مقالات عمومی

برایان آرمسترانگ کیست ؛ از کار در گاراژ تا بنیانگذاری کوین بیس !

برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong) یکی از تاثیرگذارترین افراد فعال در حوزه رمز ارز است که بنیانگذار و مدیرعامل یکی از محبوب‌ترین صرافی‌های رمز ارز دنیا به نام کوین بیس (CoinBase) است. برایان آرمسترانگ به خاطر موفقیت‌هایش، تبلیغات برای بیت کوین و آموزش مردم در سمینارها، کنفرانس‌ها و ورکشاپ‌ها، در نشریات مختلف ۴۰ فرد زیر ۴۰ سال ظاهر شده است. همچنین Brian Armstrong به همراه چارلی لی (Charlie Lee)، یکی دیگر از اعضای اولیه کوین بیس ، موفق به دریافت جایگاه یونیکورن (Unicorn Status) شده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

آرمسترانگ به عنوان مشاور و مهندس در بهترین شرکت‌های تکنولوژی کار کرده است؛ شرکت‌هایی مثل Deloitte And Touche ، Airbnb و IBM. بازار تکنولوژی همیشه برای او جالب بوده و او به صورت فعالانه، سعی در توسعه راه حل‌های این صنعت دارد. اگر می‌خواهید بهتر بدانید که برایان آرمسترانگ کیست ، در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

برایان آرمسترانگ کیست ؟

برایان آرمسترانگ کوین بیس برایان آرمسترانگ کیست صرافی ارز دیجیتال افراد معروف بیت کوین بلاک چین

برایان آرمسترانگ در ۱۵ ژانویه سال ۱۹۸۳ در سن خوزه کالیفرنیا چشم به جهان گشود. او در زمان دبیرستان شروع به یادگیری زبان‌های برنامه نویسی Java و CSS کرد و از همان دوران، به تکنولوژی کامپیوتر علاقمند شد. اولین شغل او زمانی بود که هنوز به دبیرستان می‌رفت. در این شغل، او برای کسب و کارهای کوچکی که در منطقه سن خوزه بودند، وب سایت طراحی می‌کرد. در همان زمان، او مدتی را نیز در گاراژ همسایه‌شان کار می‌کرد.

در سال ۲۰۰۱، برایان آرمسترانگ وارد دانشگاه رایس (Rice University) واقع در هیوستن تگزاس شد و در دو رشته علوم کامپیوتر و اقتصاد به صورت موازی تحصیل کرد. پس از فارغ التحصیلی و در سال ۲۰۰۶، او برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد علوم کامپیوتری وارد همان دانشگاه شد. پس از فارغ التحصیلی، آرمسترانگ تصمیم گرفت به بوئنوس آیرس آرژانتین سفر کند و یک سال در آنجا اقامت کند. در آنجا، او بر روی سرمایه گذاری در آموزش و پرورش کار می‌کرد. برایان آرمسترانگ می‌گوید:

من هرگز در آفریقای جنوبی نبودم. می‌خواهم به مدت یک سال به این کشور سفر کنم و سعی کنم به عنوان یک ماجراجو، به صورت دورکاری کار کنم تا در این مدت بتوانم بفهمم که چه چیزی از زندگی می‌خواهم. برایم جالب است که سیستم اقتصادی اَبر تورمی این کشور را ببینم.

مسیر شغلی قبل از بلاک چین

زمانی که برایان آرمسترانگ در دانشگاه رایس تحصیل می‌کرد، ۴ ماه در شعبه سن خوزه شرکت IBM به صورت کارآموزی کار کرد؛ جایی که توانست یک شبکه دستگاه‌های ذخیره متصل مبتنی بر جاوا طراحی کند. پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه رایس، او در شرکت Deloitte And Touche که یک شرکت مشاوره مدیریت ریسک بود، مشغول به کار شد.

برایان آرمسترانگ در سال ۲۰۰۳، یعنی زمانی که سال دوم دانشگاه بود، به همراه جان نلسون (John Nelson) وب سایتی به نام UniversityTutor.com‌ را پایه گذاری کرد. این وب سایت به معلمان کمک می‌کرد تا با استفاده از این پلتفرم بتوانند به صورت خصوصی آموزش دهند و پلتفرم به آنها خدمات میزبانی برای دانش آموز/مشتری ارائه می‌داد. این وب سایت همچنین به دانش آموزان کمک می‌کرد تا بتوانند معلم خود را انتخاب کنند.

این پلتفرم دانش آموزان و معلمان را تشویق می‌کرد تا یکدیگر را از طریق پارامترها و ویژگی‌های مختلف، ارتباط بگیرند. این پارامترها شامل سطح تحصیلی، مکان‌های جغرافیایی، موضوع درس، نزدیک بودن به یکدیگر و مواردی از این قبیل بود. منحصر به فرد بودن این پلتفرم، این بود که معلمان و دانش آموزان می‌توانستند قرار ملاقات‌هایشان را به صورت دلخواه و در مکان دلخواه برگزار کنند. برایان آرمسترانگ به مدت ۸ سال (از آگوست ۲۰۰۳ تا می ۲۰۱۲) مدیر این وب سایت بود.

آرمسترانگ زمانی که مدیر سایت UniversityTutors.com بود، در می سال ۲۰۱۱ به عنوان مهندس نرم افزار در Airbnb.com شروع به کار کرد. او در این شرکت به مدت یک سال کار کرد و سپس صرافی ارز دیجیتال کوین بیس را بنیان نهاد.

مسیر شغلی در تکنولوژی بلاکچین

برایان آرمسترانگ کوین بیس برایان آرمسترانگ کیست صرافی ارز دیجیتال افراد معروف بیت کوین بلاک چین

برایان آرمسترانگ در کریسمس سال ۲۰۱۰ با بیت کوین آشنا شد؛ اما او دریافت که استارتاپ‌های بیت کوینی در آن زمان زیاد نبودند. او به این قضیه به چشم بک فرصت نگاه کرد و شروع به فکر کردن به توسعه این بازار از طریق مشارکت در شرکت‌های استارتاپی کرد. این جرقه به وجود آمدن کوین بیس بود.

اشتیاق برایان آرمسترانگ برای کسب و کارهای استارتاپی، چیز جدیدی نیست؛ از زمان دبیرستان، او همیشه ذوق داشت که کسب و کاری برای خود راه اندازی کند. او به همراه دوستانش در دبیرستان، به ایده‌های مختلف بیزینسی فکر می‌کردند، در این راه اشتباه می‌کردند و یاد می‌گرفتند. این، برایان آرمسترانگ را پخته‌تر کرد و او را برای ایجاد یک کسب و کار جدی مثل کوین بیس آماده کرد.

۱۳ نقل قول از برایان آرمسترانگ

۱. من فکر می‌کنم بیت کوین خیلی شبیه به اینترنت شود. برخی کشورها سعی می‌کنند اینترنت را قانون گذاری کنند – بیت کوین نیز خیلی شبیه به آن خواهد شد. قانونی خواهد شد و برخی کشورها ارز خود را کنترل خواهند کرد.

۲. در کوین بیس، هدف ما ایجاد یک سیستم مالی باز برای تمام دنیاست. ما اعتقاد داریم که پروتکل‌های باز برای پول، نوآوری‌های جدید، آزادی اقتصادی و برابری فرصت در تمام دنیا را به همراه خواهند داشت؛ درست مثل اینترنت برای انتشار اطلاعات.

۳. با کم کردن موانع برای ساخت برنامه‌های ارز دیجیتال جدید، ما انفجار ایده‌های جدید را خواهیم دید؛ در آنها سرمایه گذاری می‌کنیم، با آنها همکاری می‌کنیم یا اپلیکیشن‌های جدید در این فضا ایجاد می‌کنیم. برنامه‌هایی که جایگزین خیلی از خدماتی خواهند شد که مردم سال‌هاست از آنها استفاده می‌کنند.

۴. مهم است که درک کنیم کوین بیس درباره قانون گذاری و پیروی از آن چگونه فکر می‌کند؛ به عنوان یک صرافی، ما به رعایت قوانین به دید کلید موفقیت رمز ارزها نگاه می‌کنیم.

۵. من فکر می‌کنم سرانجام برخی از ارزهای دیجیتال، به عنوان ارز ذخیره برای دنیا خواهد شد. من این اتفاق را می‌بینم.

۶. اعتقاد من این است که اکثریت مردمی که امروز از ارز دیجیتال استفاده می‌کنند، نمی‌خواهند از مالیات فرار کنند؛ آنها تنها سرمایه گذارانی هستند که به دنبال سود هستند و به این تکنولوژی جدید بسیار علاقمند هستند.

۷. ما نیاز داریم که استانداردهای بالاتری را اتخاذ کنیم؛ چون ارز دیجیتال بسیار جدید، قدرتمند و جالب است. در نتیجه بسیاری سعی می‌کنند آن را بدزدند.

۸. بیت کوین بیشتر شبکه‌های پرداخت خصوصی را در سال‌های آینده تغییر خواهد داد.

۹. بر خلاف بیت کوین یا ایمیل، سازمان‌های مالی و سیستم‌های پرداخت ما خصوصی هستند؛ این باعث می‌شود که مشتریان نتوانند به راحتی از بین سیستم‌های پرداخت، یکی را انتخاب کنند. این قضیه باعث می‌شود که رقابت کمتری بین این سرویس‌ها به وجود بیاید.

۱۰. اگر یک نقطه مثبت برای فروپاشی Mt. Gox وجود داشته باشد، ‌آن این است که نسل جدید شرکت‌های بیت کوین با یکدیگر شروع به همکاری کردند تا از آینده بیت کوین و امنیت دارایی‌های مشتریان مطمئن شوند.

۱۱. با گذر زمان، مختل کردن شبکه بیت کوین سخت‌تر می‌شود و کیف پول‌های بیت کوین و پروتکل آنها بسیار منعطف‌تر و کامل‌تر خواهد شد.

۱۲. بیش از ۳۷۹ مقاله نوشته شده‌اند که اعلام کرده‌اند پایان بیت کوین بسیار نزدیک است. نه تنها بیت کوین جان سالم به در برد،‌ بلکه پیشرفت کرد و تبدیل به برترین دارایی از لحاظ عملکردی در دهه گذشته شد. ما یک درس مهم درباره طبیعت انسان گرفتیم؛ این که در بیشتر پیشرفت‌های ناگهانی و ایده‌هایی که بر خلاف جهت جامعه هستند، بیشتر مردم در ابتدا آن را انکار و مسخره می‌کنند.

۱۳. من می‌خواهم که دنیا یک سیستم مالی باز داشته باشد؛ سیستمی که آزادی و نوآوری را به همراه داشته باشد.

آغاز جهش کوین بیس

در تمام زندگی، آرزوی برایان آرمسترانگ این بود که به یک غول تکنولوژی تبدیل شود و در این مسیر هیچ گاه شکست نخورد. دو مدرک علوم کامپیوتری و اقتصاد با تجربه برنامه نویسی او ترکیب شدند و او را برای ورود به دنیای استارتاپ‌های تکنولوژی آماده کردند.

آرمسترانگ در سال ۲۰۱۲ به همراه فرد ارسام (Fred Ehrsam) صرافی مشهور کوین بیس را بنا نهادند. این دو نفر درباره این که کوین بیس تبدیل به بازاری برای بیت کوین شود و جایی باشد که مردم بتوانند رمز ارز بخرند، خیال پردازی می‌کردند. در آن زمان، استفاده از بیت کوین برای تراکنش‌های روزمره تقریبا غیرممکن بود. تیم کوین بیس استارتاپشان را در برنامه Y Combinator Startup Incubator ثبت کردند. این برنامه به خاطر ارائه پلتفرم و سرمایه گذاری در استارتاپ‌ها مشهور است. این شرکت قبلا در استارتاپ‌های دیگری مثل دراپ باکس (DropBox)، ایر بی ان بی (Airbnb)، ردیت (Reddit) و ویبلی (Weebly) سرمایه گذاری کرده بود. راه اندازی کامل کوین بیس در اکتبر ۲۰۱۲ انجام شد و شروع به ارائه خدمات خرید و فروش بیت کوین از طریق انتقالات بانکی کرد.

کوین بیس در طول سالیان، تعدادی سرمایه گذار قابل توجه و سرمایه گذاران ریسک پذیر را به خود جذب کرده است. به همین دلیل، برایان و فرِد طی مدت زمان کوتاهی، به سرعت عملکردهای کوین بیس را افزایش دادند.

در سال ۲۰۱۳، برایان آرمسترانگ و کوین بیس توانستند ۵ میلیون دلار از Union Square Ventures سرمایه دریافت کنند. در دسامبر همین سال، این شرکت با همکاری شرکت‌های Ribbit Capital و Andressen Horowitz مجموعا ۲۵ میلیون دلار دیگر نیز در کوین بیس سرمایه گذاری کردند.

در ژانویه ۲۰۱۵، کوین بیس تبدیل به بزرگ‌ترین صرافی بیت کوین شد. این باعث شد که سازمان‌های سرمایه گذاری بیشتر به کوین بیس توجه کنند؛ بورس نیویورک به همراه تعدادی بانک و سازمان Draper Fisher Jurveton، مجموعا ۷۵ میلیون دلار در این صرافی سرمایه گذاری کردند.

در سال ۲۰۱۶، حدود ۴.۷ میلیون نفر در کوین بیس حساب داشتند. در سال ۲۰۱۷ این عدد به ۱۳.۳ میلیون رسید و این رشد مطابق با رویاهای برایان آرمسترانگ برای ایجاد یک شرکت کریپتویی بود. این رشد باعث شد که کوین بیس اولین شرکت مرتبط با بلاک چین باشد که جایگاه یونیکورن (Unicorn Status) را به دست می‌آورد.

چارلی لی (Charlie Lee) سازنده لایت کوین و یکی از غول‌های کریپتو، اعلام کرده که سومین نفری بود که در زمان ایجاد کوین بیس، در این شرکت استخدام شد. او پس از رها کردن شغلش در گوگل، شروع به کار با برایان آرمسترانگ بر روی کوین بیس کرد. لی تا ژوئن ۲۰۱۷ به عنوان مدیر مهندسی کار کرد و سپس کوین بیس را رها کرد.

GDAX و بیت لایسنس (BitLicence)

برایان آرمسترانگ کوین بیس برایان آرمسترانگ کیست صرافی ارز دیجیتال افراد معروف بیت کوین بلاک چین

در می ۲۰۱۶، کوین بیس خدمات خود را بر روی یک پلتفرم جدید به نام صرافی دارایی‌های دیجیتالی جهانی (GDAX) ارائه کرد. در لیست رمز ارزهای پشتیبانی شده، اتر نیز اضافه شد.

در ژانویه ۲۰۱۷، دپارتمان خدمات مالی نیویورک (DFS) یک بیت لایسنس برای کوین بیس صادر کرد. این حرکت، به کوین بیس اجازه داد تا بتواند خدمات ترید ارزهای دیجیتال را در نیویورک ارائه دهد. در ماه مارس همان سال، کوین بیس مجوز DFS را برای ارائه خدمات ترید لایت کوین و اتریوم در همین منطقه (نیویورک) اخذ کرد.

جایگاه یونیکورن (Unicorn Status)

در آگوست ۲۰۱۷، اخباری منتشر شد مبنی بر این که کوین بیس توانسته جایگاه یونیکورن را به دست آورد؛‌ یعنی اولین بیزینس مرتبط با بلاک چینی که به این جایگاه معتبر دست یافته است. جایگاه یونیکورن تنها به بیزینس‌هایی تعلق می‌گیرد که ارزش آنها بیش از ۱ میلیارد دلار باشد.

کوین بیس حدود ۱.۶ میلیارد دلار ارزش داشت و تبدیل به اولین استارتاپ کریپتویی در دنیا شد که بیش از ۱ میلیارد دلار ارزش دارد. کوین بیس در ابتدا ۱۱۷ میلیون دلار سرمایه از Andreeson Horowitz، USAA، BBVA، DSF نیویورک و Draper Fisher دریافت کرده بود. طبق گزارش Cointelegraph، این کمپانی در سال ۲۰۱۴، حدود ۴۰۰ میلیون دلار ارزش داشت. امروز ارزش این کمپانی بیش از ۲.۵ برابر شده است و سرمایه گذاران از رشد سرمایه‌شان بسیار راضی هستند.

به گفته برایان آرمسترانگ ، ارزهای دیجتال دارای پتانسیل‌های فراوانی هستند و این نوآوری‌ها، باعث به وجود آمدن پروژه‌ها و شرکت‌های جالبی می‌شوند. اپلیکیشن کوین بیس در سال ۲۰۱۷ و در آمریکا، بیشترین دانلود را بر روی گوشی‌های آیفون داشته است.

تعداد مشتریان کوین بیس در سال اول راه اندازی، ۳۰۰۰۰ نفر بود؛ اما امروز بیش از ۲۰ میلیون نفر از این صرافی استفاده می‌کنند. در انفجار کریپتو در سال ۲۰۱۷، کوین بیس بیش از ۱ میلیارد دلار سود به دست آورد.

احضاریه خدمات درآمد داخلی (IRS)

برایان آرمسترانگ کوین بیس برایان آرمسترانگ کیست صرافی ارز دیجیتال افراد معروف بیت کوین بلاک چین

در سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵، سازمان IRS از کوین بیس درخواست کرد که اطلاعات شخصی بیش از یک میلیون کاربر را با جزئیات آماده کند.

کوین بیس با این قضیه مخالف می‌کرد و پس از احضاریه‌های فراوان، بالاخره توانست در دادگاه برنده شود و تنها اطلاعات حساب‌هایی که تراکنش‌های بیت کوین را انجام می‌دادند را ارائه کند؛ هم تبادلات بیت کوین به دلار، و هم دریافت بیت کوین به ارزش بیش از ۲۰۰۰۰ دلار از شخصی به شخص دیگر.

آینده کوین بیس

دفتر مرکزی کوین بیس در سان فرانسیسکوی کالیفرنیا قرار دارد. در طول سال‌ها فعالیت، دفاتر مختلفی در کشورهای مختلف دنیا تاسیس شدند. این صرافی بیت کوین، لایت کوین، اتریوم و بیش از ۳۲ ارز فیات را پشتیبانی می‌کند و تراکنش‌های بیت کوین و ذخیره آنها را در بیش از ۱۸۵ کشور ساپورت می‌کند. به تازگی، کوین بیس به طرح پرداخت‌های سریع‌تر انگلستان نیز دست یافته، که این به معنی پرداخت‌های بانکی تقریبا آنی پول فیات برای کاربران انگلیسی است.

با وجود موانعی که در مسیر کوین بیس قرار داشت، این صرافی به راه خود ادامه داد و برایان آرمسترانگ در مورد آینده آن بسیار خوشبین است. موضوعی که بیشتر برای این کمپانی اهمیت دارد، کاهش محدودیت‌هاست. برایان آرمسترانگ اعتقاد دارد که در آینده‌ای نزدیک، بیت کوین کاملا قانونی می‌شود و مردم برخی کشورها نیز کاملا بر روی ارز خود کنترل خواهند داشت. او همچنین معتقد است که بیت کوین در ۱۰ یا ۱۵ سال آینده، از دلار جلو میافتد.

نکات جالب درباره برایان آرمسترانگ

برایان آرمسترانگ کوین بیس برایان آرمسترانگ کیست صرافی ارز دیجیتال افراد معروف بیت کوین بلاک چین

ثروت برایان آرمسترانگ

ثروت مدیر عامل کوین بیس ۱ میلیارد دلار است.

برایان آرمسترانگ مسن‌ترین فرد در بین ۱۵ جوان‌ترین میلیاردر لیست Business Insider است. او با سن ۳۷ سال، حدود یک میلیارد دلار ثروت دارد که او را در جایگاه ۱۹۹۰ لیست فوربز قرار داده است.

برایان آرمسترانگ بشردوست است

برایان آرمسترانگ همچنین بنیانگذار سازمان GiveCrypto‌ نیز هست. این یک سازمان خیریه غیر انتفاعی است که هدف آن توزیع رمز ارز در بین مردم فقیر است.

ماموریت GiveCrypto‌ این است که با توزیع رمز ارزها در بین مردم دنیا، به قدرت مالی آنها کمک کند. تمرکز این سازمان بر روی اهدای رمز ارز به صورت خُرد به مردمی است که در فقر زندگی می‌کنند.

سه هدف اصلی سازمان GiveCrypto این موارد هستند:

 • کمک به مردم نیازمند به صورت ارسال مستقیم پول
 • پیشبرد استفاده از رمز ارزها و منافع آن در دنیای واقعی
 • ایجاد دسترسی جهانی به یک سیستم اقتصادی باز
به منظور رسیدن به این اهداف، GiveCrypto در سال ۲۰۱۸، ۱۰ میلیون دلار، و در سال ۲۰۲۰، ۱ میلیارد دلار جذب سرمایه کرده است. GiveCrypto یک سازمان خیریه غیرانتفاعی است. ارزش دارایی‌ها در آن، بر اساس اهداهای جدید و افزایش ارزش رمز ارزها، رشد خواهند کرد.
GiveCrypto اکنون بیت کوین، بیتکوین کش، اتریوم، لایت کوین، ریپل و زی کش را قبول می‌کند. اهداها شامل مالیات می‌شوند و کسانی که اهدا می‌کنند، باید نام و ایمیل خود را ارائه کنند. اهداهای ناشناس هم امکان پذیر هستند و شامل مالیات نمی‌شوند.
GiveCrypto اعلام کرده که در آینده‌ای نزدیک، ۱۰۰ درصد اهداها به گیرنده‌های نهایی می‌رسند.
کسانی که بیش از ۱ میلیون دلار اهدا کرده‌اند:
 • برایان آرمسترانگ (مدیر عامل کوین بیس)
 • کریس لارسن (مدیر اجرایی ریپل)
 • زوکو ویلکاکس (مدیر عامل زی کش)

کسانی که بیش از ۱۰۰ هزار دلار اهدا کرده‌اند:

 • برد گارلینگهاوس (مدیر عامل ریپل)
 • جوان ویلسون و فرد ویلسون
 • متیو روزاک (بنیانگذار Bloq)
 • مت موکاری (مدیر عامل گروه موکاری)
 • شرکت بیت مین
 • راجر ور (مدیر عامل Bitcoin.com)
 • Ribbit Capital
 • ران کانوی (بنیانگذار SV Angel)

همچنین در سال ۲۰۱۸، برایان آرمسترانگ سند The Giving Pledge را امضا کرد. این او را تبدیل به اولین کارآفرین کریپتویی کرد که بخش اعظم ثروت خود را به افراد فقیر اهدا می‌کند.

جوایز و قدردانی‌ها

 • قرار گرفتن در لیست ۴۰ فرد زیر ۴۰ سال در سال ۲۰۱۷
 • جایگاه ۱۹۹۰ در لیست میلیاردرهای فوربز

کتاب‌ها و فیلم‌ها

برایان آرمسترانگ کوین بیس برایان آرمسترانگ کیست صرافی ارز دیجیتال افراد معروف بیت کوین بلاک چین

برایان آرمسترانگ نویسنده کتاب “رها شدن؛ چگونه با یک فرصت عالی کوچک، در خانه کار کنیم؟” است.

همچنین او در فیلم Rise And Rise of Bitcoin نقش آفرینی کرده است. این فیلم یک مستند آمریکایی است که در سال ۲۰۱۴ تولید شده. این مستند شامل مصاحبه‌هایی با افراد و شرکت‌های مختلفی است که نقش مهمی در گسترش بیت کوین داشتند.

جمع بندی

برایان آرمسترانگ بنیانگذار و مدیر عامل صرافی مشهور کوین بیس است. او از نوجوانی به دنبال تکنولوژی بود و این حوزه برای او جذابیت بسیاری داشت. همچنین او از همان دوران نوجوانی به دنبال راه اندازی کسب و کار خود بود و به همراه دوستانش، بیزینس‌های مختلف را امتحان می‌کردند و شکست می‌خوردند. این شکست‌ها برایان آرمسترانگ را برای آینده درخشانش آماده کردند.

در سال ۲۰۱۲، برایان آرمسترانگ به همراه Fred Ehrsam صرافی کوین بیس را بنا نهادند. سرمایه گذاران برجسته‌ای در این صرافی سرمایه گذاری کردند؛ به طوری که در سال ۲۰۱۵، کوین بیس تبدیل به بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال دنیا شد و این راه را برای سرمایه گذاری‌های بیشتر باز کرد.

برایان آرمسترانگ بشردوست و خیر است؛ او سازمانی به نام GiveCrypto بنا نهاده، تا بتواند به مردم فقیر سراسر دنیا، با استفاده از رمز ارز کمک مالی کند. هدف او از این کار، اول از همه کمک مالی است و سپس آشنا کردن مردم با این پدیده نوظهور و آموزش استفاده از آن، و در آخر، آشنا کردن مردم با سیستم مالی باز و آزاد است. همچنین برایان آرمسترانگ سند The Giving Pledge را امضا کرده، که بیشتر دارایی‌هایش به افراد فقیر اهدا شوند.

ثروت برایان آرمسترانگ ۱ میلیارد دلار است، که او را در جایگاه ۱۹۹۰ لیست ثروتمندان فوربز قرار داده است.

منبع
blockonomibullsforbes

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا