تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، سولانا (SOL)

بیت کوین به آرامی در حال کاهش قیمت به سمت حمایت رنج (محدوده نوسان) ۵۶٬۵۵۲ دلار تا ۷۳٬۷۷۷ دلار است که طی چند ماه گذشته در آن معامله می‌شود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، جیمز چک (James Check)، تحلیلگر ارشد گلسنود در ۱۹ ژوئن (۳۰ خرداد) در صفحه X خود به تریدرها هشدار داد که طعمه «ترکیب خستگی سرمایه‌گذاران، مینی‌پامپ‌ها و مینی‌دامپ‌ها» نشوند تا پوزیشن‌هایشان لیکویید نشود.

رویکرد بلندمدت همچنان صعودی است

با وجود اینکه پرایس‌اکشن کوتاه‌مدت بیت کوین همچنان قطعی نیست، تحلیلگران از نظر بلندمدت دیدگاه مثبتی به آن دارند. تحلیلگران بروکر برنستین (Bernstein) انتظار دارند که ورودی قوی به ETFهای بیت‌کوین در ایالات متحده ایجاد شود که باعث خواهد شد تا پایان سال بعد قیمت آن به ۲۰۰٬۰۰۰ دلار برسد که از هدف پیش‌بینی شده قبلی آنها در ۱۵۰٬۰۰۰ دلار بالاتر است.

هیت مپ عملکرد بازار - منبع: کوین ۳۶۰
هیت مپ عملکرد بازار – منبع: کوین ۳۶۰

بعضی از تحلیلگران انتظار یک فاز اصلاحی در کوتاه مدت را دارند اما حتی این موضوع هم نتوانسته است مایکرواستراتژی را از خرید بیت‌کوین متوقف سازد. این شرکت در ۲۰ ژوئن (۳۱ خرداد) اعلام کرد که ۱۱٬۹۳۱ بیت‌کوین دیگر با قیمت میانگین ۶۵٬۸۸۳ دلار خریداری کرده است و اکنون مقدار ۲۲۶٬۳۳۱ بیت کوین در اختیار دارد. این خرید با ۸۰۰ میلیون وام قابل تبدیل به سهام، تامین مالی شده است.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (‌BTC)

بیت کوین در ۲۰ ژوئن (۳۱ خرداد) برای بازیابی قیمتی تلاش کرد، اما سایه بلند کندل‌ روزانه نشان از فروش قوی خرس‌ها در نزدیکی میانگین‌های متحرک دارد.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت بیت کوین – منبع: تریدینگ ویو

خرس‌ها در ۲۱ ژوئن (۱ تیر)، قیمت را به زیر حمایت مهم ۶۴٬۶۰۲ دلار کاهش دادند که نشان‌دهنده شروع یک عقب‌نشینی عمیق‌تر است. اگر خرس‌ها قیمت را زیر سطح ۶۴٬۶۰۲ دلار حفظ کنند، فروش می‌تواند ادامه پیدا کرده و قیمت بیت‌کوین به حمایت ۶۰٬۰۰۰ دلاری کاهش پیدا کند.

اما اگر قیمت به بالا بازگردد و بالای ۶۴٬۶۰۲ دلار بسته شود، نشان از خرید تهاجمی در سطوح پایین خواهد داشت. در چنین سناریویی، قیمت بیت کوین می‌تواند به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶۶٬۷۳۶ دلار، موج آبی رنگ در نمودار بالا) برسد، اما احتمالا در این سطح مقاومت شدیدی ایجاد شود. خریداران برای رسیدن به ۷۰٬۰۰۰ دلار و سپس ۷۲٬۰۰۰ دلار باید این سطح را نیز بشکنند.

تحلیل تکنیکال قیمت اتر (ETH)

خریداران در ۲۰ ژوئن (۳۱ خرداد) تلاش کردند قیمت اتر را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳٬۵۷۵ دلار، موج آبی رنگ در نمودار پایین) برسانند، اما خرس‌ها این سطح را حفظ کردند که نشان‌دهنده این است که خرس‌ها در رالی‌های بازگشتی نیز فروشنده هستند.

نمودار روزانه قیمت اتریوم - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت اتریوم – منبع: تریدینگ ویو

خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا با کاهش قیمت و حفظ آن در زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۳٬۴۵۸ دلار، موج قرمز رنگ)، موقعیت خود را مستحکم سازند. اگر موفق به این کار شوند، فروش می‌تواند شدت گرفته و اتر به سمت ۳٬۰۰۰ دلار ریزش داشته باشد.

گاوها برای جلوگیری از این حرکت نزولی، باید سریعا قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه رسانده و روی آن حفظ کند. در چنین حالتی، ممکن است گاوها برای یک رالی به سمت ۳٬۷۳۰ دلار و سپس ۳٬۹۷۷ دلار حرکت خود را شروع کنند.

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا (SOL)

خرس‌ها از تلاش گاوها برای افزایش قیمت به داخل الگوی کانال نزولی در دو روز گذشته جلوگیری کردند.

نمودار روزانه قیمت سولانا - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت سولانا – منبع: تریدینگ ویو

این امر نشان می‌دهد خرس‌ها خط حمایت این کانال را به مقاومت تبدیل کرده‌اند. یک شکست به زیر سطح ۱۲۸ دلار می‌تواند قیمت سولانا را تا سطح حمایت مهم ۱۱۶ دلاری کاهش دهد. انتظار می‌رود خریداران در این سطح یک دفاع قوی داشته باشند.

اولین نشانه صعودی بودن، یک شکست و بسته شدن کندل روزانه بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خواهد بود. گاوها باید قیمت را به بالای خط مقاومت کانال برسانند تا مسیر برای یک رالی به ۱۷۶ دلار و سپس ۱۸۸ دلار هموار شود.

از طريق
کوین تلگراف
منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا