اخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

هش ریت شبکه بیت کوین با ۳۱٪ رشد در یک روز به رکورد جدیدی دست یافت

هش‌ریت شبکه بیت‌کوین به بالاترین حد خود در تمام عمر این شبکه رسید.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، هش‌ریت شبکه بیت‌کوین طی ۲۴ ساعت ۳۱.۶۹٪ افزایش یافت و از ۱۸۸.۴ اگزاهش بر ثانیه، به ۲۴۸.۱۱ اگزاهش بر ثانیه افزایش یافت که بالاترین رکورد ثبت شده در تاریخ شبکه بیت‌کوین است.

ثبت رکورد ۲۴۸.۱۱ اگزاهش بر ثانیه (EH/s) در ۱۲ فوریه ۲۰۲۲ (۲۳ بهمن ۱۴۰۰) اتفاق افتاد. همانطور که نمودار زیر مشاهده می‌شود این اتفاق بسیار سریع و با ۳۱٪ رشد هش‌ریت طی یک روز رخ داد.

هش‌ریت
هش‌ریت شبکه بیت‌کوین در ماه‌های اخیر

به علاوه می‌توان دید که نرخ هش شبکه بیت‌کوین طی یک سال گذشته حدود ۵۴.۳۳٪ افزایش یافته است.

هش‌ریت
هش‌ریت شبکه بیت‌کوین در یک سال گذشته

از سوی دیگر داده‌های وبسایت کوین‌وارز (coinwarz) نشان می‌دهد که هش ریت شبکه تا سطح ۲۶۲.۴۵ EH/s نیز صعود کرده است. مطابق داده‌های این وبسایت نرخ هش فعلی شبکه حدود ۲۱۶.۴۳ EH/s است.

هش‌ریت شبکه مطابق اطلاعات کوین‌وارز
هش‌ریت شبکه بیت‌کوین بنابر اطلاعات وبسایت کوین‌وارز

هش‌ریت شبکه بیت‌کوین نماینده قدرت محاسباتی کل ابزارهای فعال در استخراج بیت‌کوین است و با امنیت بلاکچین بیت‌کوین ارتباط مستقیم دارد. افزایش Hash Rate، بازدارندگی شبکه را در برابر کسانی که بخواهند به شبکه حمله کنند و تراکنش‌های تقلبی در بلاک‌ها ثبت کنند، بیشتر می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هش‌ریت روی لینک کلیک کنید.

این تحولات برای شبکه بیت‌کوین اهمیت زیادی دارد چرا که سال گذشته با ممنوعیت استخراج بیت‌کوین از سوی دولت چین، که تا ژوئن ۲۰۲۱ (خرداد ۱۴۰۰) ۳۴.۲۵٪ از کل هش‌ریت شبکه بیت‌کوین را میزبانی می‌کرد؛ نرخ هش افت شدیدی داشت و نگرانی‌هایی را در مورد امنیت شبکه بیت‌کوین ایجاد کرده‌بود.

اکنون به نظر می‌رسد که استخراج‌کنندگان بیت‌کوین جای خود را در سایر کشورها پیدا کرده‌اند و این موضوع به بازیابی هش‌ریت شبکه منجر شده‌است. در نمودار زیر می‌توان سهم کشورهای مختلف در نرخ هش‌ کل شبکه را دید.

هش‌ریت بر حسب کشور
توزیع هش‌ریت بین کشورها

نکته جالب توجه افزایش چشمگیر سهم قزاقستان (از همسایگان چین) و ایالات متحده در Hash Rate بیت‌کوین پس از مهاجرت ماینرها از چین است. اکنون ایالات متحده با تأمین ۳۵.۴٪ از هش ریت شبکه در صدر لیست کشورها از نظر استخراج بیت‌کوین قرار دارد.

شاید از خود بپرسید اثر افزایش نرخ هش روی قیمت بیت‌کوین چیست؟ برای کسب اطلاعات در این مورد می‌توانید مقاله استفاده از هش‌ریت برای تحلیل قیمت بیت‌کوین را مطالعه کنید.

شهرت یک آدرس‌ جدید بیت‌کوین

با اتفاق جالب دیگری هم روبرو شدیم که ووبلاکچین (Wu Blockchain)، در توییت اخیر خود به آن اشاره کرد:

اولین تراکنش یک آدرس جدید بیت کوین، دریافت ۴۴٬۶۱۲ BTC به ارزش حدودا ۱.۹ میلیارد دلار بود. این تراکنش، آدرس مذکور را در رتبه ۱۴-ام لیست ثروتمندان بیت‌کوین قرار می‌دهد. فرستنده این تراکنش آدرس هیچ‌یک از صرافی‌های شناخته‌شده نیست. صاحب این آدرس ممکن است یکی از سرمایه‌گذاران نهادی باشد.

تراکنش بزرگ بیت‌کوین

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا