مقالات عمومی

معرفی ۷ عامل مهم در روند صعودی بعدی بیت کوین

دن هدل موسس شرکت اینترچنج در توییت اخیر خود بیان کرد که روند صعودی بعدی بیت کوین حداقل به دلیل ۷ عامل بسیار عظیم خواهد بود. این عوامل عبارتند از:

۱- بدهی جهانی ۱۰ تریلیون دلاری

۱۰ تریلیون ممکن است تخمین محافظه کارانه ای باشد. بیت کوینیست گزارش داده است که بدهی جهانی اکنون با شیب منفی به ۱۳ تریلیون دلار رسیده است. بیش از ۴۰ درصد اوراق قرضه جهانی در ارائه سود شکست خورده اند. در واقع اگر دارندگان اوراق قرضه اگر اوراق خود را تا تاریخ سررسید نگه دارند به سرمایه کمتری نسبت به آنچه که سرمایه گذاری کرده اند می‌رسند. این موضوع در تاریخ حوزه امور مالی بی سابقه بوده است و نشان می‌دهد که سیاست های پولی بسیاری از بانک های مرکزی از کنترل خارج شده است. هنگامی که سرمایه گذاران دیگر نمی‌توانند از بازار اوراق قرضه به سود دست یابند، به سمت دیگری جلب می‌شوند.

۲- جنگ معاملاتی

جنگ معاملاتی آمریکا و چین باعث افت شدید بازار بورس جهانی شود. اگرچه مذاکراتی بین این دو کشور در خصوص رسیدن به یک توافق مشترک وجود دارد، اما بلومبرگ پیش بینی می‌کند که این آتش بس موقتی است و جنگ معاملاتی دیگری در فصل پاییز در خواهد گرفت.

اگر آمریکا تعرفه‌های معاملاتی خود را بیش از حد افزایش دهد، می‌تواند منجر به سقوط یوان چین شود و سرمایه گذاران و دارندگان کسب و کارها به دارایی امن و معتبرتری می‌کشاند که می‌تواند طلا یا بیت کوین باشد. با در نظر گرفتن عملکرد بیت کوین، این ارز دیجیتال گزینه هوشمندانه تری برای سرمایه گذاری به نظر می‌آید.

۳- هاوینگ بیت کوین در سال ۲۰۲۰

رویداد هاوینگ که پس از ماینینگ هر ۲۱۰ هزار بلاک روی می‌دهد باعث جلوگیری از تورم قیمت بیت کوین می‌شود. بیت کوین به جای چاپ پول که توسط بانک های مرکزی انجام می‌شود، جایزه ماینرها را نصف می‌کند.

پس از دو رویداد هاوینگ گذشته در سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶، قیمت بیت کوین به صورت پارابولیک (سهمی شکل) در آمد. با هاوینگی که برای سال آینده در نظر گرفته شده است و عوامل پرشماری که در هاوینگ قبلی وجود نداشتند، روند صعودی بعدی بیت کوین بسیار چشمگیر خواهد بود.

۴- بیت کوین در حال تبدیل به دارایی بی خطر می‌باشد

سرمایه گذاران بر اساس سطح ریسکی که وجود دارد، از یک دارایی به دارایی دیگر تغییر موضع می‌دهند. اغلب اوقات، هنگام روند نزولی اقتصادی به بازار سهام استراحت می‌دهند و سرمایه خود را به بازار اوراق قرضه انتقال می‌دهند.

اما با شرایط وخیمی که از بازار جهانی اوراق قرضه مشاهده کرده ایم، جایگزین های موجود اندک و ناکارآمد می‌باشند. بیت کوین توسط سرمایه گذاران پرقدرتی به عنوان دارایی بی خطر پذیرفته شده است و بورس و اوراق قرضه بلا استفاده شده اند.

۵- افزایش حجم معاملات سازمانی

افزایش حجم معاملات سازمانی عامل بسیار مهمی در روند صعودی بعدی بیت کوین خواهد بود. چند روز گذشته حجم معاملات بیت کوین ۴۰ درصد افزایش یافته است که نشان می‌دهد سرمایه بزرگی وارد این بازار شده است.

با حضور بازارهای ICE، امری ترید TD، فیدلتی و سازمان های مهم دیگر، روند صعودی بعدی نسبت به روند سال ۲۰۱۷ متفاوت خواهد بود. در عین حال خرده سرمایه گذاران را نیز به حساب آورد. نوسان قیمت تماما از جانب سرمایه هنگفتی است که باعث رشد قیمت بعدی بیت کوین نیز می‌شود.

۶- بزرگتر شدن بیش از پیش بازارهای بی واسطه

اگرچه امروزه اکثر مردم بیت کوین را نمی‌شناسند یا از آن استفاده نمی‌کنند اما نسبت به دو سال پیش آگاهی بیشتری در خصوص این ارز دیجیتال به وجود آمده است.

مکان های بیشتری پرداخت های بیت کوینی را می‌پذیرند، شرکت های بیشتری بر بستر بلاک چین ایجاد می‌شود و شرکت هایی نظیر فیسبوک در آستانه ارائه ارز دیجیتال به عموم مردم است.

بازارهای بی واسطه در بالاترین حضور خود در تاریخ را تجربه می‌کنند، یعنی آنکه هنگامی که روند صعودی بعدی بیت کوین شروع شود توقف ناپذیر خواهد بود.

۷- ظهور سوسیالیسم

ظهور مجدد جنبش های سوسیالیسم در جهان می‌تواند به روند صعودی بعدی بیت کوین سرعت ببخشد. مردم در حال پس زدن دولت های خودکامه و یافتن مسیری برای تسلط بر سیاست های پولی و مالی خشک و بدون انعطاف می‌باشند.

این شرایط قبلا در کشورهایی نظیر ترکیه (و ایران) ثابت شده است که کاهش ارزش ارز توسط دولت، مردم را به سمت بیت کوین سوق خواهد داد.

بدون شک روند صعودی بعدی بیت کوین بسیار عظیم و چشمگیر خواهد بود. جهانیان منتظرند که اولین ارز دیجیتال صعودی تا ماه داشته باشد.

 

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا