اخبار بیت کوین

نهنگ‌ های بیت کوین همچنان در ۷۰٬۰۰۰ هزار دلار فروشنده نیستند؛ انباشت ادامه دارد

با وجود اینکه قیمت بیت کوین برای اولین بار به بیش از ۷۰٬۰۰۰ دلار رسیده است، آدرس‌های بیت کوین که حداقل ۱٬۰۰۰ BTC دارند، دوباره در حال افزایش هستند. بر اساس آخرین داده‌های آنچین، نهنگ‌های بیت‌کوین عجله‌ای برای فروش در روند صعودی فعلی ندارند.

به گزارش میهن بلاکچین، تعداد آدرس‌های منحصربه‌فردی که حداقل ۱٬۰۰۰ بیت‌کوین را در خود جای داده‌اند (معروف به نهنگ‌ها) تا ۷ مارس (۱۷ اسفند) به ۲٬۱۰۴ آدرس رسیده است. با این حال، این رقم هنوز کمتر از رکورد ۲٬۴۸۹ آدرس در فوریه ۲۰۲۱ است؛ زمانی که بیت کوین بالای ۴۶٬۰۰۰ دلار معامله می‌شد.

تعداد آدرس‌های بیت کوین با حداقل ۱٬۰۰۰ BTC
تعداد آدرس‌های بیت کوین با حداقل ۱٬۰۰۰ BTC؛ منبع: LookIntoBitcoin

افزایش تعداد این کیف پول‌ها را می‌توان به ETFهای اسپات بیت کوین نیز نسبت داد که حجم معاملات آنها در ۴ مارس (۱۴ اسفند) از ۵۲.۵ میلیارد دلار فراتر رفت.

این واقعیت که نهنگ‌ها بیت کوین‌های خود را در این سطوح نمی‌فروشند نشان می‌دهد که آنها انتظار دارند قیمت‌ بیشتر افزایش یابد.

جولیو مورنو (Julio Moreno)، رییس بخش تحقیقات آنچین کریپتو کوانت (CryptoQuant) نیز در پستی در ۷ مارس در پلتفرم X به این رشد توجه نشان داد. مورنو در این باره نوشت:

رشد ذخایر بیت کوین نهنگ‌ها به صورت سهمی (پارابولیک) است.

تغییرات یک ساله در ذخایر نهنگ‌های بیت کوین با موجودی ۱٬۰۰۰-۱۰٬۰۰۰ BTC
تغییرات یک ساله در ذخایر نهنگ‌های بیت کوین با موجودی ۱٬۰۰۰-۱۰٬۰۰۰ BTC؛ منبع: X

بیت کوین نهنگ‌ها با سرعتی بی‌سابقه در حال خروج از صرافی‌ها

شواهد بیشتر مبنی بر اینکه نهنگ‌های بیت‌کوین برای فروش دارایی‌های خود عجله ندارند، از چندین معیار ارزیابی حجم مبادلات بیت کوین توسط نهنگ‌ها در صرافی‌ها ناشی می‌شود.

داده‌های کوین گلس (Glassnode) نشان می‌دهد نقل و انتقالات از صرافی‌ها به کیف پول نهنگ‌ها در این ماه به رکوردهای جدیدی رسیده است.

تعداد انتقالات بیت کوین از صرافی‌ها به کیف پول نهنگ‌ها
تعداد انتقالات بیت کوین از صرافی‌ها به کیف پول نهنگ‌ها؛ منبع: گلس نود

در مقابل، حجم انتقال از کیف پول نهنگ‌ها به صرافی‌ها در مقایسه با دوره‌های قبلی بازارهای صعودی و نزولی، افزایش متوسطی داشته است.

حجم انتقالات بیت کوین از کیف پول نهنگ‌ها به صرافی‌ها
حجم انتقالات بیت کوین از کیف پول نهنگ‌ها به صرافی‌ها؛ منبع: گلس نود

به طور کلی، این معیارها نشان‌دهنده هجوم گسترده سرمایه‌گذاران جدید به سمت بازار بیت کوین است. همچنین، با وجود رکوردشکنی قیمت بیت کوین، نشانه‌های اندکی از برداشت سود توسط سرمایه‌گذاران ثروتمند وجود دارد. این موضوع نشان می‌دهد، سرمایه‌گذاران به افزایش بیشتر قیمت امیدوارند.

خرید بیت کوین توسط ETFها ادامه دارد

از دیدگاه فاندامنتال نیز ETFهای اسپات بیت کوین در ایالات متحده همچنان به افزایش تقاضا برای BTC ادامه می‌دهند. به عنوان مثال، IBIT بلک راک، بالاترین ورودی روزانه خود را با ۷۸۸ میلیون دلار در ۵ مارس (۱۵ اسفند) به ثبت رساند.

همانطور که پیش از این گزارش دادیم، بر اساس ترکیبی از شاخص‌های تکنیکال، آنچین و فاندامنتال، هدف بعدی بیت کوین می‌تواند حدود ۹۲٬۵۰۰ دلار باشد. شایان ذکر است اخیرا در نمودار قیمت بیت کوین یک الگوی مثلث صعودی تشکیل شده است که عموما به عنوان یک الگوی ادامه‌دهنده در نظر گرفته می‌شود.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا