تهدید قراردادهای آتی بیت کوین برای معامله کنندگان این بازار

در حالی که بازار قراردادهای آتی به رشد قیمت ارزهای دیجیتال کمک می کنند، خطرات آن با آنچه شما فکر می کنید متفاوت است. آندرس آنتونوپولوس در یک مصاحبه در ۲۷ نوامبر با Ivan on Tech یک فعال یوتیوب در مورد ترس های ناشی از تاثیر معاملات قراردادهای آتی بیت کوین گفتگو کرد و وی نیز چنین نظری داشت که قراردادهای آتی در واقع برای بازار کریپتو و قیمت بیت کوین خطرناک است.

قراردادهای آتی توافق‌نامه‌هایی هستند که به تریدرها، سرمایه‌گذارها و تولیدکننده‌های اجناس اجازه می‌دهند که در مورد قیمت آینده یک کالا گمانه‌زنی کنند. عملکرد این قراردادها به صورت یک تعهد دوطرفه است؛ این قراردها مبادله یک کالا در تاریخی در آینده (تاریخ انقضا یا Expiration Date) و قیمتی که به هنگام بستن قرارداد تعیین می‌شود را امکان‌پذیر می‌کنند. قراردادهای آتی بیت کوین با تسویه نقدی، که از دسامبر ۲۰۱۷ در CME و CBOB معامله می شوند، این سوظن را در تریدرها و تحلیلگران ایجاد کرده است که دستکاری قیمت بیت کوین با ادامه تسویه قراردادها امری اجتناب ناپذیر است.

هنگامی که حباب قیمت بیت کوین به سرعت در سال ۲۰۱۷ بالا رفت، وزارت خزانه داری ایالات متحده گسترش بازارهای قراردادهای آتی را به منظور جلوگیری از این حباب تسریع کرد.

بسیاری از مردم این کار را به عنوان یک توطئه دیدند اما اگر به اختیارات سازمان هایی مانند خزانه داری نگاه کنید متوجه می شوید که در واقع این شغل آنهاست. سرکوب قیمت موضوع توطئه نیست بلکه یک رویکرد مبتنی بر بازار است تا آنهایی که به ارز دیجیتال اعتقاد ندارند با فروش استقراضی موضع مخالف به خود بگیرند. این در واقع به رشد قیمت کمک می کند اما نوسان را نیز کاهش می دهد.

بازاری که از معتقدین ـ یا حداقل از کسانی که تمایل به نگهداری کوین دارند ـ تشکیل شده است بسیار یک طرفه خواهد بود. این در واقع یک بازار با نقدینگی کامل در هر دو طرف صفحه سفارش نیست.

آندرس آنتونوپولوس در این خصوص معتقد است:

بهانه گیران که زمانی از نوسان قیمت می نالیدند، در حال حاضر از دستکاری قیمت قراردادهای آتی می نالند.

ریسک نامحدود

منتقدین کریپتو اغلب خطرات واقعی فروش استقراضی ارز دیجیتال را که به صورت نقدی تسویه می شوند نادیده می گیرند.

نکته خطرناک فروش های استقراضی یک ارز دیجیتال که به صورت نقدی تسویه می شوند این است که هنگامی شما در یک فروش استقراضی، بیت کوین را قرض می گیرید، بدهکاری شما (ریسک بالقوه شما) نامحدود است.

اگر سرمایه گذاران سازمانی با یک حباب دوباره روبه رو شوند و به موضع مخالف خود در برابر بازار ادامه دهند، ارز فیات را به داخل یک سیاه چاله ریخته اند.

همانطور که گزارش شده، اخیرا پلتفرم بکت(Bakkt) صرافی بین قاره ای عرضه یک قرارداد آتی بیت کوین که به صورت نقدی تسویه می شود را تائید کرد. این محصول جدید بر خلاف داده های موجود قراردادهای آتی ماهانه بیت کوین های بکت که به صورت فیزیکی تحویل داده می شوند، تسویه خواهد شد و اولین محصولی است که تریدرهای قراردادهای آتی را مستقیما در معرض ارز دیجیتال مورد نظر قرار می دهند.


54321
امتیاز 5 از 2 رای

منبع cointelegraph
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

  اشتراک  
اطلاع از
عضویت در کانال تلگرام میهن بلاکچین