اخبار بیت کوینتحلیل اقتصادی

آسیب‌پذیری بیت کوین در برابر کاهش قیمت؛ BTC تحت تاثیر شرایط اقتصاد کلان قرار دارد

تورم بالا در آلمان و عدم قطعیت در شرایط اقتصاد کلان باعث شد روز جمعه قیمت‌ها در بازار رمزارز با کاهش چشمگیری مواجه شود. به طوریکه قیمت بیت کوین که در هفته گذشته تا ۲۵٬۰۰۰ دلار نیز رشد کرده بود به زیر ۲۱۰۰۰ دلار نیز برسد. بسته شدن کندل هفتگی قیمت به رنگ قرمز در محدوده ۲۱٬۵۱۵ دلار نشان می‌دهد رمزارز BTC ممکن است هفته سختی در پیش داشته باشد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، به دنبال منتشر شدن نرخ تورم بالا و غیرمنتظره در آلمان و همچنین نگرانی‌های جدیدی در خصوص احتمال سرعت گرفتن افزایش نرخ بهره در ایالات متحده آمریکا، قیمت بیت کوین با سقوط حدود ۱۰٪ در روز جمعه مواجه شد. علاوه بر آن کاهش یافتن بازار مسکن در آمریکا سرمایه‌گذاران را نیز مضطرب کرده است.

جو دی‌پاسکال (Joe DiPasquale) مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری بیت بول کپیتال اذعان داشت شکست بیت کوین در غلبه بر سطح ۲۵٬۰۰۰ دلاری به رالی صعودی آن خاتمه داد و به نظر می‌رسد شرایط اقتصاد کلان همچنان بر بازارها اثرگذار باشد. با این حال وی معتقد است نوسان سالم قیمت بیتکوین اگر به سپتامبر کشیده شود نشانه خوبی برای گاوها است به خصوص اگر بیتکوین زیر سطح ۱۸۰۰۰ دلاری کف قیمت جدیدی ایجاد نکند.

از طرف دیگر جروم پاول رییس فدرال رزرو آمریکا روز جمعه در سمپوزیوم سیاست‌های اقتصادی بانک فدرال کانزاس سیتی سخنرانی خواهد داشت. احتمال دارد او در خصوص روند تصمیم‌گیری کمیته بازار آزاد فدرال رزرو (FOMC) در سپتامبر صحبت کند. برخی از اعضای فدرال رزرو از الان خود را برای افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره به جای افزایش ۵۰ واحدی در نشست بعدی FOMC آماده کرده‌اند.

قیمت اتریوم، دومین رمز ارز بزرگ بازار نیز با ۱۹٪ کاهش در یک هفته گذشته، به زیر ۱۶۰۰ دلار رسیده است. به نظر می‌رسد شور و شوق سرمایه‌گذاران برای به‌روز رسانی مرج اتریوم حداقل به صورت موقت کاهش یافته است. سایر رمزارزها نیز در یک هفته گذشته رفتار مشابهی با بیت کوین و اتریوم داشته‌اند. رمز ارز BNB با قیمت ۲۹۸ دلار معامله می‌شود و قیمت کاردانو و سولانا هرکدام با ۲۰٪ کاهش در یک هفته گذشته به ۰.۴۵ دلار و ۳۶.۲ دلار رسیده است.

رمزارزها غالبا همبستگی قیمتی با بازار سهام دارند. روز جمعه شاخص‌های بزرگی نظیر نزدک و S&P500 به ترتیب ۲٪ و ۱.۲٪ افت داشتند. بازار سهام به مدت ۴ هفته روند خوبی را تجربه کرد اما با ترس سرمایه‌گذاران از تورم و سیاست‌های پولی مواجه شده است.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

در نمودار ۱ ساعته قیمت بیت کوین می‌بینیم که این رمزارز کاهش بزرگی را از محدوده ۲۳٬۰۰۰ دلاری آغاز کرده به طوریکه قیمت BTC تا ۲۰٬۷۹۰ دلار نیز کاهش یافت. در زمان نگارش این خبر جفت ارز BTC/USDT اصلاح اخیر خود را تا محدوده ۲۱٬۴۷۰ دلار جبران کرده است ولی همچنان پایین‌تر از سطح میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۱ ساعته
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۱ ساعته؛ منبع: تریدینگ ویو

اولین مقاومت پیش روی بیت کوین سطح ۲۲٬۰۰۰ دلاری است. همچنین خط روند نزولی (خط آبی رنگ در نمودار فوق) در سطح ۲۵٬۵۵۰ دلار نیز یک مقاومت دیگر در تایم فریم ۱ ساعته به شمار می‌آید. با این حال اولین مقاومت کلیدی بیت کوین در سطح ۲۲٬۰۰۰ دلار (متناظر با میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته) قرار دارد.

همچنین مقاومت کلیدی بعدی در ۲۲٬۶۵۰ دلار در محدوده سطح ۵۰٪ فیبوناچی اصلاحی در حرکت اخیر نزولی از ۲۴٬۴۱۴ تا ۲۰٬۷۹۷ دلار قرار دارد. بسته شدن قیمت بالای این دو سطح می‌تواند نویدبخش ادامه روند صعودی باشد.

از طرف دیگر اگر بیتکوین نتواند بر سطح ۲۲٬۰۰۰ دلار غلبه کند، با اولین حمایت خود در سطح ۲۱٬۲۵۰ دلار روبه‌رو می‌شود. حمایت بعدی بیت کوین در سطح ۲۰٬۸۰۰ دلار قرار دارد و از دست رفتن این حمایت می‌تواند BTC را تا سطح ۲۰٬۰۰۰ دلار به پایین بکشاند.

اندیکاتور MACD در ناحیه نزولی در حال قوت گرفتن است و اندیکاتور RSI بالاتر از سطح ۵۰ قرار دارد.

  • مهم‌ترین حمایت‌ها و مقاومت‌های بیت کوین در تیم فریم ۱ ساعته در کجا قرار دارند؟

در تایم فریم ۱ ساعته، مقاومت‌های مهم پیش روی بیت کوین در سطوح ۲۱٬۵۵۰ دلار و ۲۲٬۰۰۰ دلار قرار دارند. اصلی‌ترین حمایت‌های BTC در محدوده ۲۱٬۲۵۰ دلار و ۲۰٬۸۰۰ دلار شکل گرفته‌اند.

  • با بسته شدن کندل هفتگی بیت کوین به رنگ قرمز چه چیزی در انتظار BTC است؟

کندل هفتگی بیت کوین در سطح قیمت ۲۱٬۵۱۵ دلار بسته شد. به نظر می‌رسد جفت ارز BTC/USDT در برابر کاهش قیمت در هفته جدید آسیب پذیر باشد.

منبع
coindesknewsbtc

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا