تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین در آستانه بسته شدن کندل هفتگی

قیمت بیت کوین اخیرا شاهد افزایشی فراتر از سطح ۵۲٬۰۰۰ دلار بوده است و با افزایش خوش‌بینی‌ها، یک چشم‌انداز صعودی را ایجاد کرده است. با این حال، این صعود همراه با اصلاحاتی نیز خواهد بود. در این مطلب، در آستانه بسته شدن کندل هفتگی، به تحلیل تکنیکال بیت کوین خواهیم پرداخت تا وضعیت آن را بررسی کنیم.

هر چند احساسات بازار مدتی است که مثبت شده اما معمولا منجر به حرکات اغراق‌آمیزی در قیمت می‌شود. در نتیجه، نوسانات ناشی از احساسات در تحرکات اخیر بازار، از جمله افزایش بیت کوین به ۵۰٬۰۰۰ دلار نشان می‌دهد که احتمالا شاهد اصلاحاتی در قیمت خواهیم بود.

مایکل فان د پوپه (Michaël van de Poppe) تحلیلگر مشهور نیز معتقد است ۳۵٪ رشد قیمت بیت کوین نشان‌دهنده علاقه سازمانی به دلیل افزایش جریان ورودی به ETFهاست:

من انتظار دارم قبل از رسیدن به سقف احتمالی ۵۴٬۰۰۰ تا ۵۷٬۰۰۰ دلار، شاهد یک اصلاح و تثبیت قیمت باشیم.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم ۳ روزه
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم ۳ روزه؛ منبع: X

همان طور که در تصویر بالا قابل مشاهده است، محدوده ۴۸٬۰۰۰ دلار ناحیه مهمی برای بیت کوین است که انتظار می‌رود از قیمت حمایت کرده و از ریزش بیشتر آن جلوگیری کند. اگر این محدوده از دست برود امکان اصلاح عمیق‌تری وجود دارد.

دامیننس تتر نیز همان طور که پیش از این گزارش کردیم، پس از چند روز نوسان از سطح مشخص شده (خط آبی در تصویر زیر) ریزش کرد و صعود بازار را رقم زد. اکنون دامیننس تتر به یک محدوده حمایتی رسیده (۵.۱۵٪) که در تصویر مشخص شده است. تا زمانی که قیمت بالای این محدوده قرار داشته باشد، شرایط بازار در تایم فریم‌های کوچک‌تر تغییری نخواهد کرد. در صورت شکست این محدوده به سمت بالا، بازار با اصلاح قیمت مواجه خواهد شد.

دامیننس تتر در تایم فریم ۴ ساعته
دامیننس تتر در تایم فریم ۴ ساعته؛ منبع: تریدینگ ویو

بیت کوین در تایم فریم روزانه یک الگوی مگافون (الگوی بلندگو) تشکیل داده و آن را به سمت بالا شکسته است. باید دید این هفته واکنش قیمت چگونه خواهد بود. آیا با یک پولبک به صعود خود ادامه خواهد داد یا اینکه مجددا به داخل این الگو بازخواهد گشت؟

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه؛ منبع تریدینگ ویو

در تایم فریم هفتگی، کندل قیمت از سطح ۰.۶۱۸ فیوناچی اصلاحی (تشکیل شده از موج ۶۹٬۰۰۰ دلار تا ۱۵٬۴۸۰ دلار) عبور کرده که سطح بسیار مهمی محسوب می‌شود. اگر قیمت بخواهد به صعود خود ادامه دهد، بهتر است این سطح در تایم فریم هفتگی از دست نرفته و کلوز کندل زیر آن بسته نشود. همان طور که در تصویر زیر مشاهده می‌شود، سطح ۰.۶۱۸ مطابق با محدوده ۴۸٬۰۰۰ است که قبلا اشاره کردیم ناحیه حمایتی مهمی برای بیت کوین محسوب می‌شود.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم هفتگی
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم هفتگی؛ منبع: تریدینگ ویو

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا