متوسط سیستم‌های کسب درآمد

راهنمای استیکینگ BNB بر روی بایننس اسمارت چین؛ با سهام‌گذاری سود کسب کنید

بایننس اسمارت چین به شما این امکان را می‌دهد تا با کارمزد کم از زیرساخت دیفای بهره‌مند شوید. BSC شامل ۲۱ ولیدیتور یا تاییدکننده است که به پردازش تراکنش‌ها، ارائه توان و سخت‌افزار محاسباتی و حفظ امنیت شبکه می‌پردازند. در مقابل، این تاییدکنندگان از کارمزد تراکنش‌ها و استیکینگ BNB سود و پاداش کسب می‌کنند.

آیا شما هم می‌خواهید در رشد BSC مشارکت داشته باشید و به ازای این مشارکت پاداش کسب کنید؟ تمام دارندگان BNB با سهام گذاری این کوین، به عنوان نماینده می‌توانند در این امر سهیم باشند. در ادامه به نحوه عملکرد این موضوع و مشارکت شما در رشد BSC می‌پردازیم.

استیکینگ BNB

بایننس اسمارت چین - استیکینگ BNB

زنجیره هوشمند بایننس (BSC) با رشد چشمگیر فعالیت مواجه شده است. برنامه‌های غیرمتمرکز نظیر پنکیک‌سواپ (PancakeSwap)، ونوس (Venus) و بسیاری از برنامه‌های دیگر با رشد بسیار زیادی همراه بوده‌اند. اگر تاکنون وارد اکوسیستم BSC نشده‌اید، با مطالعه این مقاله می‌توانید فعالیت خود در این شبکه را آغاز کنید. 


معرفی و بررسی پروژه ونوس (Venus) بایننس و توکن XVS


با توجه به موارد ذکرشده، ایجاد یک اکوسیستم و جامعه‌ای از محصولات، زیرساخت، توسعه‌دهندگان، ابزار و کاربران امری ساده و آسان نیست. این موضوع، همان چیزی است که ارزهای دیجیتال را بسیار قدرتمند می‌کند و باعث می‌شود که نرم‌افزار‌های متن باز رایج شوند.

تعداد زیادی از تاییدکنندگان (Validator) و نمایندگان (Delegator) که می‌توانند به استیکینگ BNB بپردازند و سود کسب کنند، از بایننس اسمارت چین حمایت و پشتیبانی می‌کنند.

هدف تاییدکنندگان، رشد BSC و تبدیل شدن آن به یک اکوسیستم بزرگ‌تر و در دسترس‌تر است. اما این موضوع به چه معناست و چگونه می‌توانید در این مسیر مشارکت داشته باشید؟

تاییدکننده بایننس اسمارت چین چیست؟

Binance Smart Chain از مدل اجماعی به اسم گواه اثبات اختیار ارائه‌شده (PoSA) استفاده می‌کند. این مدل، ترکیبی از گواه اثبات اختیار (PoA) و گواه اثبات سهام خصوصی شده (DPoS) است. این مدل اجماع می‌تواند از زمان بلاک کوتاه و کارمزد کم پشتیبانی کند و برای اجرا شدن فقط به ۲۱ تاییدکننده نیاز دارد.

ولیدیتورها به نوبت به تولید بلاک‌ها می‌پردازند و با پردازش تراکنش‌ها و امضا کردن بلاک‌ها، اجرای شبکه BSC را محقق می‌سازند. تاییدکنندگان در ازای سرویسی که ارائه می‌دهند، کوین BNB را به عنوان پاداش دریافت می‌کنند. در این بین، انتخابات روزانه‌ای برای تعیین مجموعه تاییدکنندگان وجود دارد.

برای تبدیل شدن به تاییدکننده به چه چیزی نیاز است؟ ولیدیتور باید نود سخت‌افزاری با تجهیزات مورد نیاز برای اجرای نود کامل BSC فراهم کند و حداقل ۱۰,۰۰۰ توکن BNB استیک کرده باشد. اما این تمام ماجرا نیست. این پیش‌نیاز‌ها فقط برای تبدیل شدن به یکی از کاندیداهای انتخابات است.