدون نیاز به فروش رمز ارزهای خود به معامله در فیوچرز بپردازند. کاربران دارایی‌های خود را در کیف پول اسپات خود نگه می‌دارند و از آن به عنوان وثیقه استفاده می‌کنند و در ازای آن می‌توانند با دریافت تسهیلات، حساب فیوچرز خود را با USDT شارژ نمایند و به معامله در بازار فیوچرز بپردازند. در صورتی که از تتر قرض گرفته شده کاسته شود کاربر می‌بایست آن را جبران کند و در صورت لیکویید شدن معادل آن از رمز ارزهای وثیقه گذاشته شده در کیف پول اسپات کم خواهد شد). این سرویس و سرویس مبادله مستقیم رمز ارزها در فیوچرز (Asset Conversion) در زمان به‌روزرسانی متوقف خواهند شد.
 • تعلیق معاملات آنی (Spot) روی قیمت شاخص قراردادهای دائمی مارجین اثر خواهد گذاشت. برخی از این معاملات که تحت تاثیر این تعلیق قرار می‌گیرند عبارتند از:
 • 1000SHIBUSDT, ALICEUSDT, BAKEUSDT, TLMUSDT, UNFIUSDT, BZRXUSDT, DODOUSDT, KEEPUSDT, RUNEUSDT, SFPUSDT, ALPHAUSDT, BELUSDT, GTCUSDT, HOTUSDT, LITUSDT, OCEANUSDT, COTIUSDT, CTKUSDT, DENTUSDT, HNTUSDT, MTLUSDT, STMXUSDT, TOMOUSDT
 • در این مدت قیمت شاخص این قراردادها آپدیت نمی‌شود و بایننس از مکانیزم Last Price Protected برای محاسبه فاندینگ ریت استفاده خواهد کرد.
 • توصیه می‌کنیم با توجه به اطلاعیه صرافی بایننس در خصوص تعلیق برخی سرویس‌ها در روز جمعه ۲۲ مرداد، کاربران اطلاعیه اصلی را مطالعه نمایند و سفارشات و پوزیشن‌های باز خود در صرافی بایننس را بررسی کنند و اقدامات لازم را به عمل آورند.

صرافی بایننس مسابقه ترید توکن RAY را با ۱۰۰،۰۰۰ دلار جایزه برگزار می‌کند.

مسابقه ترید توکن RAY در صرافی بایننس
 • جزییات: مسابقه ترید توکن RAY تا تاریخ ۲۷ مرداد ماه ادامه خواهد داشت. کاربران باید با تماشای ویدئو آموزشی آن سوالات این فرم را تکمیل کنند و در مسابقه شرکت کنند. حجم معاملات کاربران در بازارهای RAY/USDT, RAY/BNB باید از ۱۵۰ RAY بیشتر باشد و حتما سوالات را پاسخ داده باشند. در این صورت برندگان بخشی از جایزه ۷۰،۰۰۰ دلاری را به صورت توکن RAY دریافت خواهند کرد. جوایز به این صورت بین برندگان توزیع خواهد شد:
 • نسبت تعداد پاسخ‌های صحیح به تمام پاسخ‌های صحیح ارائه شده در ۷۰،۰۰۰ دلار ضرب خواهد شد و معادل ارزش عدد به‌دست آمده توکن RAY به برندگان اهدا خواهد شد.
 • علاوه بر آن کاربرانی که در بازارهای معرفی شده بیش از ۱۲۰۰RAY معامله کرده باشند (خرید و فروش) مشمول دریافت بخشی از جایزه ۳۰،۰۰۰ دلاری خواهند بود. نفرات اول تا سوم به ترتیب معادل ۷۰۰۰، ۵۰۰۰ و ۳۰۰۰ دلار و نفرات چهارم الی دهم هرکدام معادل ۱۰۰۰ دلار از آن توکن جایزه دریافت می‌کنند. سایر کاربران واجد شرایط نیز به نسبت حجم معاملات‌شان بخشی از جایزه ۸۰۰۰ دلاری را به صورت توکن RAY دریافت می‌کنند. ووچرهای جوایز این مسابقه بعد از ۱۴ روز در قسمت Reward Center در دسترس کاربران قرار می‌گیرد و اعتبار بازخرید آنها تنها ۱۴ روز خواهد بود.

صرافی بایننس کیف پول P2P را به Funding Wallet تغییر می‌دهد.

 • جزییات: صرافی بایننس در اطلاعیه‌ای اعلام کرد کیف پول سرویس P2P کاربران در چند مرحله از تاریخ ۱۹ آگوست (۲۸ مرداد) به Funding Wallet تغییر پیدا می‌کند. Funding Wallet موجودی کاربران درسفارشات خرید و فروش سرویس P2P، بایننس پی‌منت (Binance Payment) و بایننس کارت را نمایش خواهد داد. پس از قطع دائم کیف پول P2P، تمام معاملات این سرویس با استفاده از کیف پول جدید قابل انجام خواهد بود. این جابجایی به مرور انجام خواهد شد و در صورت تکمیل آن، اعلانیه‌ای به کاربران نمایش داده خواهد شد.

صرافی ایرانی تبدیل

جشنواره تابستانی تبدیل شروع شد.

جزییات: جمعه ۲۲مرداد، معاملات بازارهای دوج کوین (DOGE) و چین لینک (LINK) در تبدیل بدون کارمزد خواهد بود. این جشنواره از ۲۰ مرداد تا ۲۰ شهریور ادامه خواهد داشت. در این جشنواره روزهای جمعه بازارهایی بدون کارمزد معاملات معرفی خواهد شد. همچنین اپلیکیشن موبایل تبدیل در تابستان رونمایی خواهد شد و رمز ارز DUST به بازارهای صرافی تبدیل اضافه می‌شود.

صرافی‌های غیر متمرکز

صرافی KlaySwap استخر ICX/ETH را راه‌اندازی کرده است.

پنکیک سواپ ماشین حساب محاسبه سود (ROI Calculator) را در پلتفرم این صرافی غیر متمرکز پیاده‌سازی کرده است. برای استفاده از این ماشین حساب روی آیکن کنار APR در هر استخر یا فارم کلیک کنید.

صرافی MDEX امکان سپرده‌گذاری (استیکینگ) توکن MDX برای به دست آوردن توکن BP را فراهم کرده است.

صرافی گیت

کاربران صرافی گیت می‌توانند با سپرده‌گذاری رمز ارز بیت کوین (BTC) در سرویس HODL&EARN این صرافی به مدت ۷ روز تا سقف ۰.۹٪ سود سالانه دریافت نمایند.

کاربران ایرانی توجه داشته باشند به دلیل آنکه کشور ایران در لیست OFAC قرار دارد، هیچ سازمانی به صورت قانونی اجازه خدمات‌دهی به کاربران ایرانی را ندارد لذا اکثر صرافی‌های خارجی احراز هویت را برای کاربران ایرانی محدود کرده اند. احراز هویت با پاسپورت ایرانی در صرافی های خارجی به مثابه بسته شدن حساب شما می باشد. پس احتمال از دست رفتن سرمایه کاربران در این صرافی‌ها وجود دارد. توصیه می‌شود از این صرافی‌ها با احراز هویت ایرانی استفاده نکنید.

صرافی کوکوین

صرافی کوکوین برنامه استخراج توکن CIRUS را در سرویس BurningDrop اجرا می‌کند.

 • جزییات: کاربران می‌توانند برای استخراج توکن CIRUS دارایی‌های USDT, KCS, ETH خود را در این پلتفرم سپرده‌گذاری (استیک) کنند. ثبت‌نام در این برنامه تا ۲۳ مرداد ساعت ۱۴:۳۰ ادامه خواهد داشت. سپرده کاربران تا تاریخ ۴ سپتامبر در پلتفرم BurningDrop  قفل خواهد بود. در مجموع ۷۷۰،۰۰۰ توکن CIRUS بین شرکت‌کنندگان توزیع می‌گردد.

رمز ارزها و بازارهای معاملاتی زیر به لیست سرویس‌های صرافی‌های ارز دیجیتال اضافه شده است:

صرافیرمز ارز جدیدبازار آنی (Spot)بازار مارجینسایرسرویس‌هاتوضیحات
اوکی‌اکسچنجPSGبازار ریالیتوکن طرفداری باشگاه فوتبال پاری‌سن‌ژرمن
بایننسATOM,RUNE به سرویس Binance Loan اضافه شدند. CTSI,DEGO به سرویس SAVINGS اضافه شدند.
کوینکسFARMHMT 
FARM/USDT
HMT/USDT
هوبیCLV CLV/USDT,CLV/BTCAKRO/USDT,SAND/USDT, RVN/USDT,RNDR/USDT ,MASK/USDT IOTX/USDT به فیوچرز هوبی اضافه شد.
کوین‌بیس‌پروAXS, REQ, TRU ,WLUNA
کراکنBAND
INJ
MIR
1INCH
بازارهای USD و EUR
FTXMNGOMNGO/USDMNGO در بازار معاملات آتی
کوکوینGALAX
IOTX
MLT
GALAX/USDT
IOTX/USDT
MLT/USDT,MLT/BTC
گیتIOTX
SKT
GALA
IOTX/USDT
SKT/USDT
GALA/USDT
Crypto.comHNTHNT/USDT
FXS/USDC
اوکی‌اکسSUSHI به سرویس استیکینگ اضافه شد.
برای مشاهده بهترین قیمت خرید و فروش رمز ارزها در صرافی‌های ایرانی به این صفحه مراجعه کنید: مقایسه قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها
منبع
میهن بلاکچین

احمد محمدیان

من فعالیتم در حوزه بلاکچین رو از تولید محتوا به صورت فریلنسری شروع کردم و کم کم با علاقه‌ای که به ریاضیات داشتم به این حوزه هم علاقه‌مند شدم. من معتقدم باید برای شروع فعالیت در این حوزه، دنبال یادگیری مطالب پایه رفت و از اینکه بیشتر و بیشتر تحقیق کرد، ترسی نداشته باشیم. من دوست دارم تو این حوزه تا جای ممکن تحقیق کنم و منطق تکنولوژی بلاکچین‌ها و ریاضیات اونهارو متوجه بشم و فکر می‌کنم این موضوع هم بتونه به تحلیل‌های ما کمک بیشتری کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا