اخبار خارجی

وضعیت بازار؛ بازیابی نسبی قیمت بیت کوین و آلتکوین‌ها

بیت کوین روز گذشته با ریزشی سنگین به ۱۸،۲۵۰ دلار سقوط کرد. با این حال،‌ وضعیت اکنون کمی بهبود یافته است. بزرگترین ارز دیجیتال بازار به بالای ۱۹،۲۰۰ دلار بازگشته است، با این حال، برای تداوم روند صعودی، قیمت باید از ۱۹،۵۰۰ و ۱۹،۶۲۰ دلار بالاتر برود. بازیابی نسبی قیمت بیت کوین باعث شد که آلت کوین‌ها نیز تا حدودی رشد کنند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتونیوز، آلت کوین‌ها در ۲۴ ساعت اخیر از بیت کوین تبعیت کردند و کندل قیمتی آن‌ها به رنگ سبز درآمد. اتریوم موفق شد مقاومت ۱۳۵۰ دلاری را به سمت بالا بشکند و XRP نیز همزمان با اخبار مربوط به دادگاه شرکت ریپل، مقاومت ۰.۳۶۵ دلاری را فتح کرد. کاردانو نیز در نزدیکی ۰.۴۵ دلار در حال تثبیت است.

تحلیل قیمت بیت کوین

پس از سقوط کوتاه‌مدت بیت کوین به زیر ۱۸،۵۰۰ دلار و تشکیل کف در ناحیه ۱۸،۲۵۰ دلاری، قیمت کمی بهبود یافت و اصلاح صعودی را بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ ساعته آغاز کرد. در ادامه بیت کوین از ۱۹،۰۰۰ و ۱۹،۲۰۰ دلار فراتر رفت. در حال حاضر، بزرگترین ارز دیجیتال بازار با مقاومت مهمی در سطوح ۱۹،۵۰۰ و ۱۹،۶۲۰ دلاری مواجه است و در صورت فتح این مقاومت‌ها، قیمت ممکن است تا مقاومت ۲۰،۲۰۰ دلاری رشد کند.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ ساعته
نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ ساعته – منبع: Tradingview

در سمت مقابل، در صورت ریزش قیمت بیت کوین، نزدیک‌ترین حمایت به آن در نزدیکی ۱۹،۳۵۰ دلار و همتراز با میانگین متحرک ساده ۵۰ ساعته قرار دارد که البته هنوز BTC نتوانسته است خود را بالای آن تثبیت کند. حمایت مهم بعدی در ناحیه ۱۸،۸۷۰ دلاری است و در صورت شکسته شدن این حمایت، احتمال آزمایش مجدد حمایت ۱۸،۲۵۰ دلاری وجود خواهد داشت.

تحلیل قیمت اتریوم

قیمت اتریوم در نزدیکی ۱۲۷۵ دلار حمایت خود را پیدا کرد. پس از آن، قیمت بهبود یافت و به ترتیب مقاومت‌های ۱۳۰۰ و ۱۳۲۰ دلاری را به سمت بالا شکست. همزمان با بهبود قیمت اتریوم، خط روند نزولی در نمودار ساعتی با مقاومت ۱۳۵۰ دلاری به سمت بالا شکسته شد.

قیمت اتریوم اکنون به دنبال آن است تا بالاتر از ۱۳۸۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۵۰ ساعته قرار بگیرد. مقاومت اصلی بعدی در نزدیکی ۱۴۱۰ دلار در حال شکل‌گیری است.

نمودار اتریوم تایم فریم ۱ ساعته
نمودار اتریوم تایم فریم ۱ ساعته – منبع: Tradingview

در صورت ریزش مجدد، قیمت اتریوم ممکن است به زیر حمایت ۱۳۵۰ دلاری کاهش یابد. حمایت اصلی بعدی در ناحیه ۱۳۲۰ دلاری قرار دارد و شکسته‌شدن آن می‌تواند دوباره قیمت را به ۱۲۷۵ دلار برساند.

تحلیل قیمت کاردانو، بایننس کوین، سولانا و ریپل

قیمت کاردانو در حال حاضر در نزدیکی ۰.۴۵ دلار در حال تثبیت‌شدن است. در صورتی که قیمت از ۰.۴۵ و ۰.۴۵۵ دلار فراتر برود، ممکن است شاهد رشد باشیم.

بایننس کوین نیز به خوبی حمایت ۲۵۰ دلاری خود را حفظ کرده است. قیمت بایننس کوین اکنون در حال افزایش است و در حوالی ۲۶۵ دلار معامله می‌شود. در صورتی که خریداران به فعالیت خود همچنان ادامه دهند، ممکن است قیمت در کوتاه‌مدت مقاومت ۲۷۵ دلاری را آزمایش کند.

سولانا به آرامی بالاتر از محدوده ۳۱.۲۰ دلاری قرار دارد و ممکن است به زودی مقاومت ۳۲.۵۰ دلاری را آزمایش کند. شکسته شدن این مقاومت راه را برای حرکت به سمت ۳۳.۲۰ دلار بازخواهد کرد.

دوج کوین پیش از این به محدوده ۰.۰۵۵۰ دلار رسید و اکنون در حال بازیابی ضرر چند روز اخیر است و بالاتر از ۰.۰۵۷۵ دلار معامله می‌شود. مقاومت اصلی در مسیر صعودی دوج کوین در حوالی ۰.۰۶۰۰ دلار وجود دارد.

قیمت ریپل در ۲۴ ساعت اخیر بیش از ۱۰٪ افزایش یافته است عملکرد چشمگیری از خود بالاتر از مقاومت ۰.۳۶۵ دلاری نشان داده است. این احتمال وجود دارد که XRP در ادامه روند صعودی خود، تا ۰.۳۹۵ و ۰.۴۰۰ دلار افزایش یابد.

وضعیت سایر آلت کوین‌ها چگونه است؟

عملکرد اکثر آلت کوین‌ها در بازار امروز چشمگیر بوده و بسیاری از آنها از جمله جمله HNT، APE، ALGO، USTC، LDO، CEL، LUNC، COMP، 1INCH ، KAVA و CVX بیش از ۶٪ رشد کرده‌اند. توکن HNT شبکه هلیوم در ۲۴ ساعت اخیر، با بیش از ۱۵٪ رشد، از سطح ۴.۷۵ دلاری فراتر رفته است.

به طور کلی، قیمت بیت کوین در تلاش برای صعود بالاتر از ۱۹،۲۰۰ دلار است. با این حال، برای تداوم روند صعودی باید مقاومت‌های ۱۹،۵۰۰ و ۱۹،۶۲۰ دلار از میان برداشته شوند.

  • حمایت و مقاومت‌های بیت کوین در چه قیمتی قرار دارد؟

در حال حاضر در تایم فریم کوتاه مدت مقاومت‌های ۱۹،۵۰۰ و ۱۹،۶۲۰ و ۲۰,۲۰۰ دلار برای بیت کوین وجود دارد. در طرف مقابل قیمت‌های ۱۸,۸۰۰ دلار و ۱۸,۲۵۰ دلار حمایت‌های بیت کوین هستند.

منبع
cryptonews

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا