اخبار خارجی

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ آیا بیت کوین در پایان ماه بالاتر از ۶۰،۰۰۰ دلار باقی می ماند؟

ماه اکتبر تا کنون یک ماه خوب برای بیت کوین بوده است به‌طوریکه قیمت این رمزارز طی این ماه ۴۰٪ افزایش یافته است. پیش از بسته شدن کندل ماهانه نگاهی به وضعیت نمودار قیمت بیت کوین و داده‌های درون زنجیره‌ای آن می‌اندازیم.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتو پوتیتو، روند کلی در اندیکاتورهای فاندامنتال و درون زنجیره‌ای به شدت صعودی است، زیرا دارندگان بلندمدت و قدیمی و هم‌چنین ماینرها هیچگونه نشانه‌ای از خرج توکن‌های خود را نشان نمی‌دهند. این شرایط بسیار مشابه با وضعیت بیت کوین در ماه نوامبر ۲۰۲۰ است و دقیقا قبل از رکوردشکنی این رمزارز است.

هرچند باید در کوتاه‌مدت مراقب باشیم، زیرا جریان ورود سرمایه به بازار آنی به آرامی در حال افزایش است و نسبت لوریج هنوز در سطح ۰.۱۹ قرار دارد.

این مطلب تنها ترجمه خبر منبع است و به هیچ عنوان توصیه سرمایه‌گذاری در رمز ارزها نیست.

اندیکاتورهای تکنیکال

اگر قیمت بیت کوین نتواند در کوتاه‌مدت، میانگین متحرک ۲۱ روزه و میانگین متحرک نمایی ۲۱ روزه و قیمت بالاتر از ۶۰,۰۰۰ دلار را حفظ کند، ممکن است اصلاح بیشتری به سمت محدوده سطح حمایتی ۵۸,۳۰۰ الی ۵۳,۰۰۰ دلار رخ دهد.

قیمت بیت کوین
قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین پس از روند صعودی ۴ هفته‌ای، با افزایش قراردادهای تسویه نشده، نرخ‌های فاندینگ ریت و نسبت لوریج تخمین زده‌شده، در فاز اصلاح کوتاه‌مدت قرار دارد.

بیت کوین توانسته است از میانگین متحرک ۲۱ روزه، میانگین متحرک نمایی ۲۱ روزه و قیمت ۶۰,۰۰۰ دلار عبور کند که سیگنال کوتاه‌مدت مثبتی است، اما نسبت لوریج نیز افزایش یافته است و نشان می‌دهد خطر هنوز کاملا از بین نرفته است.

در این مورد، محدوده قیمت ۵۸۳۰۰ الی ۵۳,۰۰۰ دلار احتمالا به عنوان سطح حمایتی درون زنجیره‌ای و تکنیکال قوی عمل کند.

بیت کوین اخیرا از خط روند نزولی کوتاه‌مدت عبور کرده است اما قیمت آن هم‌چنان کمتر از ۶۳,۷۰۰ دلار است.

ذکر این نکته مهم است که در ماه نوامبر ۲۰۲۰، نسبت لوریج ۰.۲۰ بود که منجر به اصلاح ۱۶٪ قیمت شد و سپس بیت کوین رکوردشکنی کرد و سریعا از ۲۰,۰۰۰ دلار به ۴۰,۰۰۰ دلار رسید.

اخیرا بیت کوین به رکورد قیمت جدیدی دست یافته است، اما این رکوردشکنی با افزایش نسبت لوریج همراه بوده که منجر به ریزش کنونی شده است.

با توجه به روند صعودی اندیکاتورهای درون زنجیره‌ای و فاندامنتال‌ها، احتمالا کف مقطعی قیمت بیت کوین بین ۵۳,۰۰۰ الی ۶۰,۰۰۰ دلار باشد و سپس به سطح ۶۴,۸۰۰ دلار دست یابد و از آن عبور کند.

کاهش قیمت بیت کوین به کمتر از ۵۳,۰۰۰ دلار می‌تواند سیگنال نزولی باشد و کاهش قیمت بیشتر به سمت محدوده ۴۵,۲۰۰ الی ۵۰,۰۰۰ دلار را منجر شود. گاوها باید از این سناریو اجتناب کنند تا از تلاش کنونی خود برای عبور از قیمت ۶۴,۸۰۰ دلار محافظت کنند.

پایان ماه نزدیک است و باید منتظر باشیم و ببینیم که آیا کندل ماهانه بالاتر از ۵۸,۸۰۰ دلار بسته می‌شود تا شاهد اوج قیمت ماهانه جدیدی باشیم و موجب تقویت تکنیکال‌های بلندمدت شود.

نمودار ماهانه قیمت بیت کوین
نمودار ماهانه قیمت بیت کوین

اندیکاتورهای درون زنجیره‌ای

معیارهای درون زنجیره‌ای روند کلی بسیار خوش‌بینانه‌ای برای بیت کوین نشان می‌دهند.

ذخایر تمام صرافی‌ها در پایین‌ترین سطح چند سال اخیر قرار دارد. اگرچه ذخایر صرافی‌های اسپات با کوین‌های جدید و جوان افزایش یافته است، معامله‌گران نیز در سود هستند.

با نگاهی به سن تراکنش‌های خرج نشده می‌توان گفت که کوین‌های قدیمی هم‌چنان انباشت می‌شوند، در حالی که کوین‌های جدیدتر برای کسب سود استفاده می‌شوند.

ماینرها به حفظ دارایی خود ادامه می‌دهند و نشانه‌ای از توزیع دارایی آنها وجود ندارد. ذخایر ماینرها در حال حاضر تقریبا معادل با ۱.۸۵۷ میلیون بیت کوین است.

معیارهایی نظیر SOPR و CDD هم‌چنان بدون تغییر هستند و این موضوع، گویای عدم کسب سود بسیار زیاد از کوین‌های قدیمی است.

اندیکاتورهای درون زنجیره‌ای بیت کوین
اندیکاتورهای درون زنجیره‌ای بیت کوین

علی‌رغم اصلاح کوتاه‌مدت که نشان می‌دهد کوین‌های قدیمی در این اصلاح فروخته نشده‌اند، میانگین سن کوین در مسیر رکوردشکنی جدیدی است.

بیت کوین هم‌اکنون رکوردشکنی کرده است و دارندگان بلندمدت و ماینرها توزیع دارایی‌های خود را آغاز نکرده‌اند. این موضوع بیانگر آن است که روند صعودی مهمی در انتظار بیت کوین است.

روندهای جستجو در گوگل برای کلمه بیت کوین نیز کمتر از اوج خود قرار دارد و آدرس‌های فعال نیز با بیشترین تعداد خود فاصله زیادی دارند.

تمام این موارد گویای آن است که یک روند صعودی مهم پیش روی بیت کوین است.

تحلیل اندیکاتورهای درون زنجیره‌ای بیت کوین

نتیجه‌گیری

روندهای صعودی بزرگ یا افزایش لوریج به اصلاح قیمت سالم نیاز دارد تا لوریج‌ها را از بین ببرد و به ایجاد ساختاری مناسب و پایدارتر کردن روند صعودی بازار کمک کند.

می‌توانیم انتظار داشته باشیم که پس از پایان فاز اصلاح قیمت، شاهد ادامه روند صعودی و رکوردشکنی قیمت بیت کوین هستیم.

ریسک معاملات هم‌چنان ادامه دارد، به طوری که بازار بورس رکوردشکنی کرده است زیرا سرمایه‌گذاران مجددا از دلار و اوراق قرضه به سمت دارایی‌های پرریسک‌تر جلب شده‌اند.

گاوها باید در صورت اصلاح قیمت بیشتر، از محدوده قیمت ۵۳,۰۰۰ الی ۵۸,۳۰۰ دلار محافظت کنند. معیارهای درون زنجیره‌ای و تکنیکال نشان می‌دهند این محدوده حمایتی احتمالا حفظ شود و روند صعودی در ماه نوامبر ادامه یابد و شاهد رکوردشکنی قیمت بیت کوین باشیم.

این مطلب تنها ترجمه خبر منبع است و به هیچ عنوان توصیه سرمایه‌گذاری در رمز ارزها نیست.
منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا