اخبار خارجی

مایکل مورو: قیمت بیت کوین به ۳۰۰۰ دلار هم خواهد رسید!

مایکل مورو مدیرعامل جنسیس تریدینگ طی مصاحبه با CNBC گفت وی معتقد است قیمت بیت کوین (BTC) افت بیشتری خواهد داشت و به سطح ۳۰۰۰ دلار نزدیک می‌شود.

در حال حاضر قیمت بیت کوین حول ۴۰۰۰ دلار می‌چرخد اما مورو بیان کرد که با فروش گسترده مردم که در سال ۲۰۱۷ بیت کوین خریده اند، حفظ این سطح قیمت محقق نخواهد شد.

باور عمومی به این شکل است که بیت کوین حتما باید کف قیمت داشته باشد زیرا برای استخراج به تجهیزات و برق کافی نیاز است و باید مقداری حاشیه سود برای ماینرها باقی بماند. از مورو پرسیده شد از آنجایی که قیمت بیت کوین در حال حاضر با هزینه های استخراج آن همخوانی ندارد، کف قیمت آن چقدر می‌شود. وی در جواب این پرسش بیان کرد:

هزینه استخراج هم می تواند کاهش پیدا کند زیرا هش ریت شبکه متغیر است. تا زمانی که سختی شبکه بیت کوین در حال تنظیم است و قیمت آن با گذر زمان ثابت می شود، ماینرهای بزرگ با انجام استخراج دچار ضرر و زیان می شوند.

هنگامی که ماینرها دست از استخراج بردارند، هش ریت کاهش خواهد یافت. شبکه سعی می‌کند هر ۱۰ دقیقه یک بلاک تولید کند. انتظار می‌رود هر دو هفته حدود ۲۰۱۶ بلاک تولید شود. اگر زمان کمتری طول بکشد تا ۲۰۱۶ بلاک استخراج شود، سختی استخراج و به دنبال آن، هزینه های استخراج افزایش می‌یابد و اگر زمان بیشتری طول بکشد، سختی شبکه کاهش می‌یابد. مورو اذعان کرد که با کاهش هش‌ ریت، سختی تنظیم شده و هزینه استخراج کاهش خواهد یافت.

مایکل مورو خاطر نشان کرد طی چند روز گذشته قیمت بیت کوین به کانال 4 هزار دلاری رسیده است. وی بیان کرد در اوایل و اواسط سال ۲۰۱۸ افرادی که قبل از روند افزایشی یا حین آن بیت کوین خریده بودند دست به فروش گسترده زدند. حتی بعضی از دارندگان بیت کوین که از سال ۲۰۱۶ خرید کرده بودند نیز تصمیم به فروش و نقد کردن و کسب سود گرفتند. حجم معاملات ۵۰ الی ۶۰ درصد بیشتر از بیشترین مقدار حجم معاملات سال گذشته شد.

مورو در جواب به این سوال که کف قیمت بیت کوین ۴ هزار دلار یا ۳ هزار دلار یا حتی کمتر می‌شود پاسخ داد در این شرایط کسب سود به صورت روزانه برای تریدرها بسیار سخت تر خواهد شد و ادامه داد:

نکته کلیدی برای سرمایه گذاران بلند مدت این است که بیت کوین در گذشته نیز این شرایط را داشته است. در تاریخ ده ساله بیت کوین این بار پنجم یا ششم است که بیش از ۷۵ درصد کاهش قیمت دارد. از این نظر برای سرمایه گذاران بلند مدت مهم نیست که قیمت بیت کوین در انتهای سال ۲۰۱۸ چقدر باشد زیرا آن ها چشم انداز ۳ الی ۵ ساله دارند.

به نظر شما قیمت بیت کوین چه روندی را پیش رو خواهد گرفت؟

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا